Политиката на Еуратек Пловдив за отстъпки

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
Sneaky Bastard

Škoda Фен

Гараж: 2020 S3FL Edition

Мнение от Sneaky Bastard »

makaveli написа: 12.01.2021, 22:47:01 Като съм ходил при Мурад или Стоян в ЕТ Пловдив... винаги са коментирали кое колко струва...
Абсолютно! И на мен винаги ми се казва предварително ориентир, въпреки че никога не питам... Дори ми се е случвало и сами да си откриват грешки в сметките накрая и да коригират в посока надолу, отново без да ги питам...
ss_julio

Škoda Фен

Мнение от ss_julio »

skodko написа: 12.01.2021, 21:52:45 Колега, изложи се яко с тая тема. [smilie=sarcastic.gif] Ако 300 лв на година са ти много за обслужване на нова кола.... Отделно даже се изненадвам, че ти дават такива отстъпки ей тъй от нищото... Мен лично ще ме е срам да вдигам скандали и да се пазаря като циганка, бих питал просто защо е такава разликата в цената. 320-50 лв си е стандартната цена за масло, маслен, въздушен и поленови ф-р+ инспекция.
@BlackPearl,
Във Волво труда беше 75 лв на час с ДДС. Консумативите не са скъпи маслото беше 12-13 лв литъра, ама са 33-35 литра [smilie=sarcastic.gif] отделно като сложиш 2-3 маслени, 2 горивни, въздушен и кабина и т.н... сещаш се [smilie=sarcastic.gif] .
и защо да съм се изложил, доколкото знам след 1989 вече е уж демокрация и всеки може да си изказва мнения, разбирания и т.н. ? или в тоя форум не е така......

По повод дали правя отстъпки за счетоводните услуги, естествено че правя. Тука за разни банкови такси , домати , зеленчуци четох, няма какво да коментирам...….
Който ме е разбрал , разбрал, който не е, да е жив и здрав да плаща колкото му кажат и да се радва.
HerpaMoTeH

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia III combi 1.4tsi DSG

Мнение от HerpaMoTeH »

ss_julio написа: 13.01.2021, 09:06:15 Който ме е разбрал , разбрал
В правтото си да си искаш отсъпка, но не можа ли да го направиш преди да свършат цялата работа? Ако не ти бяха дали отсъпка какво щеше да направиш? Да ги съдиш ли? Или да ги оставиш да ти свалят новите филтри и масло и да ти сложат старите?

Никой не те съди, че си искаш отсъпка. Съдим те заради това, че се държиш като задник и я искаш след свършена работа, която няма как да се върне.
Последно промяна от HerpaMoTeH на 13.01.2021, 09:55:56, променено общо 1 път.
Аватар
Архимандрит Дионисий

Škoda Мод

Гараж: SKODA OCTAVIA 1.4 TSI
150+к.с.

Мнение от Архимандрит Дионисий »

Защо нападате така колегата. Изразил е мнение, просто е направил грешка, че предварително не е попитал колко ще му струва и дали ще има отстъпка. Другия път ще се коригира. Аз също си търся каквото ми се полага и ако мога да си го спестя като разход го правя. А изказванията от рода купил си кола за 40 000 лв. пък нямаш 300 за обслужване са много смешни.
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

Ами....с решението да извадиш кола от магазина,трябва да ти е ясно,че следващите 5г.ако искаш гаранция на автомобила,следва......мандръсане [smilie=sarcastic.gif].Ако не искаш,теглиш им една на ЕТ,и като се окоти някой възел,виеш кат карпатски вълк и плащаш 10×300лв.наведнъж [smilie=sarcastic.gif]
Всеки иска отстъпка,ама да вдигаш скандали,че разбираш ли,тва все едно е задължение,и щот си купил кола от тях,тряя с червен килим и духова музика да те посрещат,не го разбирам.
Последно промяна от igeorgiev82 на 13.01.2021, 10:14:22, променено общо 1 път.
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

Архимандрит Дионисий написа: 13.01.2021, 09:50:32 Изразил е мнение, просто е направил грешка, че предварително не е попитал колко ще му струва и дали ще има отстъпка. Другия път ще се коригира. Аз също си търся каквото ми се полага и ако мога да си го спестя като разход го правя.
Митак,
Нормално е всеки да си гледа интереса и е в пълното си право.
Обаче тук стана въпрос, че малко нещата не са представени както трябва:
Както и ти сам каза: пита се първо, после се прави.
Че ЕТ си имат кусури, това е ясно на всички, няма спор, че имат трески за дялане (както и всички останали дилъри) и това е така.
На мен лично, не ми харесва подхода на колегата.
При теб ако дойде клиент на фотоволтаиците и ти каже: Това искам.
Направиш го- Х пари. Аааа, ква е таз сума, я си я коригирай. Ако не я коригираш хубаво, викай управителя. И да си коригираш цените.
При теб ако дойде такъв клиент? Какво ще го правиш? На мен лично не би ми бил приятен! (и на 2ро и 3то обслужване- не се пита предварително, а се правят последващи пазарлъци)

А относно за колата? Защо да не ти харесва? Говорим за НОВА КОЛА, а не за сума. След като си си купил нова кола, нормално е да си малко запознат (освен ако не те интересува) с последвани разходи през периода на гаранцията.
Как да не е "смешно"? Мобиле е пълно с РС6ци, М5ци за под 50к. Купи си една...., нали са перформанс. И после ходи по квартални гаражи и незнайни майстори с приказката: Ей, дай някое масло или обслужване за 500лв. да я направим.(в БГ рацерите са така)
Да си взема Бима или Мечок за 200к. и да рева, че в сервиза ми е 1к. обслужването?(не говоря за колегата тук, а пример давам)
Ми, да не съм си я купувал, никой не ме е карал насила.

Освен това, аз като ходя е ЕТ (дали в Добрич или в Бургас), винаги ми пишат документ/карта на който си пише сумата на частите, остава само да се попълни сумата за труд (време). Винаги преди да оставя колата виждам каква сума е написана без труда и имам представа. Ако нещо ще се "прави" или уговаря се прави преди да се започне колата.
Това е моето скромно мнение.
И не го пиша като защита към ЕТ, а като цяло като модел на поведение клиент-продавач / бизнес.
Изображение
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

redalex написа: 12.01.2021, 20:41:35 Аз като ходя някъде, първо питам колко струва, а после поръчвам.
Ако поръчам без да питам - плащам каквото ми дадат накрая като сметка.
Аз мисля, че това изчерпва всичко по темата.
Бееееее.....
ss_julio

Škoda Фен

Мнение от ss_julio »

Архимандрит Дионисий написа: 13.01.2021, 09:50:32 Защо нападате така колегата. Изразил е мнение, просто е направил грешка, че предварително не е попитал колко ще му струва и дали ще има отстъпка. Другия път ще се коригира. Аз също си търся каквото ми се полага и ако мога да си го спестя като разход го правя. А изказванията от рода купил си кола за 40 000 лв. пък нямаш 300 за обслужване са много смешни.
Остави нека нападат, драскачи бол ….Апропо предварително бях говорил , да ми сложат отстъпката миналогодишната. Затова реагирах , че не са я сложили. Абе както и да е.
М/у освен моята лична кола, на корпоративно ниво имаме още 8 Шкоди взети от тях, така ,че доста добре се познаваме .
HerpaMoTeH написа: 13.01.2021, 09:26:22 Никой не те съди, че си искаш отсъпка. Съдим те заради това, че се държиш като задник и я искаш след свършена работа, която няма как да се върне.
Явно това е висш съдийски форум......съдим тия дето си търсят отстъпките, щото са задници браво. Затваряйте темата, докато все още има добър тон.
Последно промяна от ss_julio на 13.01.2021, 10:21:29, променено общо 1 път.
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

ss_julio написа: 12.01.2021, 20:01:44 Моята Октавия G tec вече е на трето обслужване. Първото беше 01.04.2019, като цена 211,00 лв. за масло Кастрол и филтрите с труда. Второ беше на 14.01.2020 г. пак същите неща, обаче ми сервираха 315-320 лв. без никаква отстъпка. Естествено лек скандал и нещата дойдоха до 250,00 лв. И днес 12.01.2021 трето обслужване на цена от 316 ,00 лв. забележете с масло Шел Хеликс Ултла 5/40, още по телефона казах на приемчика да си коригират цените , отивам да взимам колата и след корекцията 300,00 лв. сложили ми 5 % от отстъпка [smilie=hunter.gif]
Е тоя път подпалих моторетката яко. Извадих си досегашните фактури, нали съм счетоводител и всичко нося, пък и помня цифри и се почна едно обяснение как нещата се изменили в посока увеличения на цените и то заради Корона вируса [smilie=pardon.gif] , какво да ви кажа пълни тъпотии от тяхна страна.
ss_julio написа: 12.01.2021, 20:54:30 Но явно никой не разбира,че се мери с двоен стандарт.Айде първия път гледам фактурата от април месец,имало кампания дали 20 на сто.Но сега защо не дават като предния път.Безпочвени обяснения ,че всичко се увеличило не ми се слушат и то заради короната.
ss_julio написа: 13.01.2021, 10:17:27 Остави нека нападат, драскачи бол ….Апропо предварително бях говорил , да ми сложат отстъпката миналогодишната. Затова реагирах , че не са я сложили. Абе както и да е.
Колега, нещо почна сам да си противоречиш.
- в първи пост отново се потретвам- не подаваш правилната информация и всички детайли с оплакванията ти и защо.
- после в следващ пост казваш, че имало кампания, ама вече не давали....
- в последното мнение- предварително си се бил разбрал...
А в първи пост, не си казал, че си се разбрал за отстъпката, а те не са ти я сложили (ако сте се разбрали) и темата отиде 3-4 страници....
Изображение
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

ss_julio написа: 13.01.2021, 10:17:27 предварително бях говорил , да ми сложат отстъпката миналогодишната. Затова реагирах , че не са я сложили
[smilie=sarcastic.gif]
Предполагам,че във всички магазини(хранителни,бяла,черна техника и т.н.т)си се уредил да ти продават на цени,които на теб ти харесват,да речем с цени от преди 2г. [smilie=sarcastic.gif]
Ако е така,шапка ти свалям браво
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”