Поддръжка на автомобила. Препарати за почистване и освежаване на екстериор и интериор

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Поддръжка на автомобила. Препарати за почистване и освежаване на екстериор и интериор

Мнение от skodko »

Защото долните части на автомобила се цапат много повече от горните.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Аватар
pigoff

Škoda Photo

Гараж: Alfa Romeo Giulietta MY2014 1,4TCT Exclusive
Обратна връзка:

Мнение от pigoff »

Делението е по хоризонтала (до дръжките на вратите), а не предна и задна част. ;)
Горната част включва таван, стъкла, преден капак, заден капак, фарове и огледала. Долната - останалото. Като за долната част е важно да започнеш отпред назад. Плакненето на гъбата да става по-на-често.

Използвайки една и съща гъба се получава следният ефект:
Наслагването на мърсотия и твърди частици върху гъбата отслабват значително ефекта на "обиране" на частиците. Така се съдира един лак. И след 5 до 10 измивания ще се наложи полиране, защото лакът на автомобила ще изглежда матов.
А колкото по-малко надран е един лак, толкова по-трудно е на мърсотията да полепва.

А иначе чистата втора гъба ще събере значително повече мърсотия от силно замърсените долни панели на автомобила.

А относно стъклата - само чисто нов клей бар.
Аватар
grafit4eto
Гараж: Octavia III Combi FL

Мнение от grafit4eto »

Привет,

Попрегледах малко темата и виждам, че всички общо взето предимно сами си поддържате екстериора и интериора, което при мен за съжаление не е опция. Интересувам се от полагане на защитна вакса за нов автомобил, някъде видях препоръка за ей този салон - https://gkautodetailing.com/%d1%86%d0%b5%d0%bd%d0%b8/ и за сега мисля да се обадя там, но ако имате и други препоръки за София, ще е супер.
Sabko

Škoda Фен

Гараж: Шкода Октавия 3 FL - 1.5 TSI 150 к.с. 7 DSG

Мнение от Sabko »

grafit4eto, Здравей, Аз се доверих на Георги от https://www.facebook.com/GKAutoPolishing и мога да го препоръчам като страхотен професионалист.
Аватар
lubomirov1985

Škoda Мод

Гараж: 1. Mercedes - Benz W164, Edition 10 - 320 cdi 4matic
2. Land Rover Freelander 2.0 TDI

Мнение от lubomirov1985 »

grafit4eto, Жорката е човекът за София.
Бирата е божествена напитка!
Доставя ти удоволствие и когато влиза и когато излиза!
Аватар
intense

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 3 FL 1.8 TSI DSG

Мнение от intense »

Ако искаш "защитата" да издържи по-дълго, е хубаво сам да си миеш колата. На масовите автомивки бързо ще свалят ваксата и ще повредят лека.
Аватар
grafit4eto
Гараж: Octavia III Combi FL

Мнение от grafit4eto »

intense написа: 25.06.2020, 12:22:47 Ако искаш "защитата" да издържи по-дълго, е хубаво сам да си миеш колата. На масовите автомивки бързо ще свалят ваксата и ще повредят лека.
Аз се притеснявам, че и аз ще направя същото. Доста съм некадърна :D
А и варианта да си я мия сама са мивките на самообслужване, там не съм сигурна как седят нещата, но има ли опция да ползваш собствен препарат евентуално?
nmnikolov

Škoda Ентусиаст

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

Има. Отиваш с кофата и собствени препарати, гъби и т.н. От автомивката ползваш с монети само изплакването. Ама е хубаво да ходиш в непопулярни часове, че ще правиш опашка и ще те гледат малко на кръв...
Изображение
NRG

Škoda Ентусиаст

Гараж: Октавиа 3 2.0D

Мнение от NRG »

Дайте насоки за няколко препарата, че от скоро се занимавам да си мия колата. До сега ползвам без контактно от един приятел с мивка на Netra. Мие, ама по предницата и ниско доло по вратите си остава кал и мушици. Мислех си да напръсквам с нещо по агресивно по джантите и предницата и да си карам с нетрана останалата. Също и препарат за гумите ще ми трябва. Бях взимал един в малка тубичка за мотора, но след време гумите седят като изгорели. Та приемам съвети.
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Е как очакваш само с безконтактно да падне цялата мръсотия? Трябва да е мега агресивна химия. За джантите си вземи iron remover от някой от детайлинга сайтовете. А за гумите седят като изгорели защото препарата който си ползвал е евтин, агресивен боклук. Аз лично в момента ползвам този на нанолекс, с едно нанасяне изкарва месец горе долу, не е агресивен и е 10 лв за 100 мл.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”