Kodiaq Facelift

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
ecubg

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq 2.0TDI 150hp 7DSG 4x4

Kodiaq Facelift

Мнение от ecubg »

Съмнявам се, че ако напсуваш търговеца колата ще дойде по-бързо. Да не забравяме, че те са посредници и също така, че и те чакат да вземат пари от нас, тоест и те имат интерес колата да бъде предадена на клиента по-бързо. Иначе си има договор - щом си се подписал, значи си съгласен с условията. Ако сроковете почнат да надвишават договорените - пак си има договор с условия за изплащане на неустойки. Пък и ако толкова държиш да си купиш тази кола - предварително си запознат със ситуацията. Ако ли не - смени модела или пък смени марката или пък страната. Избор голям. Сега като дойдат и новите Москвичи ...
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ентусиаст

Гараж: MEGANE RS CUP '20

Kodiaq Facelift

Мнение от digitalundgrd »

Цецо75 написа: 19.05.2022, 07:49:08 Ами взимаш си я от Италия тогава и газ. Нали затова сме в ЕС [smilie=pardon.gif]
Ако визираш мен, то да със сигурност мисля, че това е по-добрият избор и бих скокнАл до Италия (или друга EU държава), ако ми се налагаше сега да си закупувам нов автомобил.

100% не бих чакал година и кусур или пък да разписвам договор с "неопределен срок за доставка" ;)
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

Ами да де.
Бееееее.....
peyopetrishki

ŠKODA MASTER

Гараж: Passat Alltrack 2.0bi-TDI

Kodiaq Facelift

Мнение от peyopetrishki »

digitalundgrd написа: 19.05.2022, 12:32:57 Ако визираш мен, то да със сигурност мисля, че това е по-добрият избор
Абсолютно. Оглеждам се тия дни за нов форментор и сроковете са потресаващи - около година. Отварям немското мобиле и има нови коли налични при дилъри. Плащаш един транспорт, една застраховка и една посредническа услуга и колата е регистрирана след 10 дена...
It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

peyopetrishki, Сравнявал си цените предполагам, как са при съпоставимо ниво на оборудване?

По принцип преди кризата, при малки "селски" дилъри в Германия понякога се получаваха прекрасни оферти за застояли автомобили. Мой колега от Франция, така си взе Ренде близо 40% по - евтино от това, което щеше да купи във Франция.

Но сега незнам как е.
Бееееее.....
peyopetrishki

ŠKODA MASTER

Гараж: Passat Alltrack 2.0bi-TDI

Kodiaq Facelift

Мнение от peyopetrishki »

Цените са съпоставими, като дори има и малко по-евтини. Предполагам това са коли конфигурирани и поръчвани от дилъра с отстъпка, които те също продават малко по-евтино сега.

ПС.: Да дефинирам малко - около 1000 евро +-500.
It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
edinichensluchai

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb 3 L&K 2.0 TDI 150 hp 7DSG

Kodiaq Facelift

Мнение от edinichensluchai »

Допреди пандемията когато си поръчвах моята кола - новите колите по поръчка в Германия бяха с около 15% по-скъпи от тези в България със сходно оборудване. За готови коли трудно може да се прави сравнение защото екстрите им бяха тотално различни (например в немско почти никой дилър не поръчва L&K и там камерата за задно виждане беше допълнителна екстра, но пък и в по-долните нива почти винаги имаша панорама). В момента гледам рав-4 хибрид - с 8% е по-скъп там от тука. Срок за доставка в немско 4 месеца, тука 6
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

edinichensluchai, От немско (а и въобще от Европа) има смисъл да се взима нещо от склад. Там може да се уцели по-добра цена.

Иначе за поръчка винаги е било по-скъпо (поне аз като съм гледал), а и не съм убеден, че сроковете ще са по-бързи... предвид това, което се вижда в чуждестранните форуми на Шкода. И там хората реват.
Бееееее.....
Аватар
bobo80

Škoda Ентусиаст

Гараж: Oktavia 3 VRS TDI DSG
Mercedes-Benz W212 350CDI

Kodiaq Facelift

Мнение от bobo80 »

То ако поръчваш индивидуална конфигурация дали дилъра е в БГ или не срока на завода е един и същи.
Идеята ми е, че при един огромен пазар като Германия или Италия дилърите си имат едни сериозни квоти и текът регулярни доставки. Колите ,които имат сега на склад са поръчвани преди поне 6-9 месеца.
При нас проблема е в ЕТ не в световната икономика.
Аз лично ме знам колко точно трябва да съм мотовиран за закупуването на даден автомобил та да подпиша договор за доставка със срок 1+ година.
alexinchains
Гараж: Scala 1.5 2020

Kodiaq Facelift

Мнение от alexinchains »

Ъпдейт при мен от миналата седмица, планирана седмица за производство 43та.
icohohi

Škoda Фен

Гараж: Kodiaq FL 2.0 TSI тази година надявам се.

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

В уебсайта на шкода има налични автомобили и от тях един VRS [smilie=mega_shock.gif]
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

Абе мани го РС-а ама верно има налични коли. Да не би да съмва?
Бееееее.....
Аватар
Никола Иванов

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Обратна връзка:

Kodiaq Facelift

Мнение от Никола Иванов »

Вижте оборудването на RSа.... lol
5rar

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от 5rar »

Вероятно, vRS-а го гласят за изложението в София.
Monky

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от Monky »

Някой забеляза ли, че наличните Супърби са без матрични светлини? Но за сметка на това цената е по-висока. [smilie=sarcastic.gif]
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”