Kodiaq 2021 FL впечатления.

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

Един козметичен минус на Кодиака - светлината във багажника е покъртителна в отрицателния смисъл на думата. Едно, че ледовете светят като свещички, едно че са сложени на възможно най-тъпото място и всеки багаж ги закрива.

За сведение, ледовете в Kopacheck светят много по-силно (в пъти). Засега работят без проблеми с компютрите, но това е от вчера :)

Но това пак не решава проблема с тъпото разположение. Интересното е, че на кората на капака има капачки оставени да се монтират, както е на Супърба, което е и смисленото местоположение, но не ми се сваля да видя дали е опроводено (едва ли) и какво би коствало да се направи.
Бееееее.....
icohohi

Škoda Фен

Гараж: Kodiaq FL 2.0 TSI Vision

Мнение от icohohi »

Kodiaq Fl 5 местен, със свалени седалки вчера побра ето това нещо цялото и се затвори капака. Сетих се че не съм снимал чак като го свалихме. Зае само половината кола надлъжно. ☺️ https://www.ikea.bg/products/beds/sofa- ... n/50341148
Аватар
donci

Škoda Ludicrous

Гараж: Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI PD 170hp+ RS 2008 BMN
Skoda Fabia I 1.9 TDI PD 131hp+ RS 2005 ASZ BlackPearl

Мнение от donci »

icohohi,
Ако сте го вкарали и сглобен... [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

А във 7 местния със свалени 2 и 3 ти ред, вчера вкарах 8 гуми от неговите си :)
Бееееее.....
Аватар
zloQQ

ŠKODA MASTER

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

Е, тоя диван е 2 метра бре, не е нещо колосално. Аз в Октавията карам 2 метра легло със затворен капак [smilie=sarcastic.gif]
icohohi

Škoda Фен

Гараж: Kodiaq FL 2.0 TSI Vision

Мнение от icohohi »

zloQQ написа: 04.08.2022, 12:48:36 Е, тоя диван е 2 метра бре, не е нещо колосално
2 метра без опаковката. 2,2 с кашони и всичко. Оказа се че Ел. Седалката не може съвсем до таблото да се бутне.
kup0nq

Škoda Фен

Мнение от kup0nq »

Да споделя няколко впечатления и аз след около 1000 минати километра:

Радио, климатик, темпомат и т.н. стандартни неща се управляват супер лесно. За разлика от режим на шофиране, старт-стоп, автоматична ръчна, които си нулират настройката при всяко гасене на колата. Автоматичната ръчна е супер готина екстра иначе. Още не съм сложил YouTube в андроид ауто, но системата работи много добре. Бъгва единствено от време на време, от както съм със смарт часовник Хуавей и се чуди от къде да прекара звука по време на разговор (набирам през колата или часовника, а звукът излиза през телефона). Най-вероятно е от телефона проблемът де.... Трябва ръчно да избера изхода.

Матричните светлини са брутални! На извънградско в комбинация с автоматични дълги светлини е безценна комбинация. До момента избягвах да пътувам по тъмно като цяло, защото старата кола светеше на има няма 5 метра пред теб.

При движение на скорост, без подаване на газ, колата влиза в ЕКО режим - 1.5 TSI гаси ли цилиндри в някакви моменти или си е обикновено движение по инерция?

1 резервоар имам минат изцяло градско каране в София - към 470 км успях да мина само и светна резервата :)

Летните гуми Ханкук са доста зле. Мислех да си купувам такива всесезонни, но тотално се отказах. Превъртат доста стабилно и на асфалт и извън него. На дъжд не съм ги тествал, но след такова представяне на сухо не мисля к да си правя експерименти. Ако някой може да препоръча всесезонни гуми за размер 17'' - предложенията са добре дошли :)

Има ли вариант да се монтират някакви прагове на колата, за да се предотврати удрянето от вратите на спрелите около теб автомобили?
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

kup0nq написа: 11.08.2022, 14:57:12 които си нулират настройката при всяко гасене на колата.
Все си мисля, че ако си направиш потребителски профил, би следвало да помни барем до следващото качване... Ама не съм пробвал да го направя, само предполагам, че все за толкоз трябва да им е стигнал акъла.

Тоест един ден пробвах, цъках, псувах... накрая като ми поиска и втория ключ му теглих майната. Що трябва да е просто, като може да е сложно да го е.а... [smilie=diablo.gif]
Бееееее.....
kup0nq

Škoda Фен

Мнение от kup0nq »

И аз не съм си правил, но човекът, който ми издаде колата, каза за 2та ключа и т.н. и че според него не е особено полезно приложение. Всичко го имало и на екран като функции.
peyopetrishki

ŠKODA MASTER

Гараж: Audi A4 B9 2.0tfsi

Мнение от peyopetrishki »

Пробвайте, щото аз на пасата имах профил и помнеше. Ама винаги по дефолт бях аз, независимо от ключа, понеже друг профил нямаше. На аудито не съм с профил, ама и то си помни.
It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
nmnikolov

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

kup0nq написа: 11.08.2022, 14:57:12 Бъгва единствено от време на време, от както съм със смарт часовник Хуавей и се чуди от къде да прекара звука по време на разговор (набирам през колата или часовника, а звукът излиза през телефона). Най-вероятно е от телефона проблемът де.... Трябва ръчно да избера изхода.
Проблемът е добре известен и е заради Health приложението на Huawei. Аз съм със Huawei Gt2 Pro и Samsung S21. Единственият начин да нямаш проблем е да си инсталираш Health от Play Store-а на Google. Проблемът е, че там е доста стара версия 10.x, докато от версия 11 нагоре го има този проблем.

Има временно решение, което обаче при disconnect на часовника с телефона следващият път може пак да се наложи да се прави. Аз набирам някой безплатен номер с автоматично меню и докато тече разговора отивам в bluetooth настройките на часовника и махам опцията да може да се провеждат разговори от него.
Изображение
shpeki

Škoda Ентусиаст

Мнение от shpeki »

Постоянно решение е Apple watch и Iphone. [smilie=sarcastic.gif] [smilie=sarcastic.gif]
5rar

Škoda Фен

Мнение от 5rar »

kup0nq написа: 11.08.2022, 14:57:12 При движение на скорост, без подаване на газ, колата влиза в ЕКО режим - 1.5 TSI гаси ли цилиндри в някакви моменти или си е обикновено движение по инерция?
В твоят случай, иконката еко показава, че си на два цилиндъра. До 130км/ч, може да се изключват често, ако шофираш монотонно.
kup0nq

Škoda Фен

Мнение от kup0nq »

Супер :) мерси много, това с гасенето на цилиндри може би ще докара малка икономия на извън градско. Иначе като Apple watch стане с класическа кръгла форма и започне да му държи батерия по 2 седмици като Хуавея - ще си помисля :)
mukot

Škoda Фен

Гараж: Golf 8 style 1,5 150 к.с. 6МТ; Golf 7 FL comfortlline 1,5 150 к.с. 6МТ

Мнение от mukot »

kup0nq написа: 11.08.2022, 14:57:12 Ако някой може да препоръча всесезонни гуми за размер 17'' - предложенията са добре дошли
MICHELIN CROSSCLIMATE 2. Карам ги от миналата есен и за сега са най-добрия компромис, който съм опитвал.
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”