Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни и летни гуми)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Гараж: Шкода Октавия Скаут, 04.2011 г., КР, Автомат.

Мнение от _v_ »

Моля някой да сподели мнение за GoodYear Efficientgrip Performance 2 [smilie=thank_you2.gif]
Аватар
Parisatis

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia II Combi Ambiente 1.9 TDI 77kw BLS 2008

Мнение от Parisatis »

Карах години с такива. Голямо дърво! Шумни, твърди и е нужно да позагреят, за да спират. Знам че се произвеждат в няколко завода и за БГ е "уникално" качеството. Да не говорим, че единия комплект от Диана ми го дадоха с криви гуми и просто ги понамчкаха и ги търпях известно време.
Социалните мрежи ви дават илюзията, че там някъде някой се вълнува от мнението ви.
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Мнение от _v_ »

Parisatis, благодаря ти [smilie=thank_you2.gif]
shibumi

Škoda Фен

Гараж: Fabia 1 2006 1.4 TDI PD 80 ps, Octavia Scout 2008 2.0 TDI PD 140 ps, Fabia 1 VRS 2005 :)

Мнение от shibumi »

Привет на всички !
Преди около година и половина станах горд собственик на Фабия 1 РС [smilie=yahoo.gif]
Много приятели ми се чудят, но дори след Скаут 2008 година, Фабия РС от 2005 ( става въпрос за шофиране предимно градско в София ) мноооооого ме радва, бих казал даже повече от Скаута.
Но темата е за гуми !
Колата дойде от Германия с два чифта джанти - летни оригинални 16 цола с гуми за "мъгла"....:) наложи се да купя нови. Поради различни причини се спрях на Сумитомо БС 100 ( ако не греша модела) . До момента съм много доволен като съотношение цена - качество. Ще видим тази година.

Основното заради което се включих в темата е друго. Колата дойде с втори чифт джанти - 15 цола и с доста прилични гуми, за жалост 2 по 2. Единият чифт е Фулда , а другия чифт е Нексен. Когато колата дойде през август 2019 ,бяха с доста нов ДОТ - от 2018 някъде.
Когато дойде зимата, на едно място сложиха Нексен за предни а Фулда за задни с аргумента, че Фулдата бяха по износени. Аз се съгласих и покарах малко така. След време се наложи да отида на друго място за проверка на гумите и джантите, и там сложиха Фулда за предни. Аргумента беше
" Фулда си е Фулда"...
Аз лично бях доста изненадан.... но поведението на Фулдата ,ама съвсем не ми хареса в сравнение с Нексен...??? Доста по "твърдо" стъпваха на пътя, по шумни ми се сториха, някак си повече буксуваха, когато има сняг... абе като цяло никак не ми харасеха. Тази зима без да се чудя сложих Нексен за предни и всичко е наред.
Та идеята е за Нексен. Аз съм много приятно изненадан, как се държат ( за размер 15 цола) на пътя. От друга страна винаги съм имал високо мнение за Фулда, но някак си ... след този чифт...
По принцип последните около 15 години винаги съм се опитвал да карам с 4 еднакви гуми и не съм имал подбни впечатления.Просто гумите бяха достатъчно нови с хубав грайфер и прецених да ги ползвам докато има живот в тях.
Моите лични изводи са : за дадения размер Нексен се държи чудесно и ако намеря същия модел е твърде вероятно да ги сменя с 4 броя подобни.
Фулда... може да е от партида, размер или не зная какво.. ,още повече ,че колата идва така от Германия и това е Фулда продадена в Германия, не зная дали това което идва при нас в България е същото.. , но някак си не бих взел Фулда .
Даже не става въпрос да проверявам цените за тези две марки ( и модели )
Надявам се да съм полезен с личното мнение и да не обърквам никого .
Ще се радвам и други колеги да споделят за Нексен.

Поздрави :)
Аватар
joro_kem

Škoda Фен²

Гараж: Octavia I Tour 1.9 TDI Octavia III FL 2.0 TDI

Мнение от joro_kem »

_v_ написа: 23.02.2021, 22:07:08 Моля някой да сподели мнение за GoodYear Efficientgrip Performance 2 [smilie=thank_you2.gif]
на Гица (О1 комби) съм с такива от миналото лято и 6500 км пробег. Размерът е 195/65/15. Изключително съм доволен - тихи, с перфектно поведение на мокро и в завой. Предният летен комплект пак бяха от същия модел, но без 2 накрая. Изкараха 5 сезона и 47000 км.
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Мнение от _v_ »

След дълго умуване реших да поръчам Falken Azenis FK 510. Признавам си че направих поръчката (чрез румънски сайт за гуми) изключително и само “благодарение” на факта, че гумата е номер 1 в класацията на OAMTK тест ревюто. Огромни благодарности на kalata за помощта и насоките! Ще споделя впечатления като ги монтирам. Прилагам класацията за 2021 г., размер 225/50/17

Изображение
Аватар
stanley

Škoda Фен²

Гараж: VW Passat 6 2.0TDI DSG6, Skoda Superb 1.8TSI MT, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Обратна връзка:

Мнение от stanley »

_v_ написа: 24.02.2021, 08:17:25 Falken Azenis FK 510.
Фалкен са си марка, още помня една тяхна реклама как излиза едно зайче на пътя и една спортна кола спира и не го прегазва заради супер, мега, яките гуми Фалкен. Рекламата съм я гледал, когато дублираха с 1 глас и мъже и жени по филмите на касети.
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”