Какви лампи да сложа на колата? Външно и интериорно осветление (Halogen, LED, XENON, Laser)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Fibrom

Škoda Фен

Гараж: O3 1.4 TSI 140 PS

Какви лампи да сложа на колата? Външно и интериорно осветление (Halogen, LED, XENON, Laser)

Мнение от Fibrom »

Здравейте, колеги

Някой да е пробвал вече този продукт - https://www.osram.bg/campaigns/ledrivin ... /index.jsp

В сайта на осрам пише, че стават за Октавия 2 и Супърб след 2008г., но за Октавия 3 няма нищо
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Не се разбира за кои точно става въпрос.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Имам въпрос към онези, които са си сложили лед плафони за задния регистрационен номер на Октавия 2.
При О2 оригиналните плафони също ли клеясват/оксидират/ръждясват или там както е правилно да се каже, както при О3?
Студено е днес, иначе щях сам да сляза да проверя как е при мен. И още един въпрос в тази връзка - от коя страна да ги подхвана плафоните, за да ги извадя?
@zar,
@JORDITO,
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

kalata, Бяха ми леко оксидирали оригиналните ,но не до такава степен ,както на някои 03 на които сменяха наскоро колегите.От която и страна да ги подхванеш ще излязат ,просто развиваш болтчетата им, подпъхни нещо пластмасово за да не одереш боята и леко напъни.Сменят/демонтират се без да се налага да махаш пластмасовата кора от вътрешната страна на 5-тата врата.Буксата им я разкачаш внимателно от плафона и слагаш новите на тяхно място.Имай предвид,че към новите за да не дават грешка им трябват съпротивления( не съм попадал на такива ,който не дават).Другият ти вариант е да се препрограмират с VCDS-a.Аз лично ги ползвам със съпротивления ,за да им минават проверките.Огледай също и мястото на което лежат ,защото може да има лека ръжда (това е предимно на комби и не вярвам да го има при теб).
Dieselgate Team member
Аватар
kalata

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Мерси за бързия отговор. Аз не съм се засилил да слагам задължително лед плафони. Пък и ме дразни, че ще се налага преправка и слагане на съпротивления, за да не набиват грешка новите. По-скоро ми беше интересно дали оксидират. Ще ги проверя моите при възможност и пак ще пиша тук.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Мнение от zar »

kalata написа: 15.11.2020, 15:55:45 Пък и ме дразни, че ще се налага преправка и слагане на съпротивления,
Само място трябва да им осигуриш ,което го има.Освен това съпротивленията, идват със самите диоди и си имат букси ,които са Plug&Play ,към тези на колата.Не се налага рязане ,снаждане на оригинални кабели и тн.Поне при моите беше така!Мисля ,че при теб няма да са особено ръждясали и оксидирали оригиналните ;)
Dieselgate Team member
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

kalata, И на С2 ръждясват фабричните. Според мен и диоди да сложиш пак ще ръждясват. Даже повече. Аз поне така съм учил, колкото по-голям ток, толкова по-малко окиси.
Бееееее.....
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Мнение от zar »

Цецо75 написа: 15.11.2020, 17:00:45 Според мен и диоди да сложиш пак ще ръждясват
Мойте са изцяло заляти и запечатани със смола(аз затова ги и сложих),откъдето стърчат само захранващите проводници ,завършващи с букса.Демек ,изгори ли ,вадиш и го хвърляш целия.
Цецо75 написа: 15.11.2020, 17:00:45 колкото по-голям ток, толкова по-малко окиси.
Точно така го знам и аз ;)
Dieselgate Team member
Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Vw Touran 1T1
BMM engine + Darkside donwpipe + Darkside Intercooler + Vag Diag Software.
Eibach suspension
210 ps 610NM

Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Няма как да имаш окиси на ОЕМ лед,всичко е капсуловано в пластмасова коруба
Изображение
И резултата с тях Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”