Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни, летни, всесезонни гуми)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни, летни, всесезонни гуми)

Мнение от Taratajki »

Пешо - Щангата написа: 14.09.2021, 13:56:07 произвеждат ЗА България
То щото сме някакъв гигантски пазар, та специално за нас произвеждат гуми [smilie=sarcastic.gif]
Ако изобщо има нещо такова "за България", то евентуално е при доставчицита. Примерно да внасят бракувана/дефектна стока. Но и това ми се струва малко вероятно. Нищо де, човек търси оправдания за бедите си навсякъде [smilie=pardon.gif]
Аватар
Пешо - Щангата

Škoda Racer

Гараж: О1 TDI 4х4

Мнение от Пешо - Щангата »

Taratajki написа: 14.09.2021, 15:29:31 Ако изобщо има нещо такова "за България
Не се хващай за думата. За източна Европа по-добре ли звучи ?
1.9 TDI - VP 37 , GTB1756VK , DSS-r 280uM , 11mm pump, FMIC , 63mm exhaust pipes , ceramic clutch - > viewtopic.php?f=45&t=152
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Според мен са няколко нива допуски още от завода. Най-читавите отиват за заводско вграждане, после според зависи... от какво, не смея да спекулирам, че пак ще стане мармалад.
Бееееее.....
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Пешо - Щангата написа: 14.09.2021, 15:45:10 по-добре ли звучи
Вече казах, всеки може да търси вина за несгодите си навсякъде. Веднъж съм имал крива гума, купена крива, след известни разправии ми я подмениха. Вярно, че трябваше да запаля телефона и мейла на някаква мацка в Нидерландия, ама като си инат и става. От Диана не можеха да повярват, че казуса ми е решен за по малко от 5 работни дни [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
tihich

Škoda Фен

Гараж: Superb Scout 2.0 TSI 280

Мнение от tihich »

Цецо75 написа: 14.09.2021, 16:03:40 Според мен са няколко нива допуски още от завода. Най-читавите отиват за заводско вграждане, после според зависи... от какво, не смея да спекулирам, че пак ще стане мармалад.
За заводско вграждане си се правят специални модели обозначени с правилния символ за марката. Нали точно теа ОЕ гуми са 'разработени' от производителя на марката заедно с производителя на гумите и са баш за тоя модел кола :D
Дали наистина има кой знае каква разлика в едно ОЕ гуми спрямо същите в магазине без символа на марката?
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Точно, самия факт, че има гуми нарочени за заводско вграждане и същите гуми ама за магазина .... нещо го налага, има разлика. Каква е... ба ли го.
Бееееее.....
Аватар
Ramzes

Škoda Фен²

Гараж: Škoda Octavia II Combi Ambiente 1.9 TDI 77kw BLS 2008

Мнение от Ramzes »

Купувал съм криви Гудиърки от Диана. Вече нищо не може да ме изненада откъм качеството е БГ.
Социалните мрежи ви дават илюзията, че там някъде някой се вълнува от мнението ви.
edinichensluchai

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb 3 L&K 2.0 TDI 150 hp 7DSG

Мнение от edinichensluchai »

Ramzes написа: 14.09.2021, 17:52:42 Купувал съм криви Гудиърки от Диана. Вече нищо не може да ме изненада откъм качеството е БГ.
За успокоение криви гуми съм купувал и в САЩ (BF Goodridge за Вранглер) и в Германия ( Continental winter ts 850)...та навсякъде се случва
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Нашите на работа си дърпат гумите от техните си складове в Унгария. Нито една забележка не е имало до сега.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
baijoro

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3 FL 2.O TDI

Мнение от baijoro »

Здравейте, някой има ли ЛИЧНО впечатление от зимни гуми Росава Сноугард ?
Видях ги на живо на един комшия на Пасата и шарката много ми хареса. Руснаците (украинците) имат яки зими и със сигурност знаят да правят подходящи гуми.
Притеснява ме цената - на половина на хубавите гуми.
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”