Hyundai

Всички други марки автомобили, мотори, камиони и т.н.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Simov

Škoda Фен²

Гараж: Ex: Seat Ibiza 6l, 1.9 TDI, 101 к.с.
Skoda Octavia III 1.6 TDI, 110 к.с.

Hyundai

Мнение от Simov »

Географските координати от калника водят тук [smilie=music.gif]
Изображение
peyopetrishki

ŠKODA MASTER

Гараж: Ръждивка

Hyundai

Мнение от peyopetrishki »

@digitalundgrd с новата кола така

It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Hyundai

Мнение от Taratajki »

Аз не му го пожелавам. Нека някой друг, доста по малък, с 50% негово ДНК, да се наака пръв в тая кола [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

Гараж: i30N Drive-N '22
ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Hyundai

Мнение от digitalundgrd »

Точно 1 седмица мина и малко първи впечатления сравнено с Мегана :

Настройката на окачването го слагам на най-мекото, а се усеща на твърдост като тази на Мегана с КЪП окачване, което е да кажем на ръба за поносимо при ежеднвено каране в София ! Все още не съм карал извънградско да я усетя за по-дълго време и при различни скорости, но RS-a като че ли обираше/филтрираше по-добре малките пътни неравности, усещаше се като по-голяма/тежка кола. Сега може би играе това, че съм с по-ниски гуми 235/35/19 , докато реното беше с 235/40/18 и при изравняване на размерите може и да е една идея по-комфортно... На най-надРъвената настройка N-катa просто е като лагерница (приложимо само за писта) ! Спирачките въпреки, че още не са напаснати ги чувствам като достатъчно добри. При возенето на Явор и Рангел онзи ден ми се наложи да чукна педала една идея по-рязко и возещия се отзад @Rangel, гушна предната седалка [smilie=sarcastic.gif] Визуално Брембото на RS-a изглеждаше по-добре, не мога да си изкривя душата...

8-speed wet DCT кутията като цяло е много приятна. Доколкото четох няма никакви грижи до към 520нм... Превключва бързо и не съм усетил да е лагава или да не е на правилните обороти в дадени ситуации (както съм чел тук за сток ДСГ). Има няколко опции, които могат да се вкл/изкл. от медията.

N-Power Shift - при натиснат педал на газта над 90% превключва почти без спад на въртящия момент и реално се усеща като "шут" при смяна на по-горна предавка. Това придружено от така известното "припръцкване" от генерацията като при ДСГ.

N-Track Shift - ако съм разбрал правилно, когато се активира тази опция на писта, кутията се "обучава"/адаптира според "релефа" първите няколко обиколки, така че във всеки един момент/завой да си на оптималната предавка/обороти и превключването да е максимално бързо.

N-Grin Shift - има овърбууст бутон на воланЯ, който ти дава за 20 сек. допълнителни 10 конА и нз си колко нМ над стандартните 280... Трябва да почиваш след това 40 сек.,ако искаш пак да го натегаш.

До сега съм карал само ръчки и първите няколко дни ми беше тегаво да си държа левия крак да не шава [smilie=pardon.gif] При паркиране (особено на по-тесни места) ми отнема много повече време, отколкото преди с ръчката.

Както споменах в предишни постове тази кола е доста по-технологична от Реното. Има опция за следене на ленти, за наличие на кола в мъртвата зона, удря спирачки при опасност за сблъсък отпред с пешеходец/автомобил или при излизане назад от парко място. Ако се заблея на светофара ми пищи и ме подканя с анимация, че колата пред мен вече е потеглила! Фабричната медия е в пъти по-добра от тази на Рено. Много по-модерно изглеждаща с по-висока разд.способност. Много по-бързо реагира при преминаване в менютата (няма лаг). Фабричната навигация също много ми допада като интерфейс!

Голям минус сравнено с RS-a е фабричината музика...В мегана беше BOSE и свиреше уникално (за моите разбирания). В и30-ката музиката е да кажем на едно ниво с тази, която имах в бившата ми Фабия ! Става да бучи нещо на спотифай, колкото да не е без хич, но до там!!! Дали заради това, но през 95% от времето звукът е на "МУТЕ" и съм с леко открехнати прозорци, за да слушам пукотевиците от генерацията хахаха. Тук определено трещи повече и като цяло е по-вокална от тази на Реното. Ако я вкарам пък в тих режим е достатъчно обезшумена (поне колкото RS-a), за да не натоварва при евентуално по-дълго пътешествие.

Интериорно като най-голям минус виждам корите на вратите и използваната на места твърда пластмаса. В рендето също имаше такава, но някак си беше по-гладка и приятна за окото. Тук-там беше вкаран някой алуминиев елемент, за да тушират недостатъка. Въпросните кори са супер спратански, нямат ЛЕД осветление, но пък от друга страна няма и скърцане на дръжки итн (изработени са солидно). Направи ми впечатление, че корите на задните врати са меки в най-горната си част. В този сегмент поне аз съм виждал това да е меко само на предните (в шкода май само при супърб е така, ако не греша). Харесват ми въздуховодите, те поне са направени добре и на пипане се чувстват масивни. Копчетата също се чувстват ОК, хубаво е (за мен) че има физически бутони на климатроника, а не тъч от медията, както беше в мегана.

Изображение
Колата е с огромна панорама с ел. щора и отваряне. Аз лично не съм фен на "френските прозорци", но в това изпълнение си излизат така...Определено за возещите се на задните седалки ще е атракция и "отваря" малко повече интериора. Минусите всеки ги знае.

Изображение

Мястото за шофьор/пасажер е като в реното. Отзад като че ли има малко повече място за краката, защото седалките са с по-тънки гърбове. Рангел и @YYakovliev, сядаха отпред/отзад, те да кажат. Мисля, че е прилично като за 4-ма възрастни или 2-ма възрастни + 2 деца, за да се придвижват без драми дори и на по-дълго пътешествие.

Самите седалки са много удобни, една идея по-висока позиция от тези в RS-a. Имат също подгрев, който обаче загрява по-плавно, отколкото тези в рендето. Воланът е алкантара с подгрев...Ще е тегав за поддръжка, а не мисля да го карам с ръкавици мухахахах ;)

Багажникът е 100л по-голям от този на Мегана (по-дълбок е). Има фабрична метална разпънка, която ще пречи ако трябва да се товари нещо дълго и обемно. Маха се бързо и лесно (на 4 болта).
Изображение

Миризмата на "нов" автомобил е едно от нещата, към които имам фетиш (сериозно говоря) [smilie=diablo.gif]. Всеки бранд си има негов специфичен аромат. Реното, не че е миришело лошо, но си спомням как първите месец-два слизах като опушена пчела след 1-2 часа стоене в него (много силна миризма). Явно корейската пластмаса в комбинация с алкантара/кожа като мирис определено ми допадат повече и нямам този проблем.

Фаровете и на двете коли са ЛЕД. При реното бяха ЛЕД с лупи, а при i30ката ЛЕД без лупи (както е и във фейсовия меган РС). Имам и автоматични дълги (в реното нямах), но не съм карал в пълен мрак, за да дам по-достоверно инфо как се представят едните спрямо другите. Направи ми впечатление, че нямам фарове за мъгла отпред, странно...
Изображение
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Hyundai

Изображение

3333 км. За сега само позитивни емоции.

Открих, че показанията на борд-а показват с 0.5л/100км повече от реалния след зареждане до горе на колонка.

По магистрала е с 1л/100км по-нисък разходът на гориво спрямо този на мегана, благодарение на 8те скорости. Със 120/140км/ч е на много по-ниски обороти.

Автоматикът е голяма работа за градски (Софийски) трафик. Хващам се, че съм доста по-спокоен при шофиране в задръствания спрямо преди с ръчката...

Направихме и среща с вече новия собственик на меганя. Видях, че е успял за 2 месеца да рендоса джантитИ, които му ги "пазих" 3г [smilie=punish.gif]

Изображение

Изображение
Аватар
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TSI 6M REVO STAGE 1

Hyundai

Мнение от Rangel »

Да ме споменаваш с добро… [smilie=kiss3.gif]
Аватар
Яни-секса

Škoda Фен²

Гараж: Škoda Octavia 4 RS, 2.0 TSI, 7DSG - Stage 2

Hyundai

Мнение от Яни-секса »

ИзтрЪпнал

Škoda Фен²

Гараж: kamiq style 1.5tsi evo2 6m my23

Hyundai

Мнение от ИзтрЪпнал »

Има някакво приятно "движение" при хюндай - и откъм визия , и откъм техника при новите N модели. N vision 74 гърми. Следя ги.
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Hyundai

Е, откакто дойде М-повер човека, доста се "германизираха" нещата.
nmnikolov

ŠKODA MASTER

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Hyundai

Мнение от nmnikolov »

Изображение
tuningmania

ŠKODA MASTER

Гараж: Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Facelift Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.

Hyundai

Мнение от tuningmania »

До @nmnikolov - Много Хора не умеят да Шофират. Някои дори Шофирането наричат каране. Някой трябва да им обясни, че придобиването на мощен Автомобил не ги прави автоматично можачи [smilie=pardon.gif]
Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Hyundai

Аз затова избягвам да карам в такива "масови" воаяжи и каране броня в броня, защото колкото пъти съм го правил в миналото, толкова пъти е имало ПТП между две или няколко коли от групата. [smilie=pardon.gif]
istoyanov

Škoda Фен²

Гараж: Seat Leon ST FR

Hyundai

Мнение от istoyanov »

ABBC3_OFFTOPIC
То е съшото и при моторите в група, ама там от вятъра мозък не остава ... Аз лично съм карал 3 пъти зад сериозна колона мотори и всичките пъти е имало минимум по 3 ситуации, в които те да се наблъскат един в друг. Не виждам, какво пречи да карат в групи по 4 (примерно) и да са раздлени...
ПП: мнението е к на мотористи
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Hyundai

Така направих първо обслужване в Хюндай (Младост). Общо-взето ценово същата работа като в Еспас (Рено).

Последно за Реното платих 472 лв за смяна масло, маслен, въздушен и филтър купе.

Тук сме 392лв само за масло и маслен ф-р [smilie=pardon.gif]

Изображение
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Hyundai

650 коня "иликтричка", натъпкана с бая технология за фън изживявания не само на пътя, а и на писта .

Ще бъде на преордер от средата на месеца за 66 000 euro, което ми се струва много прилично на фона на това какво предлагат другите марки за тия пари!

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други марки МПС”