АСК - Автоматични скоростни кутии

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Ако се купува нова кола е безмислено да с купува ръчка, освен ако наистина не искаш ръчка, в смисъл си рацер. Колата си е с гаранция, 5 години караш и не мислиш много-много. То нечупливи неща няма на тоя свят така или иначе, поне да има кой да поеме разхода.

Иначе на ръчката съединителя кара минимум 200к, да не казвам, че имам една дето е на 300к и още не е сменян. Но много си зависи кои и как я кара, дали модела е удачен и т.н.
Бееееее.....

Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~390hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 »

Като цяло ТВС софтовете за ДСГ нямат проблем и са топ фирма.
Проблема е с "Бг доктора" или по точно неговото безхаберие и незнание...от там ядовете...
Аз съм доволен от софтуера.
Уточнявам само.
Изображение ECU Stg.3
Изображение TCU Stg.3

Pr0xY

Мнение от Pr0xY »

Пичове мерси много за полезната информация. Сега карам кола с планетарен автомат с 5Г. Като цяло кутията е 20годишна технология, но си е добре за такава баба. Ще гледам да си уредя или от Шоурума или от другаде да тествам ДСГ7 и да видим дали ще е по-адекватна от моята.

Аватар
zeisscho

Škoda Фен

Гараж: Skoda Scala Style 1.0 TSI 115hp DSG 7

Мнение от zeisscho »

Тази мантра за смяната на маслото на АСК на 40000 км вАжи ли и за автомобил в гаранция, защото ако измяука, трябва да си я сменят гаранционно...

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @zeisscho - Зависи как се употребява "DSG"-то. Ако се движи дълги Часове по Магистрали, може и на всеки 60.000 Километра да се сменя маслото. Ако се движи само градско е добре на всеки 30.000 Километра. Само и единствено Оригинално Масло. Има известни марки, които също произвеждат този вид масло, но след употреба на такова има случаи на появи на технически неизправности. Изглежда в Оригиналното има някакви специфични съставки/добавки.
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.

Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

zeisscho написа:
23.05.2020, 17:56:00
Тази мантра за смяната на маслото
Колега, какъв точно ти е въпроса? Какво мяукане?
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl

Аватар
zeisscho

Škoda Фен

Мнение от zeisscho »

Благодаря, колеги. Тъй като колата ми е нова, се чудех дали е оправдана смяна на масло на АСК в гаранционния срок/достигането на гаранционните километри. Иначе кутията засега е екстра. Може би ако мисля да сменя колата преди изтичането на гаранцията, няма смисъл да се тревожа за поддръжката на кутията и обратно - ако ще я задържа, да и осигурявам добра поддръжка. ;)

Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

... “правилно”, що да го сменяш. Да се троши при следващия. Защо продължаваме така да мислим...

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @Rangel - Точно същото си помислих, но се отказах вчера да го напиша..
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.

Аватар
zeisscho

Škoda Фен

Мнение от zeisscho »

Аз все си мисля, че човек си гледа спокойствието и всички бележки по автомобила трябва да се изтъкнат разумно при продажба и да се отразят в цената - сменено е маслото на АСК/не е сменено маслото на АСК и всеки съобразява. Не мисля че освен към мен, имам ангажимент към потенциален следващ собственик за дейности, които не са част от задължителното гаранционно обслужване. Но стига офтопик, темата е много полезна и от нея научих много. С благодарности към колегите!

Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”