Поддръжка на автомобила. Препарати за почистване и освежаване на екстериор и интериор

Препоръки и мнения за аксесоари и поддръжка на Шкода автомобил
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Поддръжка на автомобила. Препарати за почистване и освежаване на екстериор и интериор

Мнение от igeorgiev82 »

Братята избухнаха [smilie=music.gif]
Ако някой мисли да прави такова нещо,сега е момента.
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel »

@YYakovliev
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Много приятно изненадан съм от продуктите на turtle wax в последните две години. По-високия им клас и hybrid ceramic серията са много добри продукти и на смешни цени за това което предлагат.
Днес пробвах rince wax, което е спрей вакса, която се нанася на мокра кола-пръскаш и изплакваш с водоструйка. След това в движение колата сама се подсушава. Цената е 19 лв за 750 мл и като цяло е смешна за такъв продукт. Ето ефекта.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Аватар
neshtoZabavno

Škoda Фен

Гараж: Имало едно време

Мнение от neshtoZabavno »

Аз от скоро съм фен на същата марка!
Днеска за първи път имах възможност да покарам докато вали дъжд. Бях си "намазал" предното стъкло преди около месец с Turtle Wax Rain Repellent и първото ми впечатление беше, че когато падна първия сняг в София преди седмица и нещо като отидох да си изчистя сутринта снега от предното стъкло, нямаше абсолютно нищо замръзнало. С пълна лекота изчистих снега и всичко блесна буквално за 15секунди. На втория ден предните стъкла на всички коли около мен бяха замръзнали, докато при мен просто пуснах чистачките без дори да съм загрял колата преди това или да съм пуснал обдухването на предното стъкло и всичко блесна отново.

А за днеска, докато карах София -> Пловдив и си валеше постоянно, колите пръскаха отвсякъде и т.н. един път не съм пуснал чистачки! Плътно залепен зад кола с 140км/ч, задните гуми пръскат като ... аз си карам без да използвам чистачки, защото нямам никаква нужда!

Определено си заслужава!
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Някой знае ли дали тапицерията на седалките на Октавия 2 може да се свали (сравнително лесно), за да се изпере в пералня например?
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
dimibo

Škoda Ludicrous

Гараж: Супърб 2, 2.0 TDI
Октавия 2, 1.9 TDI
V10

Мнение от dimibo »

kalata написа: 17.02.2021, 23:53:00 Някой знае ли дали тапицерията на седалките на Октавия 2 може да се свали (сравнително лесно), за да се изпере в пералня например?
И аз се чудя върху това, че стана един инцидент и се налага пране на тапицерията, и ако може в пералнята ще е супер.
Günter Stg 1
Аватар
kras4o

Škoda Фен

Гараж: Оctavia 3, 2.0 TDi, 150 hp, Estate

Мнение от kras4o »

Да добавя и моето питане: има ли опасност от пране на седалката, с прахосмукачките за пране, които ползват повечето автомивки, да стане проблем с подгрева ?
Изображение
nmnikolov

Škoda Ентусиаст

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

Аз все си мисля, че има начин как внимателно да се изперат седалки с подгрев и читавите автомивки би трябвало да знаят как става това.
Изображение
Аватар
kalata

Škoda Ludicrous

Гараж: Octavia 2 Elegance 2.0 TDI-PD DSG, 2007

Мнение от kalata »

Аз обаче искам да използвам момента, че карам колата малко и ако мога да си изпера тапицерията в пералнята. Да си изсъхне и да я монтирам обратно. Автомивката е опция чак през лятото, а тогава няма да имам толкова свободно време.
Никой ли нищо не знае по темата? Ето ни двамата с Дими сме в чуденка.
"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Свалят се седалките и се разглобяват. Не е трудно поне за мен, правил съм доста.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Публикувай отговор

Обратно към “Съвети за нашите шкоди”