Автомобилни гуми. Какви гуми монтирате на Шкодата си (зимни и летни гуми)

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
kograman

ŠKODA MASTER

Мнение от kograman »

В нашата мамковина трябва да си готов за всичко. Преди доста години около Търново, се беше уцелила топла зима. След празнуване си тръгваме за вкъщи. На ляв завой на абсолютно чист асфалт по обяд, колата стъпва с двете гуми на лед в завоя. Това което ни спаси бяха гумите и ниската скорост.
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Стигам до извода, че сега е най-подходящо да се поръчват летни гуми. Следя цените от известно време и мисля, че скоро пак ще тръгнат нагоре.

След доста умуване реших да си поръчам Fulda SportControl 2.
Някой има ли такива?
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
optimax

Škoda Ludicrous

Гараж: Шкода Октавия 2 Комби 1.9тди 4х4
Фолксваген Пасат комби 2.8 V6 4моушън

Мнение от optimax »

kograman, преди десетина дни някъде карам към работа.Сутринта около 8ч плюс 5-6 градуса.Пътя сух а на места има горички от двете страни и там стъкло.Няма летни,зимни гуми тогава.Заминава ако не внимаваш.Два дни подред беше тва.Звънях на Апи да пръснат нещо.Ти дойде ли да пръснеш?Толкова дойдоха и те
kograman

ŠKODA MASTER

Мнение от kograman »

@optimax, не разбирам защо аз трябва да ходя, ама щом си казал .., ще пропусна [smilie=sarcastic.gif]
Това и аз написах, имай си едно наум впредвид кочината в която живеем.
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

Ако гумите са те спасили, не е било лед :)
mordo

Škoda Фен

Мнение от mordo »

Rangel написа: 02.02.2021, 22:56:43 Ако гумите са те спасили, не е било лед
Не се знае. Всяка гума има различна мекота и свойства. Миналата зима, ако си спомняте, имаше един ден с влага и мъгла, когато в пернишко беше станало ледена пързалка. Тръгнахме сутринта с баща ми за вилата. След Батановци един "гъзар" и той с Жипка, газ, газ, изпревари ни. След 100 м. рязко намали скоростта. Що псувни изкара човека.... Добре, ама на един завой задницата поднесе (по принцип Cherokee-то се кара на задно). Ааааа, отдолу лед, та лед. На излизане от Лесковец, има едно "кръстовище" за Ковачевци и Планиница, където има ляв завой и нагорно. И човекът, който ни изпревари, и още 5-6 автомобила бяха спрели, защото не можеха да продължат. Баща ми вика "Ба.... съм му мамата", включи предното и с прибежки, с приплъзване, успяхме да излезем горе безпроблемно. А гумите са му Continental зимни, но стари. Та така. Пази Боже от такива ситуации.
Поздрави.
brmbrm

Škoda Фен

Гараж: O2 Scout FL, 2.0 TDI CR
bmw 325tds;

Мнение от brmbrm »

Цецо75 написа: 31.01.2021, 01:54:49 Абе аз да си кажа, зимната гума лятото не се държи толкоз зле. В смисъл сцепление има, проблема и е, че "ляга" в завоя, суче се, защото е мека и с висок протектор и колата недозавива. Но на спиране си е ОК. Другото е, че се износва много бързо, особенно при висока скорост в жегата, направо падат парчета.

Виж лятна гума зимата е ... друга работа.
Не знам с какви гуми карате и по колко сезона и с каква скорост... Лятото на мокро зимните гуми ми се държат по-стабилно от летни. Износването на зимните през лятото, не съм забелязал да е повече отколкото през зимата. А това с падането на парчета си е направо в раздел фантастика. С летни гуми зимата - само ако не падат температурите под 5 градуса.
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

brmbrm написа: 05.02.2021, 14:38:15 А това с падането на парчета си е направо в раздел фантастика.
Засили я лятото в хубавия пек по магистралата за неприлична скорост за едни 300-400 км и ще се насладиш на "чудна гледка". Иначе и с летни зимата, както и със зимни - лятото, не е грижа да се кара. Въпроса е, возиш ли се или караш, когато си седнал зад волана [smilie=sarcastic.gif]
Audirulzz

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Аз за лятото поръчах Vredestein Ultrac Vorti 225/40/18

Първи впечатления след 2 месеца [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L »

brmbrm написа: 05.02.2021, 14:38:15 Лятото на мокро зимните гуми ми се държат по-стабилно от летни.
Зимна гума, кл.А на мокро мнооого трудно се намира, което не важи за летните. Кой знае с какви летни си карал...
brmbrm написа: 05.02.2021, 14:38:15 Износването на зимните през лятото, не съм забелязал да е повече отколкото през зимата
Твърда смеска, не точно зимна.
-грешно - правилно
-предстой - предстоИ
-найстина - наИстина

човекът коЙто / хората коИто
един завоЙ / много завоИ
батерия / батериИ
вибрация / вибрациИ
гумаджия / гумаджиИ
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”