Боядисване на датчици на парктроник

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
sasho

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia 2, 1.9 TDI DSG

Мнение от sasho »

@kalata, притеснява ме с пръскането да не се наслои вътре в процепа между двете концентрични окръжности, а там май не е много хубаво да влиза мизерия. Много й внимавах, докато мазах, но ако някой даде акъл как са го напръскам качествено на тънък слой без да го напълня с лак на дебело, бих, за гланц :)
Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Той процепа изобщо да не те притеснява. Със спрей трудно ще го направиш "на дебело".
Пръскаш от 30см. Чакаш малко, пак пръскаш... Няколко пъти така и ги готов с гланца [smilie=sarcastic.gif]
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
sasho

Škoda Фен

Мнение от sasho »

Зема да пробвам :D боядисвал съм доста, ама все по - груби неща, огради, метални врати, по прецизната част не съм специалист, затва не е срамно да се пита, все пак на парктроника датчика не е на село на мазата вратата.
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

Е тоя парктроник не се ли разглобява? Рингче, сензор... Редиш на масата и пръскаш :)
sasho

Škoda Фен

Мнение от sasho »

Не се, цяло си е. Мейдинчайна, 30 кинта. По принцип мога да го разглобя, ама като го гледам, не искам, че после не мога да го сглобя така, че да не изпадне на първата дупка :)
Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Няма нищо да разглобяваш. Аз преди незнам колко години на другата кола сложих някъв парктроник. Една гъска преди това спря в задната ми броня и я одраска. Заведох щетата, уговорих час при бояджията и от някакъв магазин си поръчах обикновен парктроник с малък дисплей с цветни чертички, който съм го залепил отгоре на вътрешното огледало.
Та рекох си тогава - сега му е времето за парктроник. Боцнах датчиците върху една малка картонена кутийка и ги дадох на бояджията. Като си взех колата и датчиците и аз си рекох - баси как ги е боядисал дебело, дали ще работят изобщо? Ами вече доста години си работят.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
sasho

Škoda Фен

Мнение от sasho »

На мен боята ми я забъркаха на горепосоченото място в горепоказаното шишенце, с четчица на капачката, бех се наплашил от коментари как ще намажа и ултразвука няма да мине едва ли не. Та седнах днес, с една водна шкурка, както бях посъветван тука, мерси, ги жулнах, сложих две ръце от боята, слезнах, сравних ги, без разлика в цвета. Сглобих опитната постановка, работи без грешка, с чертички е, ама и те мерят точно. Та явно боята не е проблем :)
sasho

Škoda Фен

Мнение от sasho »

Изображение
И един лак и станаха като заводски. Утре ги слагаме.
sasho

Škoda Фен

Мнение от sasho »

Значи на вид не се различава от заводското, идеално стана. Само дето нещо е преебан контролера и двата средни датчика работят кога си искат те, та ще ходя да взвма нов, понеже има гаранция, без да демонтирам датчиците. Та стана как си трябва. Вътре жици почти не се виждат, прекарахме ги перфектно, само в багажника ще ги дооправяме, като вземем работещ адекватно контролер.
Последно промяна от sasho на 18.10.2020, 16:43:18, променено общо 1 път.
sasho

Škoda Фен

Мнение от sasho »

Изображение
Ето и снимка на естетическата част.
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”