Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Семейно комби ASZ с RS добавки

Всичко за Шкода Октавия I и Tour, произведена от 1996г. до 2010г.
ivogiev

Škoda Фен

Мнение от ivogiev » 14.01.2019, 08:59:43

zzankov написа:
13.01.2019, 18:23:33
Утре ще ти наснимам моето,с целия битак.
Конструкция е да.
Какъв е смисълът от разпънката?
Щото....
Разпънката помага на купето да запази геометрия при натоварвания, т.е. да не се гъне.
При състезателните коли от такива няма нужда , защото има цяла клетка захваната задължително за ботушите посредством заварка.
На сток колите се слагат разпънки и доста помагат. Различните коли се гънат различно, но качвайки се на бордюр най-лесно може да се оцени каква е деформацията. Обикновено почва едно скърцане. Също добър тест е вдигане на крик и отваряне на врата.
Готините разпънки са с натяг, разбирай резба и гайка по средата. Разпънката трябва да бута навън, защото всички напрежения и удари вкарват бомбетата едно към друго динамично.
Мога да кача снимки на такива разпънки от Прелюда, който карах по писти ако ви е интересно. Общо взето е неръждаема ( в моя случай) тръба Ф30-Ф35, заварена към основа лягаща на бомбето или в случая на Прелюда беше захваната към шпилките на горните носачи излизащи през бомбето, т.е. директно на окачването което е най-добрия вариант. по дължината на тръбата се слага стругован детайл представляващ гайка с права и обратна резба от двете страни, който се навива в заварени капачки с достатъчна дебелина за резба в тръбата. Монтираш най-добре при вдигната във въздуха кола и натягаш, за да може като я пуснеш да се съпротивлява на бутането в бомбетата едно към друго. На въпросния Прелюд имаше огромен ефект и при качване на бордюр, но се усещаше много при влизане в дупка или по-голяма неравност - колата някак ги поемаше цялата,а не индивидуалното колело.
deniz8912 написа:
13.01.2019, 21:29:32
Браво колега голям мераклия си.
Нещо ме чопли отвътре и не мога да не вкарвам пари в кошниците, без значение какви са - което в повечето случаи е напълно безмислено.
Но май е по-добре да вкарвам пари в хобита и вещи отколкото да ги прекарам през носа и оная работа ако ме разбираш - някак по-градивно е:)
А и тази май най-малко съм я чоплил от всичките :) Интересно е как с годините се променят приоритетите за тунинг. Прелюда беше ресто мод с много ъпгрейди, Акорда ми беше с добавки за лукс и такива в екстериора - разни ценни JDM неща. Октавията продължава тази насока с добавка за практичност :)
Последна промяна от ivogiev на 14.01.2019, 09:09:23, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
deniz8912

Škoda Фен²
Гараж: Skoda YETI AMBITION 4X4
1.8 TSI 160к.с.
Контакти:

Мнение от deniz8912 » 14.01.2019, 09:05:29

Е разбира се и аз съм същия. Вчера 3 часа си играх да сложа оригинален подлакътник тъй като нямах. Като глезиш колата после тя глези теб.

Изображение

Потребителски аватар
lubomirov1985

Škoda Мод
Гараж: 1. Mercedes - Benz W164, Edition - 320 cdi 4matic
2. Land Rover Freelander 2.0 TDI

Мнение от lubomirov1985 » 14.01.2019, 10:03:21

Черният таван е мания. Много ме кефи. Поздравления.

Бирата е божествена напитка!
Доставя ти удоволствие и когато влиза и когато излиза!

Потребителски аватар
zzankov

ŠKODA MASTER
Гараж: Шкода Октавиа 2001
AQY
85kW/116 hp

Мнение от zzankov » 14.01.2019, 10:59:53

ivogiev,
Не ме разбирай погрешно.
Уважавам труда и усилията ти.
Но останах с впечатлението,че ще е семейно комби.
:)

ivogiev

Škoda Фен

Мнение от ivogiev » 14.01.2019, 12:51:19

zzankov написа:
14.01.2019, 10:59:53
ivogiev,
Не ме разбирай погрешно.
Уважавам труда и усилията ти.
Но останах с впечатлението,че ще е семейно комби.
:)
Продължава да е такова. Но има разни неща дето не ме кефят и гледам да подобря.Именно заради това държах на фейслифтова Октавия, че оная сива рециклирана пластмаса в моделите до 2000-та включително ми идваше в повече.
Усилията ще са ми насочени да не загуби варианта за ежедневно ползване, затова ако мисля още развитие в посока сила на двг трябва да внимавам с какъв съединител ще мога да я карам и в какъв диапазон ще е полезна тая мощност.
Реално с направеното до момента не съм изгубил никаква функционалност, може би малко с RS-овата броня че е по-ниска напред.
Но затова я качих на В6-ци със стокови пружини вместо на В8-ци с ниски такива.
Всичко друго по нея са гъдели, които не й влияят на представянето , даже напротив - повишават пасивната безопасост.
Говоря за xenon-а, големите спирачки, че дори и плътните носачи с по-доброто управление което се очаква да донесат.
Предстои да видим с плътните носачи как ще е, може би там ще падне някаква жертва от комфорта.

ivogiev

Škoda Фен

Мнение от ivogiev » 01.02.2019, 20:29:34

Два дни колата беше в сервиз, утре е на реглаж. Много е зле , а бая пари платих :)
Ще я видим след реглажа ама все едно е друга кола в лошия смисъл. Струва ми се че тропа от окачването дори като седи на място :)
Актуатора на турбото ми е бил пръднал и е сменен, геометрията и тя е с факс ама инструктирах моя човек да не бара там че кладенеца пресъхна. Има шанс с новия актуатор малко по малко да се пораздвижи геометрията ама ще видим. С големите спирачки не спира, дисковете са от моргата и ще ми трябва време да ги поизчистя. Педалът на спирачката ми обаче е по-мек и по-ниско, което не ме кефи - дано се подобри като се напаснат.

ivogiev

Škoda Фен

Мнение от ivogiev » 02.02.2019, 14:50:39

След реглажа днес с -0.5 градуса Странични наклони нещата са доста по-приятни. Отделно и спирачките взеха да свалят ръждата, та ще стане пак кола от това. Раздвижената геометрия и смяната на актуатора са оказали сериозно влияние, на тръгване колата е направо различна. Ръчната не позволява вдигане повече от 1 зъб и хваща брутално - бая различна е колата. Карах по разни неравности, с плътните носачи с нови тампони е напълно ОК според мен.
Частите свалени от моята кола ще са на пазара най-вероятно, включително предните носачи с ъпгрейднати плътни тампони от Ауди S3 преди година- някой ако търси да казва.Като ги гледах в багажника виждам че маншона е сцепен на единия долен шарнир - не знам дали самия шарнир е здрав, т.е. дали скъсания маншон е факт след демонтажа или преди това. Предполагам че е по-стара травма, защото носачите не са откачани от шенкелите.
Предните апарати, които са ребилднати с ремонтни комплекти Ате, заедно с дисковете на 288мм Ате мисля да ги слагам на Полото си. Но останалото ще се продава.
IMG_20190202_133351.jpg
IMG_20190202_133400.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

ivogiev

Škoda Фен

Мнение от ivogiev » 05.02.2019, 12:59:25

O_Kerim написа:
02.02.2019, 22:02:16
Момчета здравейте.Мисля да си закупя шкода октавия но нямам никаква идея кое,как,защо.Спрял съм се на следните конкретни модели,ще бъде благодарен ако собственици ме посъветват да направя правилния избор относно двигател,коне,скоростна кутия,окачване и т.н.
https://www.cars.bg/offer/c2948797
https://www.cars.bg/offer/c2898957
https://www.cars.bg/offer/c2635979 - тази ми е най-на сърце ,ще държи ли на газ?
https://www.cars.bg/offer/c2854425
https://www.cars.bg/offer/c2797478
Колега, пусни си тема отделно ако обичаш.
Аз бих взел първата, защото е стария мотор и ще си караш на газ доживот без драми.
Отделно е и на най-смислена цена, регистрирана и готова за каране. Макар че не те знам от къде си.
Бих гледал ръчни скорости и бих бил много скептичен към новия внос като цяло, особено от Враца :)
Но както колегата е написал - трябва да се видят на място.
Аз бих видял първо първата, после втората - другите нещо не ме грабват.
Гледай да не са германки или австрийки , че ще са гнилочи.

п.с.
Моля модератора да изчисти темата като премести това в нова такава. Мерси

Потребителски аватар
Galchy

Škoda Фен
Гараж: Skoda Octavia II
Skoda Octavia I

Мнение от Galchy » 13.02.2019, 09:05:43

Колега, много ме радват нещата които си направил по колата, определено радва окото. браво Аз имам питане относно алкантара на тавана, ако можеш да ми дадеш малко повече информация, защото смятам да го открадна като идея от теб, благодаря за което. Пиши ми на лично ако искаш да не товарим излишно темата с подробности. Успех с последващите промени. :)

ivogiev

Škoda Фен

Мнение от ivogiev » 14.02.2019, 08:04:30

Galchy написа:
13.02.2019, 09:05:43
Колега, много ме радват нещата които си направил по колата, определено радва окото. браво Аз имам питане относно алкантара на тавана, ако можеш да ми дадеш малко повече информация, защото смятам да го открадна като идея от теб, благодаря за което. Пиши ми на лично ако искаш да не товарим излишно темата с подробности. Успех с последващите промени. :)

Не ми пречи да оставя координати на хора от които съм доволен, съгласувано с тях разбира се.
Човекът се казва Иван , телефонният му номер е О885912258.
Работилницата им се намира в Редута, пряка успоредна на ул.Гео Милев ( тръгваща от Румънското посолство ) - той ще ти обясни.
Хубавото е че при него има различни цветове и варианти, на място можеш да си избереш и ти реже/продава точно толкова колкото ти трябва.
За моята кола процедирахме така - паркирах колата и буквално за 15 минути група от 4-ма тапицери ми извадиха много културно оригиналния таван.
След ден-два ще е готов и отиваш за още 15 минути за монтаж. Аз ходех в две поредни съботи понеже през седмицата съм зает, съответно имах цяла седмица на разположение. Използвах я за да дам всички пластмаси за боя на Добри - О87863917О, който работи в пресечка на бул.Черни Връх над околовръстното. Боядисват и ремонтират кожи и пластмаси със специални бои - това му е сайта боя на кожи и пластмаси

Отговори

Върни се в “Octavia I”