Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Superb facelift tsi 272 hp 4x4 vs Toyota Camry Hybrid vs други конкуренти

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Sybev

Škoda Фен
Гараж: Да

Superb facelift tsi 272 hp 4x4 vs Toyota Camry Hybrid vs други конкуренти

Мнение от Sybev » 08.08.2019, 17:42:34

Здравейте на всички. Предстой ми покупка на нов автомобил и основните ми две дилеми са между С3 фейслифт 272 тси и Тойота Камри хибрид. За двата модела говоря за топ конфигурациите L&K и при тойота ниво Luxury. Чисто ценово двата автомобила след съответните им отстъпки са сходни като цена. Какво харесвам в тойотата. Да си призная честно, до преди седмица/две бях решил категорично да поръчам камри. Започнах да чета всички теми в раздела за С3 и сега дилемата ми е голяма, за това пускам и темата. Предимството на тойотата за мен е очакваното по добро капество на материали, сглобка, шумоизолация. Очакваната следгаранционна подръжка, смятам, ако има такава ще е по лесна, писто и просто, не че ще е по евтина, а си мисля, че няма какво толкова дс се развали на тази кола. Хибридното задвижване при тойота е е вече с традиции, а и мн компоненти като стартер, алтернатор, съединител, турбини липсват и наистина е по просто устроена технически (тук някои може да виждат нещата друго му). Двигателя е 2.5 атмосферен ползван с години в други тойоти и лексуси по цикъл на адкинсан и доказал се вече като здравина. Само двигателя е с мощност от 178 кс + ел двигателя = 218 кс. Напълно задоволително за мен. Като купе сравнително голямо (не сравнявам с С3, разликата е учебиина), технипески добре оборудвана с мн сейфти екстри. Голяма липса за мен е липсата за момента на мирор линк и андройд ауто, но според думи на дилърите моделите произведени в края на годината ще го имат, а останалите ще го полупат чрез софт ъпдейт. И др съществена липса ми е 4х4. Живея на място с ЛЕКА денивелация. Имал съм 1-2 случки зимата да оставя старата си вектра б на улицата да нощува. Като основно предимство пред С3 е разхода. Градско около 6-6.6 и извън градско 100-120 - 6 литра. За супърба просто всичко ми харесва за това няма и да изброявам. Основното е наличието на 4х4. Притеснението ми е разхода. Годишно съм в порядъка на 15 до 20 хил км пробег като 50/50 е градско/извънгр. Идеален за мен щеше да е мотора със 190 комя ако го предлагаха с 4х4, но уви. Та за разхода от ваши мнения съм останал с впечетления, че е в порядъка на градско 11, извън - 9. Това някак аз си го усредних на база ваши мнения, понеже съм виждал писания от колеги с нисък разход и нормално каране, както и колеги с по висок такъв и по спортно каране. Но при тази кола спортното каране е винаги напред, явно какъвто и шофьор да си колата ти диктува друго. Всичко това изписано за двете коли е на база прочетено и видяно в интернет като клипове и сравнения. Не съм карал/виждал нито една от двете коли на живо (не дълбайте в тази посока, просто не съм в Бг). Баща ми е правил тест драйв на камрито и дади добро за покупката му. Сега обаче се захласнах по С3 и ще го карам да прави такова и на нея, та да видим какво ще каже. Най добрия вариант е да си ги тествам, знам това, но идеята ми е да я поръчам сега и като съм в Бг да и се радвам. Това по скоро се отнася за тойотата, защото са необходими около 3 до 4 месеца. За супърба няколко колеги писаха, пе за 2 са я получили. Има оше неща, които в момента не съм споменал навярно, просто, просто защото не се сещам за тях, но като се сетя ще допълвам.

Потребителски аватар
Ц-Е-Ц-О РАНИЦАТА

Škoda Racer
Гараж: Деу Нубира 1998 Бабичката
Audi S4 REVO Stage 2/500ps Samantha

Superb facelift tsi 272 hp 4x4 vs Toyota Camry Hybrid

Мнение от Ц-Е-Ц-О РАНИЦАТА » 08.08.2019, 17:50:05

Супърб има 190кс 4х4 и хем върви, хем харчи малко.
За 272кс версията изобщо не виждам как една Тойота може да се намеси с каквото и да било.
Все пак това е основният Шкода Форум и не виждам освен 1-2ма някой да не заложи на Супърба.
Какво му е харесало на баща ти е много субективно, говорим за две различни поколения все пак.

REVO STAGE 2 ECU
CTS AIR INTAKE
REVO CHARGE COOLER SYSTEM
TVS ENGINEERING DSG STAGE 2+
MAXTON DESIGN FRONT LIP
89mm EXHAUST TIPS
OKADA PLASMA DIRECT COILS
TUNED BY PERFORMANCE 99 + DSG-DOCTOR BG

OEM PERFORMANCE 99 PARTS

kograman

Škoda Ентусиаст

Мнение от kograman » 08.08.2019, 18:20:21

Сега ще наскочат да ме дъвчат, но за мен как стоят нещата. Всичко опира колко време ще я караш. Ако е за long term аз бих взел Койотата. Ако е за само за гаранцията и после друга, бих взел Шкодата.

Потребителски аватар
stefan L

Škoda Ludicrous
Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L » 08.08.2019, 18:24:49

Sybev написа:
08.08.2019, 17:42:34
извън градско 100-120 - 6 литра.
На извънградско хибридът няма никакво предимство, защото няма какво да рекуперира. Разликата в разхода ще е пренебрежимо малка. Разликата в динамиката е огромна.

От 1991 до 2006 карах само Тойти - Карина 2, Карина Е и Камри, модел 1993 г. Чудесни автомобили, но за съжаление, сегашната Тойота не е това което беше.
+1 за Супърб.

---грешно - правилно
-предстой - предстои
-найстина - наИстина
Ед.число и мн.число:
човекът коЙто (ед.число) / хората коИто (мн.число)
някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

kograman

Škoda Ентусиаст

Мнение от kograman » 08.08.2019, 18:33:35

При всички производители периода 2006-2012 е обвързан със спад на качеството. Няма Тойота, Audi и т.н Финансовата криза се отрази на всички.
След 2013г Тойота и Шкода са нагоре. Въпрос е какво искаш. От едната получаваш сигурност и надежност за 10г, от другата за този период нови хай-тек неща със компромиси тук и там.

Потребителски аватар
DoH_KuXoT

Škoda Фен
Гараж: Passat B7 1.6tdi cayc

Мнение от DoH_KuXoT » 08.08.2019, 18:39:22

Не разбирам защо това, че не си в България е проблем да видиш автомобилите на живо. Там където си няма ли представителства на марките?
+1 за Superb

Потребителски аватар
igeorgiev82

Škoda Ludicrous
Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 » 08.08.2019, 18:43:50

[smilie=popcorn1.gif]
[mention]Ц-Е-Ц-О РАНИЦАТА[/mention], колегата явно има предвид по-слабия бензинов мотор,бившия 1.8тси.
+1 за Супърб.
Както каза бат Стефан,извън града хибрида си харчи само бензин,па ако го настъпиш малко.........

Потребителски аватар
Rangel

Škoda Ludicrous
Гараж: Superb 3 TDI/140 kW/190к.c./7DSG/4х4

Мнение от Rangel » 08.08.2019, 18:56:14

Каква е цената на японката след отстъпките?

Sybev

Škoda Фен
Гараж: Да

Мнение от Sybev » 08.08.2019, 19:42:06

Не уточник в началото, но дилемата е само между бензинови мотори. Иначе тди 190 коня наистина е идеалната конфигурация. Пак казвам, мн жалко, че я няма и тази конф. на 190 бензина, но явно си има съответните причини. Разликата във вървежа не я коментирам, но разхода от 6 извън града със 120 км е реален и постижим. Във тойота форума също съм пуснал съответното запитване и реших, че е редно да го направя и тук. Дори се изненадвам, колко подкрепа получава супърба и там, за това мисля, че и тук ще бъдете безпристрастни. Моето виждане за колата е да се кара дълго време. Надявам се след 5 6 години вече ел колите да са навлезли по масово и да са по достъпни. Желанието ми е да оставя сегашната, която смятам да купя като една конвенционална (ако хибрида може да се нарече такава) и една електрическа. Какво ще стане или какво ще ми хрумне до тогава.... Цената на тойотата след отстъпка е 71 хил. Признавам си ако имаше 4х4 камрито щях да избера директно него. Все пак в продължение на 3 или 4 месеца докато бях в Бг изгледах всякакви възможни ревюта в тубата на американци, индиици, японци и вс що е на англ. Може би и от там по голямата желание за камри, но е факт, пе последната седмица и малко след като изчетох вс теми за с3 започна да ми се втълпява идеята за него. За съжаление никога не съм го карал или возил. Преди да замина от Бг покарах рав4 хибрид. Технологията мн ми харесва. Приятел имам с приус и от него мн суперлативи за хибридните тойоти. Надеждността и тя е фактор. Гаранцията е 6 год. За Супърб нз колко е. От впера разбрах, че средата на август излиза и супърб скаут със стартова цена ококо 65 хил. Последното няма връзка просто да споделя инфо, която знам за форума.

Потребителски аватар
Георги Г

Škoda Фен²
Гараж: Superb 3, 2.0 TDI, 190HP

Мнение от Георги Г » 08.08.2019, 19:58:27

Гаранцията на шкодата е 5г или 100к км. Срещу доплащане може до 150к км.
2.0 тси 190 к.с. харчи почти колкото 272к.с. и е с динамиката на дизела, така че по-добре не го заглеждай.
Сега....сигурно във форума на тойота са на друго мнение, но според мен 2.5 атмосферка няма как да харчи 6/100.
+1 за Супърб 272.

Заключена

Върни се в “Superb III”