Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Нова Octavia III 1.8 TSI 7 DSG - мнения

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Nako

Мнение от Nako » 10.06.2018, 17:30:37

Привет!

Вече 30 години се возя на Шкода и като дойде време да закупя първата си нова кола смятам да продължа :) Баща ми имаше една червена 120L, която беше заменена от същата, но бежова след като оригиналния Шкодилак се предаде след дълги години вярна служба. И така до 2010, когато взехме Octavia I 99г, която все още карам.

Дойде време да купя нова семейна кола и искам тя отново да е Шкода.

След като прегледах какво предлага ЕТ, се спрях на Octavia Vision 1.8 TSI 7DSG 180 bhp. Мисля, че би било полезно да споделя как ще я ползвам, за да мога максимално да се почерпя от опита ви:
Взимам я за семейна кола и планирам да я ползвам дълго време, иска ми се поне 10тина години. На този етап не карам много, из града гледам се предвижвам с градски транспорт и метро. Основно пътувам уикендите на по-дълги разстояния, но пак се събират само около 500-600(когато се появят деца ще се вдигне най-вероятно) км на месец. Като цяло, заради това се чудех дали да е 1.8 или 1.5, но в крайна сметка предпочитам да имам мощност в резерв, а и разликата в данъка е май към 100 лева, а пък за разхода на гориво, не карам толкова много, че да има реално значение и за това се спрях на този двигател.

Насочил съм се и към следните допълнителни екстри:
  • Blind Spot Detect
  • Адаптивен круз контрол до 160 с предсказваща защита
  • Интелигентен светлинен асистент
  • Ambient Light пакет
  • Интелигентент паркинг асистент - предни и задни сензори(паркирането не ми е много силна страна, а и захода към гаража ми е доста неприятен)
  • Задна камера
  • CREW PROTECT ASSIST
  • Защита от лоши пътища
С оглед на идеята да се ползва дълго време колата, какви други екстри бихте препоръчали? Този двигател добра комбинация ли е с тази кутия? Видях теми, в които хората са доста доволни с ръчна. До колкото успях да видя 6 dsg е за предпочитане мисля, че беше заради смяната на съединителите при 7 степенната на 100к, но с оглед на това, че не карам толкова много, не мисля че ще е проблем.

Извинявам се за дългия първи пост, доста се вълнувам за първата нова кола и искам да направя максимално добър избор :) Ще съм благодарен за всякакви мнения, съвети и препоръки.

Поздрави,
Атанас

Потребителски аватар
Filip Andonov

Škoda Фен
Гараж: Laurin & Klement

Мнение от Filip Andonov » 10.06.2018, 18:33:32

Добавяй екстри колкото можеш да си позволиш, няма да съжаляваш. Всички асистенти които се предлагат във конфигуратора ще са ти от полза в даден момент. Няма такива които да те накарат да мислиш че си хвърлил парите си на вятъра. Това е най-готиния момент, когато сам си "правиш" колата.
Успех и поздрави, Филип

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ентусиаст
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir » 10.06.2018, 21:29:19

Аз не бих взел всички асистенти, просто защото не мисля, че си заслужават, но всеки си знае - някои от тях биха били полезни в дадена ситуация. Когато избирах, бях на бюджет от около 40к с каско и гражданска, разбирай - бях готов да се разделя с около 38к за колата. Трябва да добавя, че аз не бих теглил кредит/лизинг докато мога, та при мен бюджета си беше краен, въпреки че успях да го привиша с около 1500 лева. Исках Вижън, но исках и да е комби, та реших,че ще мина без вижън. Нещата, които бих добавил към вижън са - задни лед светлини, подгряване на задни седалки, подгряване на предно стъкло, подгряване на стъкломиячната уредба, защита от лоши пътища, панорамен покрив(тук бих се поколебал от гледна точка на практичност, но е много приятно нощно време - X-trail-a на баща ми е с такъв) и секретни болтове, предни калобрани, ако колата няма да е комби, бих взел и задна чистачка. За камерата за задно виждане - имах спор с колегите от форума доколко е нужна, но, все пак, ще се съглася, че е удобство до някаква степен. Ambient light пакетът, за мен, е цигания, моля да ме извинят всички колеги, които го имат - знаете, въпрос е на вкус. Бих добавил, обаче, осветлението в краката. И последно - лично аз, бих взел ръчна скоростна кутия, особено след като няма да ти е ежедневка. Удоволствието да си ръчкаш лоста е несравнимо (да не ме вземете на подбив с тоя лост и ръчкането, че ша Ви бия... [smilie=sarcastic.gif] ).

И накрая - в целия пост ще забележите, че доста натъртвам на АЗ и МОЕ МНЕНИЕ. Не ЗАДЪЛЖАВАМ никой да се съгласява с него, меродавно е дотолкова, доколкото съм успял да обясня виждането си на бъдещия колега. Ако съм му бил полезен, ще се радвам, ако ли не - той е човека с парите, той взима крайното решение... [smilie=sarcastic.gif]

„Времето е наркотик, много от него убива.“

Потребителски аватар
ТТодоров

ŠKODA MASTER
Гараж: Octavia

Мнение от ТТодоров » 10.06.2018, 22:01:12

аз пък съм на обратното мнение...колкото по-малко екстри толкова по-малко ядове като откажат. Толкова по-малко пари хвърлени на вятъра за един път в годината "еди си какво"...

Не казвам да си купиш най-постната, но премерени екстри - задавай си въпроси като "досега трябвало ли ми е, мога ли без него, важно ли е за сигурността".

В контра на моя пост - аз не бих взел радарен круиз - скъп е, аз и другия го ползвам само като пия кафе предпочитам да си карам сам колата. ОБАЧЕ в коли на двама съ-форумници съм го виждал как реагира преди тях на спирачките, и го намирам за полезен в екстремна ситуация с бърза скорост.

Иначе - хубав двигател. Ако няма да я караш в града аз бих взел ръчка.

От мен да не е офтопик - ръчка, Canton задължителен, 17" джанти, полу-кожен салон или алкантарата на L&K ако се предлага,
Ако парите не са фактор - адаптивния круиз, blind spot...

За защитата от лоши виж @Вероломния Кръчмар и @Nikolay Georgiev - темите им и самите хора ще те упътят от личен опит.
Тук вече е въпрос на как обичаш да караш и къде, т.н.

Успех!

"Do. Or do not. There is no try." - Master Yoda

Потребителски аватар
skodko

Ретро Škoda
Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Контакти:

Мнение от skodko » 10.06.2018, 22:04:17

Ей тва е Шкода да ти е в кръвта. Браво за избора.

Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!

Потребителски аватар
Pijomir

Škoda Ентусиаст
Гараж: VW Polo 1996г./ O3 FL 1.4TSI Style 2018г.

Мнение от Pijomir » 10.06.2018, 22:45:25

ТТодоров написа:
10.06.2018, 22:01:12
аз пък съм на обратното мнение...колкото по-малко екстри толкова по-малко ядове като откажат. Толкова по-малко пари хвърлени на вятъра за един път в годината "еди си какво"...
Само не разбрах на кой на обратното мнение си? :)

Пакет лоши пътища, според мен, си е задължителен. Колата е с 4-5 см. по-висока от нормална (Жоро да каже дали бъркам, че той я мери моята). При родителите на жена ми част от тротоара е пригоден за паркиране (зелена зона). Височък е бордюра, но познай как паркирам колата - без никакъв проблем... [smilie=sarcastic.gif] А това е най-малкото приложение на пакета.

„Времето е наркотик, много от него убива.“

Потребителски аватар
bondo

Škoda Racer
Гараж: O3 1.4 TSI 2016

Мнение от bondo » 10.06.2018, 22:52:10

Колкото повече екстри набиеш,толкова повече време,колата ще ти доставя удоволствие всеки път в който сядаш в нея.
Аз повече кола с ръчка няма да си взема.
DSG-то прави 50% от автомобила за мен. Лично мое мнение,комфорта който създава е огромен.
Карах наскоро О3 TDI DSG на един съфорумник и бих казал,че усещането от шофорането е все едно карам по-висок клас автомобил.
Ако смяташ да държиш шкодата в следващите 10 години,недей да правиш компромиси относно екстрите.

Потребителски аватар
Sawyer

ŠKODA MASTER
Гараж: Past - Skoda Octavia 2 vRS 2.0 TDI DSG
Current - Skoda Octavia 3 vRS 2.0 TSI DSG

Мнение от Sawyer » 10.06.2018, 23:02:21

bondo написа:
10.06.2018, 22:52:10
Аз повече кола с ръчка няма да си взема.
DSG-то прави 50% от автомобила за мен.
Точно така, напълно подкрепям. DSG е най-заслужаващата парите си екстра, без значение дали колата се кара предимно в града, или извън него. Ръчката умря. Отдавна.

Иначе, колкото повече екстри, толкова по-добре. Стига нещо да ти прави кеф, добавяш го в конфигуратора😉

Потребителски аватар
igeorgiev82

Škoda Ентусиаст
Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 » 10.06.2018, 23:11:19

Няма как да изръся 40к и левия ми крак да стане като на"римски пехотинец" [smilie=sarcastic.gif] DSG е задължително според мен.Аз лично бих махнал адаптивния круиз контрол,и на негово място бих сложил адаптивното окачване.

Потребителски аватар
gdadov

Škoda Фен
Гараж: Octavia 3FL, 1.8TSI, DSG, 180к.с.
Peugeot 207, 1.4

Мнение от gdadov » 10.06.2018, 23:29:53

Аз също се присъединявам в подкрепа на DSG-то. Двигателя е звяр, няма да съжаляваш, аз съм със същата конфигурация. Препоръчвам ти задна чистачка, амбиентно осветление, камера за задно виждане и авт превключване на дълги светлини.
Адаптивния круиз контрол за мен е излишен, но ти си преценяваш според начина ти на шофиране.

Отговори

Върни се в “Octavia III”