Историята на един "прероден" Superb III Facelift

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
vfurlanski20

Škoda Фен

Гараж: Skoda О3 2.0 150

Мнение от vfurlanski20 »

Monky написа: 23.06.2022, 15:52:17 Наскоро сложих керамично отпред 75% и разликата в температурата на кората на вратата и на таблото е много голяма, така че освен сигурност както добре е описал @zloQQ, това също е голям +
Разкажи повече какво точно си сложил колега. И колко пари ти излезна? [smilie=pleasantry.gif]
Monky

Škoda Фен

Мнение от Monky »

vfurlanski20 написа: 23.06.2022, 17:01:56 Разкажи повече какво точно си сложил колега. И колко пари ти излезна?
Nero IR 75 (мисля, че е) - около 200лв за двете стъкла.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, 7DSG, 4x4, 280 HP, 400 Nm

Мнение от YYakovliev »

Вчера се завърнах от кратката екскурзия до Гърция, която си направих. Не го бях посещавал тамошния регион Дион-Олимп (по крайбрежието, иначе съм катерил самата планина до горе), в подножието на планината Олимп. Доста живописно, зелено и с дървета, за разлика от други региони, където преобладават камънак и храсти. Септември може би пак ще го посетя със семейството за годишната почивка. Хареса ми много - храна, хотели, плаж - всичко отново на ниво. Пътят до там беше идеален, основно по магистрали.

Накарах се. С един резервоар 100 октана налят в София успях да стигна до долу и да се върна след Кулата на Шела да сипя пак (даже имах резерва за още 150 км да мина), че в Гръцко 95-цата беше близо 5 лева.

Изображение

Странно ми стана на границата и двата пъти не ми искаха документи за колата никакви, като се замисля май и предни години само лични карти ги е интересувало. Колата - топ - комфортно, удобно и спокойно пътуване. Като е бяла не се нагрява толкова много вътре, като я оставя някъде на пек, което е голям плюс. След няколко хиляди километра имам доста добри впечатления и съм доволен от Continental SportContact 7 - и като поведение на колата и като шум - гумите са на високо ниво. Разходът беше приличен, в предвид по-тежкия крак по нашата магистрала.

София - Кулата:
Изображение

Паралия Пантелеймонос - Кулата:
Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение Изображение

Още веднъж да благодаря на компанията от форума, че ме приеха за няколко дена да им досаждам. В другата тема, където се писа за изпраните евра - истина е. Явно е практика там да се случва това, да се влиза в морето със значителни суми и после да се сушат банкнотите на хавлията на плажа. Герберски схеми някакви....
тема коментари: viewtopic.php?f=37&t=3706 | тема проект: viewtopic.php?t=4340
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Днес направих един кратък следобеден тигел, с елементи на вършене на работа и раздаване. Маршрутът беше София - Стара Загора - Старозагорски минерални бани - Чирпан - София.

Изображение
Изображение

Пътят Стара Загора - Чирпан е чисто нов от няколко месеца, направен е стъкло, голям кеф да караш по него, само едно не мога да разбера - кога ще му сложат маркировка и как може изобщо да се "издава" нов/ремонтиран път за масово ползване, без поставяне на такава? Буквално от както е пуснат по цялата дължина няма ни едно разчертаване...

Трафикът на Тракия беше доста тежък, в предвид, че не е уикенд - дясната лента беше пълна с тирове и в двете посоки. Накарах се.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

PRO написа: 11.07.2022, 09:24:25 Уникални снимки и то с телефона. Благодаря ти Яворе!
p.s. Пускам техниката в olx
Благодаря, телефончето от 2 години се представя чудесно на снимане, пък и с такива фотогенични хора, как да не стане хубав албум:

Изображение
Изображение

[smilie=sarcastic.gif]
Слагам линка и тук да го има: https://photos.app.goo.gl/CM2sg7jGXb6pFJBb6

Съборът отново беше на ниво и с безупречна организация, поздравления за хората, които се трудиха множество дни това да е така! Отново приятна компания, разговори и събития. Природата и времето отново бяха с нас, децата се забавляваха много.

Видяхме се с муцуни, с които си пишем редовно, ама не знаех как изглеждат. Благодаря на @DIDOO, че ми даде да му карам 600 конювия дзвер на пистата и че ме вози, доверието значи много за мен. Точно на последния рън, когато карах аз, DSG-то изпищя при старта, че е прегряло, ама се надявам после като се е охладило да е нямало проблем.

Изображение

С бат Ники (@coverdale) направихме 4 старта. Тръгвах по-добре от него на старта и го взимах, но колите вървят равностойно, няма разлика като потеглим, поне на тази къса отсечка.

Поне 6 човека ме питаха след пистата какво съм правил на колата и трябваше да обяснявам, че е сток. Идеята да се пускаме с бат Ники (и неговата е сток), беше да видим има ли осезаема разлика като вървеж между кола с 8 дюзи и такава с 4 (еднакви 280 коня). Та да, колата НЕ е пипана.

И последно да напиша за колата, как се представи и пътуването с нея - натоварена до козирката до горе с куфари, маси, столове, хора и животни. Супърб за мен е един перфектно балансиран автомобил, без еквивалент за цената си в класа си. Баланс, при който всичко работи перфектно в синхрон и доставя удоволствие от шофирането и пътя. Направен точно за такива събития и цели и за да създава хубави спомени и приятни емоции.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

Брат, цяла вечер на пиани глави ми обясняваше как комбито ти е пълно на фул и аз ти се хилих. А се хилих щото знам какво значи някой да успее да напълни багажник на Супърб... Невъзможно е. Или поне така си мислех.

Обаче сутринта ти ме преби. Вярно го беше нагнетил до тавана, нямаше къде бутилка да напъхаш. Какво беше помъкнал нямам идея. [smilie=sarcastic.gif]

Аз по палатки ходя, къмпинги, на село буркани мъкна, джибри съм носил,цимент... ама такова чудо....

Да беше поръчал една подготовка за теглич... [smilie=sarcastic.gif]
Бееееее.....
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Цецо75 написа: 11.07.2022, 11:53:22 Брат, цяла вечер на пиани глави ми обясняваше как комбито ти е пълно на фул и аз ти се хилих. А се хилих щото знам какво значи някой да успее да напълни багажник на Супърб... Невъзможно е. Или поне така си мислех.
Ти да видиш за морето като тръгна, там е още по-тежко с шатри, шезлонги и други. Отделно принадлежностите на кучето изяждат огромна част от багажника (легло, кърпи, поставки за купи и купи, кутия за храна и т.н.). Вярно, че доста от тия неща, както и нашият багаж, могат да се намалят с не малък процент, но едно от удоволствията, които ми доставя тази кола е точно да не го правя (и да не го мисля). Има хора които пътуват с една четка за зъби и раница по света, аз не съм от тях. Обичам всичко да ми е под ръка.
Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Писта Междене
Оператор и режисура: @tuningmania
Монтаж и крадено озвучаване: Аз

Аватар
YYakovliev

Škoda Ludicrous

Мнение от YYakovliev »

Днес покарах хич да не е.

Изображение

София - Стара Загора - нямаше никакъв трафик, времето беше ОК, пътуваше се супер.

Стара Загора - София - потоп и зверски трафик, видимост нула, заради мъглата от водата и гумите. Едно от най-тежките ми пътувания като условия. Малко по малко чинно в колоната се прибрах. Имаше двама трима герои, които ме изпревариха отдясно и единия го видях 100 км по напред размазан в аварийната, преди тунела и гледаш тъпо с превързана ръка до колата. Заради него основно и беше задръстването.

На отиване изпънах колата с малко повече километри и нещо почна да стърже зверски, все едно някоя от гумите опира в нещо. Започна да мирише и на изгоряло в купето малко след това. Върнах газта веднага, стърженето спря и миризмата изчезна. Ще трябва да го проследя точно какво се случва, подкалник ли опира в гумата или някоя кора след определена скорост, че е доста стресиращо изживяване.

П.С - накрая заредих 100 октана на 3.75 (преди отстъпката), тоест е паднал леко бензинът, защото по спомен последно зареждах на 3.83. Да не повярваш.
Аватар
vankissa

Škoda Ентусиаст

Гараж: > VW Golf MK4
> Skoda Superb 3 FL, L&K, 2.0TSI/272HP
> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

Круизчето на 3.33 след отстъпката преди седмица - прай сметка Явка...
Но иначе да - леко и постепенно пада в последния месец.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”