Съвет за покупка на Skoda Kodiaq

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
plamko

Мнение от plamko »

Здравейте отново. Поръчах си дизел,2.0 TDI / 140 kW / 190 к.с., DPF, 7DSG, 4x4, SCR. Тази седмица трябва да ми го доставят.Като дойде,ще пиша впечатленията си.Благодаря на форума за съветите,те бяха много ценни и важни при избора.

Аватар
nrayanov

Škoda Ентусиаст

Гараж: Mitsubishi Outlander 2.0 MiVEC Instyle 4WD
Обратна връзка:

Мнение от nrayanov »

Честито и чакаме снимки! ;)

plamko

Мнение от plamko »

Получих го. При първа възможност ще кача снимки. За сега съм навъртял само 200+ километра ,колкото да го прибера до вкъщи,но скоро ще наваксам .Просто ми се събраха много задачи...За сега впечатленията са ми отлични - отличен интерфейс,добро стартиране,все още изучавам екстрите...трябва ми време да свикна.

Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Честито, със здраве да си го караш.
Чакаме впечатления относно шумоизолация, комфорт на возене и динамика,според твоите субективни възприятия.
Revo stg3

plamko

Мнение от plamko »

Здравейте отново. Да напиша нещо относно впечатленията си.Като шумоизолация,като се има предвид,че двигателя е дизел е идеално.Все едно е бензинов.Държах много на музиката в колата,която е система Кантон 8 + суббуфер .Та музиката ,независимо от жанра се чува прекрасно,без външни шумове.Дори шума от гумите е едва забележим.Возенето също е отлично,като почти не се усещат неравностите на пътя.Тъй като в нашия край /Северозапада/пътищата не се славят като много добри,дори мога да кажа ,че сме забравени от АПИ от години.Заради тировете долу горе го кърпят,но тия кръпки са толкова нескопосни,че все пак усещат.Скоро ще пътувам до Сандански и ще напиша впечатленията си от магистралата,като тя е сравнително нова и е в много добро състояние.Впечатленията ми са ,че пътищата на юг от балкана са по добри отколкото на север,но се надявам нещата да се променят. Отплеснах се нещо...Двигателя,както вече писах по горе работи много тихо,като се ускорява прилично.В момента съм във фаза разработка и не го карам с повече от 80 - 90 км. в час при около до 2000 оборота.Разхода при това каране ми дава между 5.1 и 5.3 литра на 100 км.,което според мен си е супер.Трябва да кажа,че досега съм карал само коли с ръчна скоростна кутия. Преди покупката се бях спрял на две марки автомобил ,като едната е Нисан Екстреал,а другата бе Кодиака. И двете бяха с дизелови двигатели съответно 180 и 190 к.с. Впечатлението ми и за това как се дърпат двете е това,че Нисана бе по муден от Шкодата.Някак си по не усещаш при Шкодата това забавяне в поемането което го има при Нисана.После разбрах ,че са различни по философия на работа скоростни кутии. Друго което мога да кажа,че ми харесва дигиталното табло на Шкодата - имаш избор от няколко варианти на дисплея и можеш да си избираш какво точно да ти показва.Друго от екстрите,което ми харесва е това,че има вентилиране на кожените седалки,което за лятото ще си е голям плюс. Прави впечатление широкото пространство на втория ред седалки - много голямо и свободно пространство за да се чувстваш комфортно.
Да спирам,че то ще излезе малко като реклама на марката,а не е това целта ми. Накрая искам да споделя нещо друго - радар детектора в тази кола не ми работи. Не че съм съзтезател,но е добре да си информиран когато дебнат камери,щото ми се е случвало за 10 км. над допустимото да ме санкционират,а съгласете се ,че по нашите пътища има много откровено казано недообмислено поставяне на ограничения. От салона на Шкода не можаха да ми отговорят каква е точно причината,но мисля ,че става въпрос за вложка в предното стъкло,което пречи на сигнала.
За сега толкова,снимки ще има по късно.
Поздрави на форума! Бъдете здрави!

Аватар
Taratajki

Škoda Ентусиаст

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Честити ти джип, със здраве да си го караш :) Имаш ли подгряване на предния джам? Ако има, може от него да не работи радардетектора. Аз имах един форд с подгрев и не работеше радара. То не че ще ти помогне с новите камери. Не се предоверявай. По добре с Waze :) И дано само ти да си правиш снимки на колата ;)

Аватар
joro_kem

Škoda Фен

Гараж: Octavia I Tour 1.9 TDI Octavia III FL 2.0 TDI

Мнение от joro_kem »

честит автомобил! само да те радва! относно радар-детектора, преди години приятел със сроден проблем в чувствителността, изкара част от "карантията" на устройството в предната решетка и бачкаше перфектно след това [smilie=hunter.gif]. както писа колегата преди мен - слагаш уейз и ще "виждаш" и камерите, които радарите не могат.

plamko

Мнение от plamko »

Благодаря ви колеги! Като писах вложка в състава на предното стъкло имах точно това предвид - вградения подгрев на стъклото.Да има го на Шкодата и според мен това е причината.
Поздрави!

Аватар
Taratajki

Škoda Ентусиаст

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Не знам как е при теб, но на форда подгрева беше с едни реотанчета, много тънки, почти невидими. Но като се вгледаш в стъклото се виждаха и свършваха малко преди краищата на стъклото. И аз слагах детектора ниско долу, под самите реотани. Зимата е кесно да видиш, къде свършва подгрева, ама едва ли ти се чака [smilie=sarcastic.gif] Та загледай се, може и при теб да има пролука.

plamko

Мнение от plamko »

Благодаря,ще проверя!

Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”