Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Поддръжка на автомобила. Препарати за почистване и освежаване на екстериор и интериор

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Потребителски аватар
digitalundgrd

Škoda Фен²
Гараж: SKODA FABIA MONTE CARLO '17

Поддръжка на автомобила. Препарати за почистване и освежаване на екстериор и интериор

Мнение от digitalundgrd » 09.04.2018, 23:56:59

Svetilio написа:Ясно.. благодаря!
взимам пак speed wipe за подсушаване и enigma за по 1 път мазане в месеца. Жената ще ме изгони да спя на мивката, Stuci, пазиш ли матрака от ЕТ? :)
На коя мивка миеш, може да се присламча тъкмо да обменяме впечатления от детайлинг химия :)

Аз ползвам шампоан Кемикъл гайс макси съдс 2 с аромат на череша. Добавям и Бъгс & Тар ремуувър (много добре чисти мушички и точки асфалт).

После подсушавам и пръскам сийлънт Кар про Рилоуд (доволен съм и го ползвам от 3 години на колите си). Слагам го на всяко 3то миене.

Потребителски аватар
Nikolay Georgiev

Škoda Фен
Гараж: Octavia 3, 2.0 TDI (150+) & Roomster 1.6 TDI (90+)

Мнение от Nikolay Georgiev » 17.04.2018, 09:06:05

Здравейте,

Един приятел ми донесе от Англия една опаковка FORTRON PAINT SHIELD - за защита на боята (полиране ??? ).
Никъде не съм срещал инфо за тази марка продукти, но цената на комплекта си е направо ВИСОЧКА...
Някой има ли опит или знае нещо за този продукт?
FORTRON.png
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
kograman

Škoda Фен²

Мнение от kograman » 17.04.2018, 09:40:59

Топлата вода е открита случайно само първият път.
Моето мнение:
Има доказани работещи решения. С продукти за които Гугъл не знае,аз върху боя, не бих рискувал ...

Потребителски аватар
stefan L

Škoda Ludicrous
Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC /530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L » 17.04.2018, 12:48:03

kograman написа: Гугъл не знае
https://www.google.bg/search?q=fortron+ ... e&ie=UTF-8

---грешно - правилно
-предстой - предстои
-найстина - наИстина
Ед.число и мн.число:
човекът коЙто (ед.число) / хората коИто (мн.число)
някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

intense

Škoda Фен
Гараж: Octavia 3 FL

Мнение от intense » 29.04.2018, 10:21:14

skodko написа:Има, да. И ще се справят не по-лошо от Кушеви.
https://www.facebook.com/GKAutoPolishing/

088 744 2715
Благодаря за препоръката! Доволен съм.

Потребителски аватар
skodko

Ретро Škoda
Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Контакти:

Мнение от skodko » 29.04.2018, 20:14:30

Да ,гледах снимките във фейса, супер е станала.

Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!

Потребителски аватар
Sawyer

ŠKODA MASTER
Гараж: Past - Skoda Octavia 2 vRS 2.0 TDI DSG
Current - Skoda Octavia 3 vRS 2.0 TSI DSG

Мнение от Sawyer » 30.04.2018, 17:06:29

И така, 7 месеца по-късно вкарах колата за оглед и поддръжка на покритието. Резултатите са повече от добри. Карана е в най-голямата сол, кал и прочее гадости. Не е мита веднага, случвало се е да стои над седмица със засъхналата сол по нея. Въпреки всичко, лакът и боята са в перфектно състояние.

Наложи се полиране около дръжките на вратите (нормално) и по капака на багажника, където имаше две черти, по всяка вероятност от цип на яке или чанта. Toва са механични наранявания, от тях няма бягане. От химия и други замърсители обаче следа няма.

7 месеца след поставянето на керамичното покритие и след една зима колата изглежда така - като от стъкло. Почти седмица след поддръжката и без мивки за този период.

А Kushev Brothers са номер 1. Отново невероятна работа :)

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ентусиаст
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir » 30.04.2018, 18:59:45

Добре изглежда. Колко струваше повторното минаване? Същите пари ли е или е само профилактика?

„Времето е наркотик, много от него убива.“

Потребителски аватар
pepi

Škoda Фен
Гараж: Octavia 2

Мнение от pepi » 30.04.2018, 20:41:08

Не виждам абсолютно никакъв смисъл от керамика, при положение че не предпазва от механични наранявания, и с толкова качествени препарати за домашна употреба. [smilie=pardon.gif] Лично мнение.
И без керамика се мие лесно колата, много се филмирате и въобразявате.
Да давам стотин лева за това...Не, мерси. Предпочитам да ги дам за фолиране. Поне да предпазва от камъчета. Щото на керамичен капак една шлюпка да стане и кел файда - отиде кефа от великата керамика

Потребителски аватар
skodko

Ретро Škoda
Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Контакти:

Мнение от skodko » 30.04.2018, 21:00:34

Щом не ти се дават стотин за керамика, дай хиляди за фолио, не е проблем.

Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!

Отговори

Върни се в “Съвети за нашите шкоди”