Kodiaq Facelift

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
icohohi

Škoda Фен

Гараж: Kodiaq FL 2.0 TSI тази година надявам се.

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

Ъпдейт от вчера. 49-50 не потвърдена производствена седмица или 14 месеца от дата на поръчка. Махането на Canton + side assist (явно вървят заедно, не може да се махне само едното) и акустични предни стъкла, чувствително би забързало поръчката. Иначе този срок е крайно напомпан за да се подсигурят от фабриката, такива поне са надеждите на представителя от шкода.
tuningmania

ŠKODA MASTER

Гараж: Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Facelift Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.

Kodiaq Facelift

Мнение от tuningmania »

До "ВСИЧКИ" -
icohohi написа: 12.04.2022, 11:03:33 Махането на Canton + side assist (явно вървят заедно, не може да се махне само едното) и акустични предни стъкла, чувствително би забързало поръчката.
Малеее, вече и стъклата ли бавят? Ах тези палави полупроводници [smilie=sarcastic.gif]
Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.
Erebus

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от Erebus »

За стъклата сигурно се оправдават с войната в Украйна ..
kup0nq

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от kup0nq »

И акустични предни стъкла имам в стандартния пакет.... аз сериозно не мога да си обясня как и защо се оправдават с някакви си полупроводници и т.н. По-скоро невероятно лошо планиране и договорени количества + неспирни рекламни кампании за нови модели и промоции и т.н., които водят до допълнително забавяне. От няколко дни гледам Ениак Купе като реклама, където кликна в интернет. Предполагам срокът за доставка е 2 години...
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Kodiaq Facelift

Мнение от igeorgiev82 »

За сега май чичо Мъск е баш Фончо тариката [smilie=sarcastic.gif]
Вярно,че в някои държави доставките са планирани за януари 2023,ама сега ако поръчам ми дава юни-юли,което на фона на всички други е ОК.
То не случайно Тесла Модел 3 беше на първо място по продажби за 2021г..
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

То се не знае... При тоя недоимък на чипове на пазара, това, че за Теслата някак си се намират е леееееко притеснително. Поне за хората дето си имат идея как функционира тоя сегмент от пазара.
Бееееее.....
remix

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от remix »

Вчера се чух с еуратек , моята е планирана за края на Юни.
АКО се спази тази дата, което ме съмнява, ще стане 12 месеца точно.
Поръчана 1ви юли
alexinchains
Гараж: Scala 1.5 2020

Kodiaq Facelift

Мнение от alexinchains »

Привет, колеги,

Да се включа и аз с поръчка на Кодиак Вижън дизел 200 кс с малко екстри от началото на февруари.

Засега само миналия месец пратих един мейл да питам дали има някаква информация, но ми беше отговорено че колата не е произведена все още (не че очаквах друг отговор, но поне да напомня за себе си :)

Ако дойде до февруари 2023 ще се чувствам късметлия :)
Аватар
smoke

Škoda Фен²

Гараж: Octavia II 2.0 TDI-PD BKD

Kodiaq Facelift

Мнение от smoke »

Виждам, че бавно и полека добре са ви сготвили вече - вече приемате за съвсем нормално да чакате 1 година и повече (сякаш става въпрос за строеж на къща), та даже и се чувствате щастливи, ако дойде за по-малко от година. Така трябва :) Па отидете и ги почерпете тогава, вместо да ги напсувате, че по рекламите уж са голяма работа, а пък всъщност се оказа, че за всичко (полупроводници, пластмаси, стъкла и какво ли още не) са залагали на едни единствени доставчици - тези, с най-ниската цена, като са се надявали, че никога няма да има проблеми. А когато вече има проблеми, цели години вече не могат да решат проблема. Па да си бяха направили за това време една собствена фабрика за тез' стъкла и кабели щом са толкова критични!

Препоръката ми в тази ситуация е да чакате спокойно, но без неадекватности като да изпадате в щастие, че проклетото нещо най-накрая било дошло, вместо да ги напсувате, че толкова много се е забавило. Иначе ако така ви свикнат, след това ще ви се качват на главите още повече, щом не само сте склонни да търпите, ами накрая даже се чувствате щастливи.
Аватар
Архимандрит Дионисий

Škoda Мод

Гараж: SKODA OCTAVIA 1.4 TSI
150+к.с.

Kodiaq Facelift

Мнение от Архимандрит Дионисий »

Страшен коментар. И какво предлагаш, когато човек иска нова кола и няма друга алтернатива да вземе да сия нарисува примерно.
Аватар
smoke

Škoda Фен²

Гараж: Octavia II 2.0 TDI-PD BKD

Kodiaq Facelift

Мнение от smoke »

Архимандрит Дионисий написа: 18.05.2022, 12:09:47 И какво предлагаш, когато човек иска нова кола и няма друга алтернатива да вземе да сия нарисува примерно.
@Архимандрит Дионисий, очаквах такъв въпрос, свикнал съм хората да не четат или да не асимилират какво е казано, въпреки че съм го казал пределно ясно. Никъде не съм казал да не си поръчват коли.
icohohi

Škoda Фен

Гараж: Kodiaq FL 2.0 TSI тази година надявам се.

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

smoke написа: 18.05.2022, 12:00:23 Препоръката ми в тази ситуация е да чакате спокойно, но без неадекватности като да изпадате в щастие, че проклетото нещо най-накрая било дошло, вместо да ги напсувате, че толкова много се е забавило. Иначе ако така ви свикнат, след това ще ви се качват на главите още повече, щом не само сте склонни да търпите, ами накрая даже се чувствате щастливи.
Четем, спокойно. Особено четем какво е заложено в договора 180 работни дни + 60 след това в които започва да тече неустойка. Докато този срок не е минал няма кой да псуваме, освен себе си, ако сме с други очаквания.
Аватар
bobo80

Škoda Ентусиаст

Гараж: Oktavia 3 VRS TDI DSG
Mercedes-Benz W212 350CDI

Kodiaq Facelift

Мнение от bobo80 »

Колеги, проблем с производството на нови коли наистина имаше но това остана в миналото. Друг е въпроса за регионалните квоти. Проблема е локален и е за нашия смешен пазар.
От десет дни съм на един страхотен трип из Ивропа. Преди два дни ходих с моя приятел при когото гостуваме да си заръча ID 4 VW олаза се безмислено защото имаха шест налични коли. До края на седмицата ще е на номера колата.
Аз го навих да идем да гледаме Енияк. Там ситуацията е същата плац десет декара пълен с налични Шкоди от всякакъв модел. Изрично питах дали са клиентски коли. Отговора беше отиди си избери една плащаш и си тръгваш с нея .
Става въпрос за автоцентър до Рим Италия.
Доста марки автопроизводители на куп. Гледаш сравняваш караш и няма начин да не си тръгнеш с кола. Единствената причина да се забави избраната от нас кола врътката с преференцията , която търговеца очаква от общината като плащане, иначе за ДВГ във същия ден в , който е видимо плащането колата е на табели.
Та драма вече няма но като със всичко та и с тази простотия ние се движим една година след белите страни.
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ентусиаст

Гараж: MEGANE RS CUP '20

Kodiaq Facelift

Мнение от digitalundgrd »

bobo80 написа: 18.05.2022, 23:15:28 Та драма вече няма но като със всичко та и с тази простотия ние се движим една година след белите страни.
Аз не съм чул в Италия някога да им се е налагало и да са чакалЕ навремето по 10 годиН за кола ;)

Тук сме си с калени нерви още от комунизЪма и сега 1г не е яд да зачакаш, особено ако не ти е спешно ( караш служебка или "временно" колата на жената) [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

Ами взимаш си я от Италия тогава и газ. Нали затова сме в ЕС [smilie=pardon.gif]
Бееееее.....
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”