Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Теч над тавана от маркучето за задната чистачка

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2008г. до 2015г.
thedu4eto

Мнение от thedu4eto » 28.11.2019, 00:37:02

Здравейте колеги,

Днес открих много кофти проблем  - Отваряйки багажника видях теч в лявата страна на багажника , който идваше изпод пластмасовия панел който се намира на лявата колона на багажника.

Първоначално мислех ,че е само някакъв конденз , но по-късно през деня отново се появи теч и то доста по обилен, и видях че се стича от тавана и си миришеше на течност за чистачки. Видях че идва от тавана защото през деня карах със свален пластмасов панел и така видях откъде се оттича. 

Въпроса ми е може ли някой да ме ориентира от коя страна на тавана се движи маркучето към задното стъкло и има ли трикове при откачане на тавана. 

!!! ГОЛЯМА ЗАБЕЛЕЖКА , КОЛАТА Е С СЪС СТЪКЛЕН ОТВАРЯЕМ ПОКРИВ !!!   дали е възможно някъде по трасето да има снадка на маркучето, защото преди да разбера че е от него, ползвах задната чистачка и тя си пръскаше , т.е. маркучето е само спукано ( според мен )

Предварително благодаря на всички които ще помогнат със съвет и помощ.

Потребителски аватар
Taratajki

Škoda Ентусиаст
Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Мнение от Taratajki » 28.11.2019, 08:51:20

Най често тръбата за задната пръскалка минава от страната на казанчето за течност. И много често се пука на сгъвката, в гофрираният маншон.

Отговори

Върни се в “Superb II”