Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни и летни гуми)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
niki

Škoda Фен

Гараж: Октавия 1 комби 2005 ALH
Фабия 1 комби 2006 ASY
VW Golf 1997 AHU

Мнение от niki »

Аз досега не съм изполвал "алтернативни" гуми, но съм с широко отворени очи. Да не говорим как гуми Унироял, които макар и не премиум, но да кажем утвърден производител под шапката на Континентал в един случай се изкривиха брутално (гумата не можеше да стои права, изведнъж стана, без да съм ги ударил в дупка), а в друг случай виеше като лагер главина за смяна (добре, че се разцепи в едно желязо и си купих нови и така разбрах, че не е счупена колата). А този унироял като цена средно между алтернативните и премиумите. ПП Моделът е Унироял МС 77, не си го купувайте. А по горе съм писал Унироял като вариант - явно ми е кратка паметта [smilie=fool.gif] .
Аватар
stanley

Škoda Фен²

Гараж: VW Passat 6 2.0TDI DSG6, Skoda Superb 1.8TSI MT, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Обратна връзка:

Мнение от stanley »

По-миналото лято карах с нов Ханкуук Ventus Prime 3 K125 (225/45/17) и колата беше, като залепена на пътя. Миналото лято реших да сменя размера (225/50/17) и взех Нексен Нфера Ру1 втора ръка на 7+ мм, карани 3 месеца от предишния собственик и също бях доволен. Сякаш Ханкуук-а държеше една идея по-добре от Нексен-а. Баща ми сега кара със Ханкуук-а и няма оплаквания. Със неговото каране мисля гумите ще остареят преди да свърши грайфер-а.

П.С. За твърденията на Ицо от Интерпан - по-скоро е имал проблем с уважаване на гаранцията на едни Ханкуук, а не че масово се кривят или имат проблеми. На мен също ми ги разправя, че съм се пре*бал със нов Ханкуук (трябвало да взема Нексен), но аз проблеми не съм имал.

Двама мои колеги купиха нови Фулда и са много доволни - ама коментарите по форумите за Фулда също са противоречиви.

Съвет - каквото и да вземеш гледай да е голям доставчик, за да можеш да предявиш рекламация ако нещо се случи. Ако вземеш гумите от някой неизвестен сайт или кварталния гумаджия е силно вероятно да те пратят в трета глуха ако уцелиш кофти бройка.
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ентусиаст

Гараж: MEGANE RS CUP '20

Мнение от digitalundgrd »

При мен с Конти Спорт 6, с които дойде мегана, по едно време лятото ми се появи едно леко дърпане надясно като карам на магистрала с по-висока скорост.

Вече 2000+ км със зимните няма и помен от това. Реглаж не е правен, джантите са същите. За мен е от гумите [smilie=pardon.gif] , така че и при премиум марките има издънки [smilie=ireful1.gif]
Аватар
Архимандрит Дионисий

Škoda Мод

Гараж: SKODA OCTAVIA 1.4 TSI
150+к.с.

Мнение от Архимандрит Дионисий »

Избора на гуми лично за мен зависи и от моя стил на каране. Тръгвам и спирам агресивно, влизам в завойте по остро е за такова каране си трябват гуми.
Иначе общо взето всички се въртят.
didoya

Škoda Фен²

Гараж: Superb III L&K 272ps 4x4

Мнение от didoya »

Аз планирам за предстоящият летен сезон да разкарам скапаните заводски Пирелита (изтърпях ги цели 2 сезона) и да скоча на Michelin Pilot Sport 4.
Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Мнение от redalex »

Same here. Точно преди 1 час проверявах цените.
Аватар
stanley

Škoda Фен²

Гараж: VW Passat 6 2.0TDI DSG6, Skoda Superb 1.8TSI MT, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Обратна връзка:

Мнение от stanley »

Архимандрит Дионисий написа: 13.01.2021, 11:42:14 зависи и от моя стил на каране
Това е вероятно най-правилния критерий. Модел, който не държи на агресивно каране, може при нормално шофиране да е приемлив, а за баща ми да е направо бетон. Аз примерно не харесвам някои шарки на грайфери и няма сила на земята, която да ме накара да я купя тая гума, ако ще и във 100 тест-а да е номер 1.
didoya

Škoda Фен²

Гараж: Superb III L&K 272ps 4x4

Мнение от didoya »

redalex написа: 13.01.2021, 13:44:26 Точно преди 1 час проверявах цените.
Ако намериш някъде с ДОТ 2020 вече да има - свиркай, макар че още е раничко мисля.
Аватар
slavkoff

Škoda Racer

Гараж: подземен rs
Обратна връзка:

Мнение от slavkoff »

Аз съм с Goodyear F1 Assym 5 (225/40/18) и съм много доволен.
Преди това бях с Bridgestone Potenza S001 и хич ги нямаше на шосето, но на писта се представят много задоволително.
На предният ми автомобил бях с Continental Premium Contact 6 225/45/17 и бяха мега добри. В крайна сметка, най доволен съм от тях, но на размер 225/45/17. Четох из нета, че на текущият ми размер също се представят перфектно. Goodyear F1 Assym5 са по-евтини на размер 225/40/18, но и те се представят повече от отлично.
Ако трябва да ги класирам:
1) Continental Premium Contact 6
2) Goodyear F1 Asymmetric 5
.
.
n) Bridgestone Potenza S001
При мен дилемата е дали да си взема тестваният вариант с Continental, от който бях мега доволен, но с малък риск поради различният размер. Или и аз да заложа и изпробвам Michelin Pilot Sport 4.
VRS - стокова мухоловка
Аватар
redalex

Škoda Racer

Гараж: vRS 245
BMW K1300S

Мнение от redalex »

Говорих с приятел, който се занимава с гуми.
Каза, че обикновено ги поръчват март месец. Сега ще му пусна повече инфо и ще го питам за 2 комплекта :)
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”