Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Superb 2 DSG ритане

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2008г. до 2015г.
B_G_Head

Superb 2 DSG ритане

Мнение от B_G_Head » 17.05.2018, 13:06:25

Здравейте,
Имам няколко въпроса относно въпросният автомобил. Първият е изцяло по темата, останалите са в друга посока, но се надявам да ми бъде разрешено да ги споделя в обща тема. Благодаря, та... :
1. Отскоро карам Супърб 2, ДСГ6, с двигател 2.0 тди, 140 коня, но според механици от Еуратек, е чипвана, но не се знае повече. Колата е проверена "на частно, на улицата с техния комп". При смяна на движението от D на R, при запалване на двигателя и при поставяне на P, не винаги включва съответно задната или паркинга. А докато изчакам да я включи, рита на тласъци Рит.....рит....рит...рит..рит.рит-рит-рит (считайте точките за интервал на тласъците, ускоряват се и зачестяват в продължение на няколко секунди, докато приключат и съответно се появи резултат, включена задна/паркинг или угасване на символа R/P на таблото и съответно НЕ включване на задна). Казаха, че най-вероятно е мехатроника, други твърдят, че би могло да се оправи със смяна на масло. Е, смяната ще я направя така или иначе, тъй като незнам кога е правена. (Колата я имам година вече с този проблем, казаха, че може да изкара 3 месеца или три години, божа работа, та досега Господ явно бе с нас:)) Колата не е в България, Не вярвам някой да ми оправи колата с писане по форумите, питам само за съвет, ако някой има представа или е имал същия проблем. Иначе сменя скоростите нагоре и надолу като по часовник. ситуацията се проявява само при смяна на дирекция.
2. Колата пуши... Много! И отвън и вътре, когато работи на място. Направо не се седи в колата, нито в нея, нито около нея, когато е място, както казах вече. Другите неща са неработещ бутон за стъклото на пасажерската страна, липса на контакт някъде в плафона и неработещ парктроник, въпреки че вътре се чува зумер сигнала, но отвън никакво засичане на препяствия. Но тези въпроси ми изглеждат някак по-елементарни и разрешими от моя страна.

И още нещо, някой знае ли как е Мехатроник на английски? :) Мисля, че се води Valve body, но ако някой се е справял с превода, моля да помогне... И за това. Благодаря.

Потребителски аватар
kalata

Škoda Фен²
Гараж: Octavia Elegance 2.0 TDI-PD DSG

Superb 2 DSG ритане

Мнение от kalata » 17.05.2018, 13:38:02

Колега, смени маслото в кутията с оригинално и тогава ще разбереш, дали имаш друг проблем. Как може да караш така цяла година?

"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl

B_G_Head

Superb 2 DSG ритане

Мнение от B_G_Head » 17.05.2018, 15:28:49

Ами, нямаше време, но май основното бяха парите, които трябваше да отделя, момчето, което трябваше да обслужи колата си беше оставил ръцете, а пък аз парите, та ни работа, ни пари са, та се видях в чудо с непредвудени ремонти и те така. Твоето мнение? Ами за това обилно димене какво мислиш? Пробвах с добавка за изчистване на дюзите, след това V-Power ди горе и около 3к оборота на магистралата, та леко като че ли се пооправи, но положението продължава да е миризливо:)

Потребителски аватар
kalata

Škoda Фен²
Гараж: Octavia Elegance 2.0 TDI-PD DSG

Superb 2 DSG ритане

Мнение от kalata » 17.05.2018, 16:36:10

Колега, как така ще пуши в купето не разбирам. Огледай генерацията - откъде ще излиза тоя дим още отпред? Намери си нормален сервиз. В коя държава си?

P.S. Масло за ДСГ с филтъра струва до 150 евро. Можеш и сам да си го смениш дори.

"Ако виждаш дървото, което ще уцелиш след малко, това се нарича недозавиване; ако само го чуваш и усещаш, значи става дума за свръхзавиване" - Walter Röhrl

B_G_Head

Superb 2 DSG ритане

Мнение от B_G_Head » 18.05.2018, 12:18:58

В Англия съм. 175 паунда ми искат за смяната на маслото на ДСГ. Не съм грам в час с това, и бачкам като луд по 12 часа на ден. Просто няма кога да се занимавам, нямам стенд, канал и др подобни за това. Диагностика ще ми правят след това за 30 мин-50 кинта за час - 90:).
В купето иначе незнам как пуши, просто докато съм на място някакси влиза дим супер много след 5 мин на затворени стъкла може направо да ти стане лошо...

Потребителски аватар
todor87

Škoda Ентусиаст
Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI 220 DSG
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190 M/T

Superb 2 DSG ритане

Мнение от todor87 » 18.05.2018, 12:54:21

B_G_Head, то при теб трагично положението... За да "пуши" в купето 100% има пробив по изпускателната система, сега дали е колектор, тръба или друго можем само да гадаем. Не е майтап това с изгорелите газове, винаги карай с включена рециркулация на въздуха докато го оправиш.
За дсг-то, цената е приемлива за смяната на маслото. След като го смениш и ще ти правят "диагностика", задължително да ти пуснат и едни "Basic settings" на кутията. Има си тънкости и там как стават нещата, трябва да знае някой какво прави да не осере повече положението. Мехатроник си е mechatronik. Ще е добре да идеш и в някое предтавителство да ти ъпдейтнат софтуера на мотора, щото явно тунинга е несполучлив с тези пушеци.

Потребителски аватар
kograman

Škoda Фен²

Superb 2 DSG ритане

Мнение от kograman » 18.05.2018, 13:09:42

Кола (ЕВРо 5) с изправни филтри и ДПФ да пуши? Ако го прави, няма да го прави още много дълго. Пагубно е за двигателя.

B_G_Head

Superb 2 DSG ритане

Мнение от B_G_Head » 19.05.2018, 17:26:25

ДПФ мисля, че няма. Аз лично не съм залягал, а почвам да се съмнявам и за първоначалното обслужване, но чак пък толкова от един филтър и старо масло да пуши, малко ме съмнява. Проблемът с Диагностиката е, че ако искам повече от 30 мин да я гледат, мога да запиша час за след две седмици, absolutely ridiculous! Надявам се да склонят да хвърлят едно око и на тез пушеци. Маслото ще го сменям именно в официален дистрибутор на Шкода. За това са тези филми с часовете и парите.
Има някаква добавка за дюзите, която се сипва в резервоара, знаете ли дали би изчистила всичко от първия път или е добре да се повтаря упражнението?

Потребителски аватар
Баш Майстора

Ретро Škoda
Гараж: Шкода120L-52hp,
дачия сандеро 1.6i,
cz250-485
Контакти:

Superb 2 DSG ритане

Мнение от Баш Майстора » 19.05.2018, 19:34:28

Обикновено един пълен резервоар със съответното количество добавка дава резултат.
Колега,когато е добре загряла,пак ли пуши по същия начин или намалява?

B_G_Head

Superb 2 DSG ритане

Мнение от B_G_Head » 19.05.2018, 19:44:46

Баш Майстора написа:
19.05.2018, 19:34:28
Обикновено един пълен резервоар със съответното количество добавка дава резултат.
Колега,когато е добре загряла,пак ли пуши по същия начин или намалява?
Пак пуши, колега. Може би днес след 30 минути каране, спрях за около час и след това при запалване пушеше бая (докато беше на място). После, като че ли понамаля. Какво би могло да означава това?

Отговори

Върни се в “Superb II”