Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Проблем с 5та врата (комби)

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2004г. до 2013г.
Miroslav

Мнение от Miroslav » 11.08.2018, 23:19:34

Привет на всички във форума
Нов собственик на Ок2 2005 комби 2.0 TDI. От днес не мога да отворя вратата на багажника - нито с дистанционното, нито от копчето на вратата. При натискане на копчето се чува звукът от механизма, но не се чува щракването на ключалката и не мога да отворя багажника. Налага се да вадя големите куфари през седалките - на екскурзия съм с цялото домочадие. Някакви идеи как да туширам проблема?

Потребителски аватар
zzankov

Škoda Ludicrous
Гараж: Шкода Октавиа 2001
AQY
85kW/116 hp

Мнение от zzankov » 11.08.2018, 23:26:16

Разглоби кората,ако можеш.
И гледай какво се случва при задействане на механизма.

Потребителски аватар
Вероломния Кръчмар

Почетен член
Гараж: Octavia 3 PF Vision+ 1.4 TSI - Victoria
Контакти:

Мнение от Вероломния Кръчмар » 11.08.2018, 23:32:40

То пак през задните седалки ще става отварянето, поне докато не се приберете вкъщи. Сваляте облегалките на задните седалки, в по-широката им част или изцяло, умъквате се в багажника, пълзите към 5-тата врата, там където пода и 5-тата врата се събират, точно по средата на пода има един пластмасов малък панел, махате го и отдолу ще видите езичето за 5-тата врата, бутате с пръст и вратата ще се отвори, ще чуете задействането на механизма, но някой отвън ще трябва да я вдигне, че тежи и газовите амортисьори я натискат надолу, а Вие ще сте в неудобна за това позиция. Когато натоварите, така преценете нещата, че когато пристигнете, пак да можете да се заврете и да бутнете езичето, пак с някой отвън до вратата, че да може да я вдигне. Очакват Ви гърчение и лазене в багажника, поне докато не си дойдете, после ключаря е Владко от Люлин, това ако сте от София, или ново микроключе за бравата на 5-тата врата от ЕураТек по VIN на колата.

Така съм процедирал с Октавия 1 комби Tour MY2007 през 2013, точно насред остров Тасос ми отказа механизма на 5-тата врата.

Поздрави.

ТТодоров "Гестапото" - Следвай 11-тата Божа заповед, момче. Тя гласи "Ни съ пръй!"

Stuci - Калпазани има при всяка марка, ама такива изтърбушеняци като нас, дет' ядем боб в подземията - НЯМА !!!

Miroslav

Мнение от Miroslav » 12.08.2018, 22:29:58

Мерси. Аз съм в Ст. Загора но ще търся ключар и тук.

Отговори

Върни се в “Octavia II”