Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни, летни, всесезонни гуми)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
sdaskalov86

Škoda Фен

Гараж: Superb III, 2.0 TDI, 6DSG, ~180 HP, ~400 Nm, ReceChip
Обратна връзка:

Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни, летни, всесезонни гуми)

Мнение от sdaskalov86 »

Аз пък мога да кажа само суперлативи за зимната гума на Фулда - KRISTALL CONTROL HP2. Купих я миналата година и я тествах в най-големите снегове, колата не мърдаше. Нямах никакви драми с балансиране и т.н. Точно обратното мога да кажа за прехвалените NEXEN - летни 19-ки след няма и 5 000 км. гумите са на вълнички. Явно зависи не само от гумата, но и от самото съхранение.
ИзтрЪпнал

Škoda Фен

Гараж: Търси своята Шкода

Мнение от ИзтрЪпнал »

Съхраняването на гумите е много важно, а също и колко време автомобила не е бил каран/стоял на 1 място без мърдане със същите гуми. Моя е около 1000-1100 кг. При мен 2 месеца и станаха вълничките на гумите и на равно друсаше. А защо не го карах толкова, бях в служебно пътуване и нямаше как.
Последно промяна от ИзтрЪпнал на 14.09.2021, 10:15:55, променено общо 1 път.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

ИзтрЪпнал, Особенно ако не е на асфалт, а на чакъл примерно... Същия проблем си докарах и аз.
Бееееее.....
ИзтрЪпнал

Škoda Фен

Гараж: Търси своята Шкода

Мнение от ИзтрЪпнал »

В моя случай, точно 65 дни, гумите 195/55/16 и на асфалт. Вероятно при застояване от около 10тина дни и започва процеса на формирането на вълните по гумите. Може би колкото е по-широка , толкова по-изразени ще са вълните. Запазих тези кривите за бъдещи отсъствия/некаране.
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

Странно... Имаше периоди, в които не карах колата по 6 месеца и повече. По спомен, бях сменил 2 комплекта за 8 години. Никога е съм има проблем с гумите.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Може би зависи от марката и модела на гумата, незнам. При мен беше пред блока, там има едни неравности с изпъкнали камъни. И като спирам, виждам, че гумата е под напрежение, но за кратко няма ядове. Но тогава се беше случило да не я карам месец сигурно и после едната беше крива. Преди като съм имал дълги командировки с месеци са седели на асфалт и аз не съм имал ядове.
Бееееее.....
Аватар
dimibo

Škoda Ludicrous

Гараж: Супърб 2, 2.0 TDI
Октавия 2, 1.9 TDI
V10

Мнение от dimibo »

Според мен повече се деформират от по-остри ниски препятствия, като изрязан асфалт например, или стъпване на по-голям камък точно с ръба на гумата, също и ако с по-меки (спаднали) гуми се качва бордюр, доста се сгъва гумата и съответно сериозна предпоставка за деформация и последващо подскачане.
Günter Stg 1
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Помпайте ги повече, когато няма да ги карате колите. Аз, когато знам,че ще стои колата повече от две седмици без да се кара ги надувам на 3+ бара и да си стои. Веднъж забравих да ги спадна, та се друсах 2 дни, като в каруца, докато се усетя [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
Пешо - Щангата

Škoda Racer

Гараж: О1 TDI 4х4

Мнение от Пешо - Щангата »

Аз да кажа за гумите/каквато и марка да са/ , които се произвеждат ЗА България - пълен т@ш@к са и е на късмет. Фулда купувах нови - нямаха проблем, дебица нови - 2 криви и няма оправяне с баланс и напомпване, Нанканг - след 2 г няма балансиране, мишелина засега е ок, но и цената си я бива.
1.9 TDI - VP 37 , GTB1756VK , DSS-r 280uM , 11mm pump, FMIC , 63mm exhaust pipes , ceramic clutch - > viewtopic.php?f=45&t=152
niki

Škoda Фен

Гараж: Октавия 1 комби 2005 ALH
Фабия 1 комби 2006 ASY
VW Golf 1997 AHU

Мнение от niki »

Нали има гуми с доставка от Германия 10 дни. Ако смятате, че проблемът е, че са производство за България, купувайте такива.
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”