Съвет относно покупка на Румстър.

Модел Roomster от 2006 - до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
didZ

Мнение от didZ »

Здравейте. Предстои ми дългоочаквана (най-накрая поевтиняха) покупка на Румстър. Чакам този момент от години.. Но сега изпадам в дилема. Не искам дизел, понеже от 3-4 години въртя няколко дизелови коли и ми писна от ремонт на помпи, дюзи, турбота, мафове и всичките му там простотии. Като прибавим и цената на нафтата картинката загрубява. Дори и да реша да е отново дизел, има само вариант с 3 цилиндъра. Защото държа да е под 105 конски сили. Бензиновите мотори под 100к.с. са само 1.2 и 1.4. 1.2 отново е с три цилиндъра.. Гледах клипчета в нета, 1.4 мотора на 120км./ч. е с почти 4000об./мин. което е меко казано мъчение за пътуващите извънградско.. А и аз ще газифицирам задължително. Вече ме заболя главата от четене на оскъдната информация която намирам, и чета главно за поло и фабиа с такъв мотор.. Моля ако някой има Румстър с мотор 1.4 да сподели мнения, евентуално разход.. Дали това е най-добрия избор под 100к.с (над тези коне не ме интересува, имах си кола 170к.с.) ... Или да се насоча към 1.2.. Благодаря предварително!
Аватар
PRO

ŠKODA MASTER

Гараж: VAG PQ46 3T
Powered by CAXC

Съвет относно полупка на Румстър.

Мнение от PRO »

Здравей, колега! По мои впечатления 1.4 86PS е много добро решение. Нямаш грижи с добавянето и на газова уредба. Според мен, това е твоят избор!
TSI Team
Аватар
PVV

Ретро Škoda

Гараж: Skoda Octavia Super - 1963г. ELIŠKA
Skoda Superb 2.5 TDI - 2003 г. Бегача

Мнение от PVV »

Дидо, добре дошъл във форума. Знам ,че премина през пасати, бмв та и други колички и сега си си харесал Румстър. За съжаление по двигателите аз не мога да ти дам изчерпателна информация , но предполагам Самуил и другите техничари ще направят това. Дано си харесаш някоя шкода и влезеш в семейството на манияците. :) Ако имаш конкретна оферта, давай да видим.
didZ

Мнение от didZ »

И аз съм се насочил към 1.4mpi... На колко оборота е със 120км/ч? Шумна ли е при тази скорост..?
Аватар
Bobeca

Škoda Photo

Гараж: Чичо Roomster 1.9 TDI BSW
Бялата КУРуба
Обратна връзка:

Мнение от Bobeca »

didZ написа: със 120км/ч? Шумна ли е при тази скорост..?
Като цяло е шумна кола. За тези мотори не знам - на мен и 1,9 ми малее като е по-пълна. Дизела е много шумен...
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Здрав мотор е 1.4 16.
Има понякога масларки обаче.Ако не е поддържан добре.
GUNTER SERVICE Изображение
didZ

Мнение от didZ »

А някой има ли възможност да погледне един Румстър в София?
Аватар
SlipX

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb II 2.0 TDI DSG

Мнение от SlipX »

Аз да попитам за моторите 1.6 с верига ли са? И по специално 1.6 с ДСГ кутия. Удачен вариант ли е? Търпят ли на газ и т.н.? Колата ще е за 55 годишен мъж, който максимум вдига 100 км/ч. Като цяло търси голяма удобна кола, с която може да натовари с багаж и да иде на почивка 2-3 пъти в годината. Предпочита бензин пред дизел, не държи на автомата, но е плюс :)
Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

С верига е мотора. Обикновен автомат е кутията и държат добре на газ.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!
Аватар
SlipX

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb II 2.0 TDI DSG

Мнение от SlipX »

Благодаря за мнението. Гледам по технически данни, че са сравнително доста икономични. При условие, че ще прави по 10-12 000 км на година мисля, че варианта с газта отпада. Необоснована е поне според мен.
Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Roomster”