1,6 ТДИ смяна на дюза

Всичко за Шкода Фабия, произведена от 2007г. до 2014г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
geue

1,6 ТДИ смяна на дюза

Мнение от geue »

Здравейте,
изгоря ми дюза на колата и я смених с друга втора ръка. Въпроса ми е мога ли да карам колата без да е адаптирана дюзата т.е. да е вкаран новия код на новата дюза в ЕКУ-то. И втория ми въпрос е може ли кода да се вкара през OBD2 bluetooth ELM327 с някакъв софтуер.
Аватар
naster

Škoda Фен²

Гараж: Superb III L&K 2.0TDI 140kW DSG7 4x4 MY19

1,6 ТДИ смяна на дюза

Мнение от naster »

На 1.6 e-hdi смених с нова и въведоха кода за корекциите, но съм чувал, че се адаптирали и сами и не било задължително.
Изображение
silent

Škoda Фен²

1,6 ТДИ смяна на дюза

Мнение от silent »

Мотора ще работи и без кода но по добре да се въведе. Кода не отменя адаптацията. Две различни неща са.
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

1,6 ТДИ смяна на дюза

Мнение от bega4kata »

Пробвай как ще работи.
Хубаво е да се направят гореспоменатите настройки.
А понякога трябва в процес на работа да се регулира механично дюзата. Това е най добрия вариант при отклонения в стойностите!
GUNTER SERVICE
Изображение
geue

1,6 ТДИ смяна на дюза

Мнение от geue »

Идеята е да мина на преглед, че изтече а след това да отида на майстор за да сложи кода и да я адаптира.
Между другото какво представлява адаптацията, на мен ми прилича на следното, компютъра спямо параметрите на самата дюза така си регулира сигналите, че да подава същото количество гориво както и другите дюзи т.е. компютара се адаптира. Поправете ме ако греша.
Може ли идея за сервиз, където да направя това, ако може и сервиз за изключване на ЕГР-а може да е един и същи сервиза.
silent

Škoda Фен²

1,6 ТДИ смяна на дюза

Мнение от silent »

При повечето системи адаптацията се прави от ECU в процеса на работа на мотора без да се изисква доп.намеса. Кода отчита хардуерната разликата на всяка една дюза която ЕCU взема под внимание и софтуерно компенсира за да зададе базово ниво от което да започене адптацията на дюзата спрямо останалите дюзи с цел равномерна работа на мотора и избягване на допълнителното натоварване на компонентите му от отклоненяи в горивната система. Това е най общо казано.
Публикувай отговор

Обратно към “Fabia II”