Какви лампи да сложа на колата? Външно и интериорно осветление (Halogen, LED, XENON, Laser)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
optimax

Škoda Ентусиаст

Гараж: Шкода Октавия 2 Комби 1.9тди 4х4
Фолксваген Пасат комби 2.8 V6 4моушън

Какви лампи да сложа на колата? Външно и интериорно осветление (Halogen, LED, XENON, Laser)

Мнение от optimax »

Taratajki, на мокро и черен нов асфалт малко го няма леда.На рефлектор ли си ги сложи или лупа?
tuningmania

ŠKODA MASTER

Мнение от tuningmania »

До @Taratajki, - Някъде пише ли, че "LED"-а осветява при Вода поне толкова добре, колкото "HID"-а?
Taratajki написа: 14.12.2019, 20:07:12 пътя е черен
По този повод, Кметицата ще Подари няколко Милиона за миене на Улиците идната седмица ;)
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Леда при мокро и влажно е зле. Доста при това!
Revo stg3 Изображение
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L »

tuningmania написа: 14.12.2019, 20:17:11 Кметицата ще Подари няколко Милиона
Да, дарение от Путин [smilie=sarcastic.gif]
-грешно - правилно
-предстой - предстоИ
-найстина - наИстина

човекът коЙто / хората коИто
един завоЙ / много завоИ
батерия / батериИ
вибрация / вибрациИ
гумаджия / гумаджиИ
Аватар
Taratajki

Škoda Ludicrous

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

С леща е фара.
Изображение
Отсичат идеално, чак прекалено. Снимката е в един мол и е светло, за това изглежда слаба светлината от фаровете.
Като сложих philips-а имаше подобен ефект, но доста по слабо изразен. Не знам как е с hid, не съм пробвал. Снощи из града карах със включени фарове за мъгла и беше добре, в комбинация с късите [smilie=sarcastic.gif] Харесва ми, че осветяват по добре вертикалните обекти. Хората ходят с тъмни дрехи, но ги виждам по добре сега. Те са ми по важни от дупките [smilie=pardon.gif]
Ще видя как е, като покарам повече. Аз не карам много на фарове, но се случва.
optimax

Škoda Ентусиаст

Гараж: Шкода Октавия 2 Комби 1.9тди 4х4
Фолксваген Пасат комби 2.8 V6 4моушън

Мнение от optimax »

Taratajki, имам такива подобни на твоите ламби ама на дългите и на рефлектор и съм доволен.Но трябва или да сваля бронята с фаровете за да сменя късите или да имам гумени пръсти и ще изчакам засега.Ще ми е интересно да кажеш как се представят на сухо фаровете
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Никито от фарове лайф продава едни доста добри ледове, ще усетиш стабилна разлика спрямо тези. Интересно е, че и покритието на рефлектора на лупата е доста зле от завода и фаровете дори и нови са си слаби. Отварял съм такъв и на 30 годишна 5 та серия БМВ, познайте на кое беше по добро покритието... [smilie=sarcastic.gif]
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Аватар
Taratajki

Škoda Ludicrous

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Тази вечер карах малко, по добре е. То не е съвсем изсъхнало, а и има улично осветление, но има разлика спрямо вчера. Ако бяхме в белият свят, щеше да е екстра с каквито и да е фарове. Във Франция съм карал по едни селски пътчета, но маркировката "светеше" през 3 завоя. Тук само с танков боен фар може да се каже, че имаш добри светлини [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L »

Преди да ги сложиш, трябваше да им измериш амперите.
-грешно - правилно
-предстой - предстоИ
-найстина - наИстина

човекът коЙто / хората коИто
един завоЙ / много завоИ
батерия / батериИ
вибрация / вибрациИ
гумаджия / гумаджиИ
Аватар
cypher_bg

Škoda Фен

Гараж: Skoda Octavia II Scout '11 2.0 TDI 140hp DSG

Мнение от cypher_bg »

Здравейте,

Сигурно за 100тен път ще се пита но, какви крушки бихте препоръчали за вътрешна и външна подмяна? :)
До колко знам, вътрешните са предимно W5W, като има една сулфидна май?!
За отвън пък си нямам никаква идея.
Като цяло искам да подменя всички обикновенни с LED такива (габарити, мигачи, mud light, стопове, задна и тн.), а като хора с опит, ще знаете кое е ок и кое не. :)

А колата е Октавия II Скаут - фейслифт.

Благодаря предварително.

Поздрави :)
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”