Твърда возия

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
tihich

Škoda Фен

Гараж: Superb Scout 2.0 TSI 280

Твърда возия

Мнение от tihich »

18ки на Superb на колко ще ми препоръчате да ги помпя?
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Твърда возия

Мнение от igeorgiev82 »

Пичове,много е смешно(да не кажа друго [smilie=pardon.gif] )Да питате във форум,колко да си помпате гумите.Някой няма ли да пита за колко лв.да зарежда,че да му е по комфортно и да не му товари бюджета?!
Има си табелка с препоръки на производителя,аз на всички коли които карам следвам тях.
tuningmania

ŠKODA MASTER

Гараж: Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Facelift Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.

Твърда возия

Мнение от tuningmania »

До @tihich - Зависи какво търсиш.. Комфорт, икономия на гориво, сцепление, пазене на джанти от дупки..
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.
GBandreev

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb MK 3 2.0 TDI
Mercedes E400 W213

Твърда возия

Мнение от GBandreev »

Моят Супърб и той е като с пружини от химикалки вместо амортисьор, с 17ки на 55 съм напомпани на 2.3, не че има много разбити пътища но има ли... [smilie=fool.gif]
baijoro

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3 FL 2.O TDI

Твърда возия

Мнение от baijoro »

GBandreev написа: 28.06.2021, 07:36:08 Моят Супърб и той е като с пружини от химикалки вместо амортисьор
То едното не замества другото.
Аватар
tihich

Škoda Фен

Твърда возия

Мнение от tihich »

igeorgiev82 написа: 27.06.2021, 23:31:53 Пичове,много е смешно(да не кажа друго [smilie=pardon.gif] )Да питате във форум,колко да си помпате гумите.Някой няма ли да пита за колко лв.да зарежда,че да му е по комфортно и да не му товари бюджета?!
Има си табелка с препоръки на производителя,аз на всички коли които карам следвам тях.
Идва ми прекалено дървена возията на тази кола и точно затова питам колегите на колко ги карат. Може пък да не е ок да са на 2.4-2.5 както пише на табелата. Все пак бай немец/чех ги е сложил тия числа съобразено с техните пътища/икономия и екология. Едва ли някой от тях си представя по какви квартални улици се карат тия коли... Съмнявам се, че в нормалната част на Европа някой се оплаква от возията на Superb. Не съм много ОК с факта, че Октавия 3 на мой приятел с 16ки се усеща доста по-приятен автомобил за ежедневно шофиране из града.
Аватар
Мичев

Škoda Фен

Гараж: Superb 2.0TDI, 147KW DSG

Твърда возия

Мнение от Мичев »

При мен на капачката на резервоара пише 2.4 за предните и задните за 17 и 18", при 3ма човека и багаж.
Снощи минах през бриколажа и си взех един електронен манометър, който показваше 2.7 бара. И на мен леко некомфротно ми идва когато вляза в неравности. Даже се зачудих, дали при мен няма някой транспортно блокче на амортисьорите..
Аватар
tihich

Škoda Фен

Твърда возия

Мнение от tihich »

И аз съм се чудил, даже ходих до ЕТ, но нищо не намериха.
Аватар
Kamen

Твърда возия

Мнение от Kamen »

Здравейте от мен!
Включвам се по темата с твърдото возене. Аз също намирам моята О3 да вози твърдо. Дори това ми беше първото впечатление, когато започнах да карам колата всекидневно. Това впечатление го бях споделил съвсем в началото, когато се представих във форума. Гумите са напомпани по препоръката на завода.
Мислил съм си друго, но нека по-знаещите колеги потвърдят или отрекът.
В сервизна книжка на колата, тази, където се правят отметката за влизане в сервиза, на втората страница " Данни за автомобила" има един стикер. На него са напечатани VIN-а и други неща. Има и една поредица от буквено-цифрови кодове, които отговарят на оборудването, което е вложено в колата. На последният ред при мен има код L05. Когато купих колата ми беше интересно и намерих значението на повечето кодове. За този код L05 пишеше: Suspension range 05. Installation control only, no requirement forecast.

Вярно е, че всеки един от нас възприема светът по различен начин, и с цялото ми уважение към мнението на колегата Taratajki в началото, но аз не бих нарекъл возията на моята Октавия "разходка с лодка".
Та си мисля: дали е възможно да има различни нива на твърдост на окачването? Т.е две различни коли, заводски да са им монтирани различно твърди пружини. Т.е на колегата колата да е с по-меки пружини и да вози като лодка, а моята да е с по твърди пружини и съответно да вози по-твърдо? Ако колегите си погледнат в сервизните книжки и сравним този код, може пък и да намерим някакъв отговор.

Поздрави!
Последно промяна от Kamen на 06.07.2021, 13:25:20, променено общо 1 път.
Човек е толкова голям, колкото големи са мечтите му.

Mazda 6, 2.0 CD, 121 к.с., '03г. - бивша,
Skoda Octavia ІІІ, 2.0 TDI, 150 к.с., '13г. - настояща.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Твърда возия

Мнение от Цецо75 »

Ами при коли купени в БГ и идентични нива на оборудване и моторизация - едва ли. Ако са с разлика в дата на производство 1-2 години... може би. Ако двигателите са различни (дизел/бензин) - почти със сигурност. Варианти много.

Но относно возията най-голямата разлика е от сетивността на задните части на шофьора. Това дето за един е лодка, за друг е лагерна количка. [smilie=pardon.gif]
Бееееее.....
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”