Kodiaq Facelift

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Eager

Škoda Фен

Гараж: Škoda Octavia 4 Combi 2.0 TDI 7 DSG

Kodiaq Facelift

Мнение от Eager »

Цецо75 написа: 04.02.2022, 16:08:45 Имай предвид, че за да работи през апп-а силно вероятно ще иска да си платил и да ти е активен Connect-a.
...и да хваща интернет там, където държиш колата. Моята е под земята и апп-а я работи, я не (повече второто).

Същото може да важи за дистанционното, ама за него поне е очевидно, а иначе уж казва, че хваща интенет, ама понякога нъцки.
Изображение
icohohi

Škoda Фен

Гараж: Kodiaq FL 2.0 TSI тази година надявам се.

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

Дали някой от форума чака Kodiaq FL? При мен минаха 6 месеца и все още нямам потвърждение от завода, че са ми приели поръчката.
Нещата които най-вероятно бавят са Side Assist и Canton.
remix

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от remix »

При мен минаха 9 месеца и още чакам :)
icohohi

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

remix написа: 30.03.2022, 15:29:47 При мен минаха 9 месеца и още чакам
Звъняха ли да ти предложат махането на някой от компонентите Декември месец? Аз се чудя дали ако бях се съгласил сега нямаше да карам нова кола...
remix

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от remix »

Ноември ми звъннаха да сменя джантите. От 40 и някоя седмица спрели да произвеждат тези, които аз избрах и ми пратиха 4 алтернативи. Сменихме ги и казаха, че "друго не свети в червено" няма да махаме нищо.

Преди 2-3 седмици писах на дилъра, да го питам, дали ако доброволно махна нещо, колата ще дойде по-бързо.
Той ме посъветва да не пипаме нищо. "Ако пипнем, може да отиде най-отзад на опашката, а щом в момента не свети в червено, значи всичко е наред"

За протокола, аз съм с Travel assist high (всички асистенти) + Canton + Електрическо детско заключване + 360 камери и тн
kup0nq

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от kup0nq »

Здравейте на всички, моите 120 дни по договор изтекоха преди Коледа. Подписал съм споразумение с компенсация безплатно 1во сервизно обслужване (от аксесоарите не успях да си харесам нещо, което бих ползвал, освен детско столче, но вече не ги предлагали....) Общо взето стават 9 месеца от поръчката този месец. Не са ми звънели да заменям или да се отказвам от нищо, което може би е добре. Посъветваха ме да не разчитам на очакваната седмица на производство, тъй като ги променяли доста често от завода и докато не излезе VIN номер, най-добре да не съм се надявал. До момента съм видял само един единствен FL джип в града, а в представителството на Шкода няма нито 1 налична изложена кола. Надявам се вече да идва, понеже успях да си продам и старата кола и ситуацията става все по-сложна :D
fxexpo

Škoda Фен

Гараж: Audi A4 1.8T

Kodiaq Facelift

Мнение от fxexpo »

icohohi написа: 30.03.2022, 14:41:23 Нещата които най-вероятно бавят са Side Assist и Canton.
Canton-а го отказаха за поръчване края на 2021-ва за всички, а "Side Assist"-a уж го бяха оставили за доставка само за ниво L&K. Инфото ми е от Февруари, когато капарирах моя Кодиак.

Апропо, като Ви чета 9-те месеца и отгоре и почвам да си променям плановете от късна лятна почивка с новата кола за ранна или късна зимна такава ... За*би.
svetozar88

Kodiaq Facelift

Мнение от svetozar88 »

Здравейте, имам поръчка от края на октомври
2021 за кодиак спортлайн от София. Последна ми информация е че би трябвало да дойде края на април, началото на май. Некa някой да пише с доставен автомобил.
kup0nq

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от kup0nq »

Здравей и успех с доставката! Имаш ли поръчани дигитално табло, матрични фарове или някакви други евентуално сложни за доставка екстри? Срокът на изпълнение ми се струва направо нереално бърз на фона на другите мнения във форума :(
icohohi

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

svetozar88 написа: 09.04.2022, 22:50:52 Последна ми информация е че би трябвало да дойде края на април, началото на май
От кога е тази информация? Ако може и повече подробности за двигателя и допълнителните екстри? Аз съм от началото на Октомври с 2.0 ,TSI Vision с Canton, Side assistи все още не еприета от завода.
Ме4о Коди

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq TDI 190 DSG , Opel Astra H
Обратна връзка:

Kodiaq Facelift

Мнение от Ме4о Коди »

Мале, как светът се преобърна за някакви си две години.Моята я поръчах около десети август 2019, произведоха я 5.09 2019, дойде към 15.09 , две седмици ме забавиха с регистрацията и прехвърлянето към външния лизинг и на 27.09 ми връчиха ключовете. Ниво Едишън- гледам , че сега вече не съществува.
kup0nq

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от kup0nq »

[/quote]
От кога е тази информация? Ако може и повече подробности за двигателя и допълнителните екстри? Аз съм от началото на Октомври с 2.0 ,TSI Vision с Canton, Side assistи все още не еприета от завода.
[/quote]

@icohohi, какво имаш предвид с не е приета от завода? нямаш очаквана проиводствена седмица дори ли ?
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Kodiaq Facelift

Мнение от Цецо75 »

Смислената информация е "влязла за производство". Всичко друго е "мижи да те лажем".

То и след като влезне в производство пак не е гаранция, че що коли си отвисяха произведени...
Бееееее.....
icohohi

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от icohohi »

kup0nq написа: 11.04.2022, 09:38:54 @icohohi, какво имаш предвид с не е приета от завода? нямаш очаквана проиводствена седмица дори ли ?
Това са кодовете за статуса на всяка поръчка влезла в завода. Аз дори нямам 00 което означава че не са я приели в завода. Все още ми е любопитно за параметрите на твоя спортлайн?
Status code Description
00 Assigned to factory, no production week scheduled
10 Production week assigned to the vehicle, but could change
20 Production week confirmed / in production (has still been known to change)
30 Vehicle in transit from the factory
36 Vehicle in port of exit, not released
38 Vehicle in port of exit, released for shipping
39 Vehicle shipped
40 Vehicle arrived in port of destination country
50 Vehicle tranferred to alternative port
60 Vehicle in transit to dealer
70 Vehicle with dealer
80 Vehicle returned to port
kup0nq

Škoda Фен

Kodiaq Facelift

Мнение от kup0nq »

Току що взех ъпдейтната информация и за моята. Поръчка на 2.юли.2021. Статус 0. Планирана седмица на производство - 25 (в края на юни.2022) Трагично.... Поне не свети нищо в червено, което искат да махна. Четох преди малко в някакъв английски Шкода форум, в който поръчани Sportline през октомври-ноември 2021, вече са произведени и доставени. Хората там развиват теории, че са измамени и колите са им произведени и продадени на други лица (единият твърди, че са му го обявили официално даже ... ).

Иначе това, което съм поръчал и се надявам да дойде е (пакетът е 5к лв. повече в момента):
Selection 1.5 150 к.с. TSI DSG, включващ неща като:
AMUDSEN 8"
виртуален кокпит 10"
избор на режим на шофиране
матрични предни LED светлини, задни LED

Извън пакета съм добавил:
тапицерия Suedia
2-спицов мулти волан управляващ радио, GSM, DSG
Фамилия 2 (изскачащите предпазители на задните врати)
цвят металик

В момента виждам, че матричните LED светлини се предлагат чак на оборудване Стайл (10к лева по-висока стартова цена), което явно е едно от нещата, което предизвиква по-голямото забавяне. Предполагам, ако някой е поръчал бройка без тези фарове и без виртуален кокпит - вече щеше да е доставен.
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”