Срокове за доставка на Skoda Karoq (facelift)

Модел Yeti от 2009 до 2017
Karoq от 2017
Kamiq от 2019
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
pikkAname

Мнение от pikkAname »

Привет,

Днес забелязах, че в мобилето се продава една шкода карок, и то с фейслифта. Странна работа, предвид сроковете за доставка които се коментират.
Аз имам поръчана средата на Април и записани 180 работни дни в срока на договора + 60 при форсмажорни обстоятелства, което ме навежда на мисълта, че ако я видя тази година - курбан ще трябва да правя ;)

Странно, но видях и във форума на островитяните, че има коли, които пристигат за 3-4 месеца и то с новия фейслифт, купени началото на годината.

Та ако има някой дето е получил колата си, нека да сподели колко време му е отнело.
Предполагам, че го има и индивидуалния фактор и различните спецификации, а има и хора които все още си чакам колите поръчани началото на 2021.

Та чакане май ще му е майката, бащата не го знам.
Аватар
blindbard

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Karoq, 1.5 TSI, DPCA, 6M, Business, MY 2020
Обратна връзка:

Мнение от blindbard »

pikkAname, видях фейслифтов Карок подготвен за предаване на клиент в ЕТ Г. Оряховица. Имам познат дилър там, ако желаеш мога да ти предоставя негов тел. номер. Човекът е отзивчив и ще сподели реалното време от поръчка до доставка. :)
ЕА 211 EVO ACT, 110 kw/150 hp; тема: viewtopic.php?f=13&t=2656
Аватар
kras4o

Škoda Фен²

Гараж: Оctavia 3, 2.0 TDi, 150 hp, Estate

Мнение от kras4o »

Изображение
pikkAname

Мнение от pikkAname »

blindbard написа: 11.05.2022, 16:21:46 pikkAname, видях фейслифтов Карок подготвен за предаване на клиент в ЕТ Г. Оряховица. Имам познат дилър там, ако желаеш мога да ти предоставя негов тел. номер. Човекът е отзивчив и ще сподели реалното време от поръчка до доставка. :)
Благодаря, няма нужда. То трудно може някой да се ангажира с точни срокове. Ясно ми е, че ще чакам, по-скоро идеята ми е, ако има и други да следим статуса, един вид малко успокоение.
IvayloE

Škoda Фен

Гараж: ...

Мнение от IvayloE »

pikkAname, аз поръчах моя Карок фейслифт на 17 декември, на 10 април беше във Варна. Аз го очаквах някъде началото на май, но дилъра ме изненада. Доколкото разбрах имаше още един Карок за Варна, поръчан по същото време, и пристигнал седмица-две преди моя, но с по-ниско ниво на оборудване.
pikkAname

Мнение от pikkAname »

IvayloE написа: 12.05.2022, 00:35:17 17 декември, на 10 април беше във Варна
Явно и тук стават чудеса :) Като чета из някакви форуми забелязвам една тенденция, която не знам дали е така. Струва ми се, че по някаква причина от Шкода са решили приоритетно да правят коли с новия фейслифт. Ако е така, би било доста долно, но бог ги знае какво решават на високо ниво.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

pikkAname написа: 12.05.2022, 09:33:22 са решили приоритетно да правят коли с новия фейслифт.
Е това си е напълно в рамките на нещата, особенно в сегашната ситуация, когато оптимизирането на разходите и доставките е от ключово значение.
Бееееее.....
IvayloE

Škoda Фен

Гараж: ...

Мнение от IvayloE »

pikkAname написа: 12.05.2022, 09:33:22
IvayloE написа: 12.05.2022, 00:35:17 17 декември, на 10 април беше във Варна
Явно и тук стават чудеса :) Като чета из някакви форуми забелязвам една тенденция, която не знам дали е така. Струва ми се, че по някаква причина от Шкода са решили приоритетно да правят коли с новия фейслифт. Ако е така, би било доста долно, но бог ги знае какво решават на високо ниво.
Специално за Карок, поръчките за стария модел ги спряха още началото на ноември (фейслифта излезе на 30 ноември). Още преди това имаше информация, че ще изчистват старите поръчки до началото на март и 10-та седмица започват да произвеждат само фейслифта. Имам предвид че са планирани нещата отрано и нямат толкова проблеми с доставката на материали. Някои от проблемните екстри също не можеха да се поръчват в началото, например Blind spot.

PS Малка поправка - 15 април, а не 10ти ,моя грешка
m_yanev

Мнение от m_yanev »

Здравейте,
и аз направих поръчка за фейслифт Карок, средата на Март.
И тогава не можеше да се поръчва Blind Spot и Lane Keep Assist :(
Оправдаха се с липсата на чипове.
Единствено съм сложил металик цвят, всичко друго е стандартно ниво "Селекшън".
До момента нямам прогнозна седмица за производство, но предполагам че е твърде рано :)

Но вече видях в София един фейслифтов Карок, надявам се скоро да започнат доставките :)
Blagovest

Мнение от Blagovest »

Колега и аз съм като теб само, че в началото на март. Все по трудно ми става да чакам, но не искам да се заблуждавам, че преди коледа ще пристигне... като оборудване и аз поръчах селекшан и съм добавил само цвят металик и защита от лоши пътища... дано заявки с по малкото екстри да идват по бързо... [smilie=pardon.gif]
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Абсолютно,заявки с екстри само от основен пакет идват бързо. И аз много ги харесвам Кароците,само 2 неща ме дразнят много. Тапетите на вратите са много пластмасови и махнаха големия като коне тди.
GUNTER SERVICE Изображение
pikkAname

Мнение от pikkAname »

Нареждаме се на опашката и чинно си чакаме колиците :)
Аз скоро ще пусна едно запитване да видим дали има някаква яснота за производствената седмица. Не съм оптимист принципно, но знае ли човек.

Добре поне, че съм с нагласата за по-сериозно чакане. Мен това ме беше отказало да взимам Skoda, но жената ме разубеди, че не било кой знае какво :D

Имам си голфче и то си крета, дано изкрета докато дойде карока, че последно време се набиват доста пари там.

@bega4kata, на мен ми допаднаха вратите. Не са мекичка пластмаса, но не е крайно зле, а така и така си бях навил пръста да е бензин, та дизела не ме бъркаше мен.
Както се вика, като порасна следващата може би ще е електричка.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

Никакъв смисъл няма да пускаш запитвания. Информацията е става релевантна, чак когато колата се качи на линията за производство. Не, че не може да те бавят и след това де. Но преди това е просто гадателство и само ти мътят главата
Бееееее.....
m_yanev

Мнение от m_yanev »

А кога горе долу излиза тази информация за "финална производствена дата" т.е. че се качва колата на производствената линия?

В смисъл месец преди това, 3 месеца, 3 дена?
Просто нямам идея кога се случва.
Да, и аз не очаквам по-рано от Коледа ако съм честен :)
Не че я бързам имам все още работеща кола, нямам проблем да чакам, аз и затова се съгласих на срока.
Но все пак в един момент ще трябва да продам сегашната кола, и ми се иска да знам колко предварително ще се знае кога ще излезне новата.

П.П. А за тази информация, дилъра ли уведомява или аз трябва да ги питам от време на време?
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

m_yanev, Обикновенно се появява резко без предупреждение. Когато не очакваш. Не се майтапя, сериозен съм.

Аз я чаках 6 месеца (кризата тепърва почваше), обаждах се 2-3 пъти, уж ей сега, ето имало номер за каросерия и "ала-бала", ъпдейтвал се статуса, бла-бла...

Накрая ги бях отебал за 3 месеца, един слънчев ден ми се обадиха и казаха - на автовоза е.
Бееееее.....
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kamiq, Karoq, Yeti”