Фабия 1 1,4 TDI - губи ток, свети еърбег

Всичко за Шкода Фабия, произведена от 1999г. до 2007г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Nasko

Мнение от Nasko »

Здравейте, от Бургас съм. Нищо не разбирам от коли. Днес взех нов акумулатор и ми засякоха загуба на ток 010 A. Насочиха ме към един електричар до КАТ. Той започна да вади бушоните и на номер 43 (с надпис BSG) загубата на ток спря. Бушонът е здрав. Като го върна светна лампата на еърбега, която никога не е светила преди. Каза ми, че там са вързани много неща и той не може да идентифицира проблема. Каза също, че Еуратек ще го открият, но взимали много скъпо.

В книжката пише, че този предпазител е за централен блок за управление. Като го извадя се изключват светлините в купето и фона на таблото, мигачите и централното заключване. Лампата на еърбега свети постоянно, независимо дали бушона е изваден или не. Ето снимка на логото за всеки случай.
IMG_0253.JPG
Моля за помощ. Може ли да е нещо дребно с което да се справя сам? Знаете ли някой в Бургас, който може да помогне или Еуратек са единствената опция? Преди седмица бях при тях за смяна на масло и при прегледа не отриха такъв проблем.

Колата е Фабия 1 2006 г. 1,4 TDI 59kW

Благодаря предварително!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

petel

Главен механик

Мнение от petel »

Нищо и няма на колата, трябва да се изчака половин час електрониката да заспи и консумацията ще падне.
Грешката на еърбега трябва да се изтрие, записана е, защото колата е била на контакт с изваден предпазител.

Nasko

Мнение от Nasko »

Чакахме колата почти час за гаранцията на новия акумулатор, но загубата си стоеше.

petel

Главен механик

Мнение от petel »

Хм, и колко точно е косумацията, че не ми стана ясно от горния пост.
Смятам, че ако имаш някакъв проблем, щеше да се прояви преди заверката за гаранция.

Nasko

Мнение от Nasko »

Консумацията беше 0,10. Старият акумулатор падна два пъти, втория няколко дена след като го заредих. Той беше на повече от 7 г. и реших, че му е дошло времето. Затова отидох за нов и разбрах за този проблем.

petel

Главен механик

Мнение от petel »

Пак смятам, че няма проблем с косумацията, проблема изглежда е при измерването.
Колата трябва да бъде в пълен покой, без прекъсване на веригата, отваряне на врати, даване на контакт и така.
Иначе нямаше да изкара толкова време стария.

Nasko

Мнение от Nasko »

Старият предните две зими падна, но като го заредя и държеше. Колата се кара много малко, предимно в града, та мислех, че е нормално да пада. Когато не е студено никакви проблеми, а понякога се случва и цяла седмица да стои паркирана. Сега обаче като падна толкова бързо и отидох да го сменя.

Иначе замерването си беше точно така, в пълен покой. Все пак ще го направя отново.

Nasko

Мнение от Nasko »

Днес пак замервахме и няма промяна. Можело консумацията да е от аудиото, което лятото се повреди. Радиото работи, но не приема дискове. Reset не помага. Sony CDX-GT200, колата си е фабрично с него.

Някаква идея за майстор в Бургас?

Аватар
skodko

Ретро Škoda

Гараж: Skoda 120 L/ Skoda Fabia 1.2 HTP/ BMW E28 520I
Обратна връзка:

Мнение от skodko »

Еуратек.
Белята каза: Айде бягай, че ми писна от тебе! Никой не ти чете суперлативите, работнико на ЕТ!

Публикувай отговор

Обратно към “Fabia I”