Kodiaq RS

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
odo

ŠKODA MASTER

Гараж: Skoda Superb 3 TSI 4x4
Skoda Fabia 3 TSI 7DSG

Kodiaq RS

Мнение от odo »

Мазда 6, ръчка, 2,2 дизел ремапната на около 220 коня.
Ме4о Коди

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq TDI 190 DSG , Opel Astra H
Обратна връзка:

Kodiaq RS

Мнение от Ме4о Коди »

peyopetrishki написа: 12.09.2020, 20:13:43 То няма голям набор от бензинови мотори при Шкода
Избор има и той е от гамата на VW. Най- вероятно ще изберат някой от хибридните мотори, за да покрият екостандартите, които стават все по-рестриктивни. Затова на Кодиак в момента най- силовият агрегат е дизелов битурбо, а не му сложиха бензин 272кс, защото с него разходът ще е зверски и не могат да покрият еко нормите.
peyopetrishki

Škoda Фен²

Kodiaq RS

Мнение от peyopetrishki »

Ако има хибридна версия, със сигурност ще има и конвенционална. Не вярвам да има само хибрид, предвид и високата цена съвсем ще му стеснят пазара.
Ме4о Коди

Škoda Фен

Обратна връзка:

Kodiaq RS

Мнение от Ме4о Коди »

peyopetrishki, Тук говорим( гадаем) какъв двигател ще има новият Кодиак vRS. Той и сега не е евтин - надали ще стане по-евтин, напротив- най- скъпата Шкода е това. А относно стандартният Кодиак от 2021 г се очаква фейслифт и там със сигурност си остават конвенционалните ДВГ; най- вероятно с някое ново попълнение- все пак за фейслифт.
peyopetrishki

Škoda Фен²

Kodiaq RS

Мнение от peyopetrishki »

Еми и аз за РС-а говоря принципно [smilie=music.gif]
Аватар
nrayanov

Škoda Ентусиаст

Гараж: Mitsubishi Outlander 2.0 MiVEC CVT Instyle 4WD MY2020
Toyota Corolla 1.4 D4D Hatchback MMT SOL 2WD MY2005
Обратна връзка:

Kodiaq RS

Мнение от nrayanov »

Ме4о Коди написа: 13.09.2020, 09:03:43 Затова на Кодиак в момента най- силовият агрегат е дизелов битурбо, а не му сложиха бензин 272кс, защото с него разходът ще е зверски и не могат да покрият еко нормите.
Те VW груп не покриват с нищо над 150 к.с. нормите, за това и цените на моторизацията с повече конски сили е по-скъпа. Всеки производител плаща "глоба" за всеки произведен "мощен" автомобил и тази глоба е включена в крайната цена на автомобила, която потребителя ще заплати.

Според мен Kodiaq RS с по-мощен бензинов двигател засега няма, защото щеше да струва 100к и да гори 25/100. Но пък може и да се появи, скоро. Кой знае?! :)
Ме4о Коди

Škoda Фен

Обратна връзка:

Kodiaq RS

Мнение от Ме4о Коди »

nrayanov написа: 13.09.2020, 13:49:05 Според мен Kodiaq RS с по-мощен бензинов двигател засега няма, защото щеше да струва 100к и да гори 25/100. Но пък може и да се появи, скоро. Кой знае?!
Точно това имам предвид и аз. Начинът да покрият ( или доближат) еко изискванията е най- вероятно някой хибрид- едновременно по- висока мощност и сравнително нисък разход. Така постъпиха Ауди с Q-сериите, мисля че и най- мощният Тигуан R е вече с хибриден мотор.
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”