Ужасно скърцане, предница и задница

Всичко за Шкода Фабия, произведена от 2014г. до 2021г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
gemballa

Мнение от gemballa »

Здравейте, от около месец имам неприятно скърцане при преминаване по неравности с Фабия 3 комби. Преди седмица бях за обслужване, като споменах и за този проблем. При издаването приемчика ми съобщи че са напръскали с нещо тампоните на стабилизиращата щанга. Викам хубаво, тръгнах си, но след 2 дни положението беше същото. Колата е на 60к км и гаранцията изтича след седмица. Да ходя ли да се занимавам с хора, които нямат никаква изгода да отремонтират каквото и да е било по колата ми, точно в този момент или да търся решение в алтернативен сервиз?
Аватар
Бай Онзи

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 3 FL, Vision, 184 Hp, 4x4, DSG.
Обратна връзка:

Мнение от Бай Онзи »

Колата е в гаранция (седмица, година какво значение има).
silent

Škoda Фен²

Мнение от silent »

Окачането на Фабиа Рапид от това поколение е пълни лайна. Служебния ми Дъстър е с много по-добро окачване. Моята се разскърца и разхлопа на 10x. и въобще не мисля да се занимавам с официалния сервиз. Имай впредвид че ако има нещо за смяна по окачването едва ли ще го покрие гаранцията както виждам се надяваш.
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki »

Явно си им е болка на фабиите. Моята се разскърца седмица след изтичане на гаранцията [smilie=sarcastic.gif] Не че е от значение, защото не мисля, че тампоните ще се покрият от нея. Аз пръсках със силиконов спрей, че такова имах в багажника. Но ако е някаква утеха, на отавията скърцат от по рано и по същия начин. Днес в дъжда ще спрат [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

Гараж: i30N Drive-N '22
ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Мнение от digitalundgrd »

@gemballa,

Фабийката отзад е на цял мост. Няма какво да скърца от там, освен нещо по интериора.
gemballa

Мнение от gemballa »

Гледах в ЕТКА че е с тампони, които се сменят. Някой ме беше наплашил, че тампоните са залепени за щангата и се сменя всичко комплект. Но при цена 10лв на тампон, изобщо не виждам смисъл да се занимавам с ЕТ.
Скърцането отзад може и да е отпред, но съм почти сигурен че скърца от едната страна отзад, като минавам със задният мост по неравност.
Публикувай отговор

Обратно към “Fabia III”