Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Skoda Octavia 2009/2010???

Тук можете да заявите какво търсите да си купите
Доктора_85

Мнение от Доктора_85 »

Здравейте на всички.
След 6 годишно ползване на шкода фабия 1.4 2001 мпи бензин и непрестанни проблеми в последната година дотук към 3000 за всички ремонти дойде време за смяна.
Насочил съм се към шкода октавия 2009/2010 бензин.
Ще се радвам и ще съм благодарен ако ми дадете насоки и мнения като цени за подръжка автоматик или ръчка и всичко което би ми било от полза в избора.

Потребителски аватар
audiceco

Škoda Ентусиаст
Гараж: Октавия ІІ 2.0 TDI-PD BKD 140 к.с. Елеганс
Контакти:

Мнение от audiceco »

Ами както си се насочил ще продължиш да даваш такива пари за ремонти и на ОКтавията, защото масово хората се подлъгват от ниска покупна цена на октавия фейслифт бензин автомат или ръчка, особено с 1.8 TSI мотора, за който ще се ПРЕповторя, че форумните майстори са обяснили, защо не става и трябва да се бяга от него, същото е и при 2.0 ТСИ - 2010 -2012 си посръбва здраво масълце, най удачен вариант е 1.4 ТСИ, който пък доста рядко се среща в Октавия 2 Фейслифт, а ако искаш и автомат там отиваш на 7DSG DQ250 доколкото не бъркам и там също много рисковано да удариш, някой скъпо ремонтче.

Изображение

Потребителски аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER
Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Колега, ако верно от проблемния дрънгел скочиш на 2009/10 бензин мисля, че спокойно можем да обявим за мазохист.

"Среден пръст - вече 50 години лидер на пазара на мигновените съобщения!"
3ти закон на Нютон - след удара , чукът го боли точно толкова СИЛНО колкото и Вашият пръст !!!

peyopetrishki

Škoda Фен

Мнение от peyopetrishki »

DQ 250 e 6 степенен и се слага само на 2.0 бензин (vRS) и 2.0 дизел. Кутията е страшно здрава и тези мотори не могат въобще да я натоварят. Евентуални проблеми могат да настъпят от износени съединители (около 200к км) или ненавременно/неправилно обслужване.

На другите мотори се монтира 7 степенно ДСГ, което е със сухи съединители, има тенденция към прегряване и според мен трябва да се избягва.

1.8тфси и 2.0тфси са с еднакъв блок - ЕА888. Има голяма вероятност да харчат масло заради фабрично тесните сегменти, 500-1000мл на 1000км пробег. Ремонта е между 2000лв и 4500лв в зависимост дали ще се обслужи всичко по мотора и периферията, така и така ще се отваря. Имай предвид, че много от тези мотори са отремонтирани отдавна или минати по гаранция, но ако има проблем няма как да разбереш с оглед...

Съветвам те да търсиш кола от частно лице, с поне някаква проследима история. Ако намериш читава ще й се кефиш.

Ако желаеш да караш на газ, няма да стане с тези два мотора. Мисля, че има 1.6мпи, но не съм сигурен.

Ако имаш конкретни въпроси, давай ))

Потребителски аватар
stanley

Škoda Фен
Гараж: VW Passat 6 2.0TDI DSG6, Skoda Superb 1.8TSI MT, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Контакти:

Мнение от stanley »

Колега, ако не мислиш за газ ти предлагам да се ориентираш към Октавия 1.9/105 dsg6 или 2.0 8v (BMM) dsg6 или съответно ръчни скорости. Друг вариант ти е 2.0 tdi common rail след 2008.
Ако споделиш бюджет и какви са ти най-важните екстри, доста по-лесно ще те насочим към сполучлив модел или комбинация мотор и скорости, а конкретния екземпляр ще си го намериш сам

Доктора_85

Мнение от Доктора_85 »

Благодаря на всички за съветите и мненията.
За съжаление не разбрирам почти нищо от двигатели и затова се допитвам до вас!
Фабията беше безпроблемна до тази година за 5 г имах само масло филтри 1 накладки и дискове и един алтернатор.
До тази година лятото-гарнитура на двигателя,шлайфане на глава,кабели на свещи,термостат,термодатчик,отново алтернатор,кабели+свещи и казанче за антифриз!
Иначе бюджета ми е 12-13 макс.
Предпочитам автоматик защото ме убеждават,че ремонта вече е почти еднакъв за ръчка и автоматик.
За слагането на газ съм 50/50 в момента фабията ми дава 11/5.5 извънградско така че по скоро не.
И последно брат ми е в Германия и смятам да взема кола от там от частно лице със задължителен ТЮФ.

Потребителски аватар
stanley

Škoda Фен
Гараж: VW Passat 6 2.0TDI DSG6, Skoda Superb 1.8TSI MT, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Контакти:

Мнение от stanley »

Добре, значи в твоя бюджет вариантите са следните:
1. Шкода Октавия 2
2. Фолксваген Пасат B6, Голф, Джета
3. Сеат Леон, Алтеа

За скоростните кутии правилото е че DSG със 6 скорости е по-здрави от DSG със 7 скорости.
За двигателите:

Бензин:
Препоръчва се 1.4 TSI - второ поколение, с оправен проблем с веригата.
Малко вероятно е да попаднеш на 1.6 MPI 105кс. Малко умрял и лаком, но здрав и подходящ за газ мотор.
НЕ са за предпочитане - 1.8 TSI, 2.0 TFSI, 2.0 TSI Даже са си за избягване.

Дизел:
1.9 TDI 105 к.с е здрав и доказан мотор през годините. Подходящ за спокойно шофиране. Евтин за обслужване и икономичен за каране.
2.0 TDI common rail (CR)- горе долу след 2008 започва да се слага. Казват, че е по-добър от помпа дюза моторите. По-нова разработка с изчистени грешки от предходните поколения. Това не означава, че няма скъпи компоненти за подмяна. АГР, ДПФ например.

2.0 TDI помпа дюза (PD) 8 клапана - казват, че е по-безпроблемен и икономичен от 16 клапановите мотори PD.
2.0 TDI помпа дюза (PD) 16 клапана - ранните модели 2005-2006 пукат главата и започват да губят антифриз.
Много вероятно е проблема да е оправен отдавна или никога да не се появи, но да си имаш едно на ум.

Като цяло бестселъра е 2.0 TDI CR, DSG6 (140/170кс).

От тези години моделите страдат от компресор климатик, АГР, ДПФ. За Германия вероятно и ръждата е фактор.
DSG-то трябва да сменя плавно при ускорение и спиране, да няма странни шумове, удъри, вибрации при местене на скоростния лост през различните позиции и в движение. Да потегля само напред/назад като пуснеш спирачката. Да не тръгва назад (повече от 1-2 педи) при лек наклон. Да е сменяно масло и филър на поне 60 000км.

Полезна екстра при автоматиците е Аутохолд. Държи колата на място на светофара, докато е на скорост. Автомобила потегля при подаване на газ.

Важното е да намериш запазена кола независимо от марката. Всяка една от изброените може да ти служи верно и безпроблемно много години, както и да ти скъса нервите за нула време. Малко е на късмет, както с всичко.

peyopetrishki

Škoda Фен

Мнение от peyopetrishki »

Ремонта не е точно еднакъв, но комфорта е несравним, особено ако се кара повечко градско. Хората имат предвид, че демферните маховици са скъпи и гонят автоматиците, като цени. Но автоматика винаги ще излиза по-скъп за ремонт и обслужване.

По мое му, няма много смисъл да се взима 10 годишна кола за 12к от Германия. Първо имаш едни 500 евро за докарване, дали пътни или с платформа, все тая. Второ, цените в Германия са малко завишени, спрямо Швейцария да речем. Такава кола, хубава, може да се намери и тук. Тюф-а също не е гаранция за безпроблемност.

Както е написал колегата, не се ограничавай до една марка.

Всичко това е мое мнение, разбира се.

Потребителски аватар
audiceco

Škoda Ентусиаст
Гараж: Октавия ІІ 2.0 TDI-PD BKD 140 к.с. Елеганс
Контакти:

Мнение от audiceco »

Така е изпадат читави италиянки и някой швейцарки с по-леки удари или въобще без такива, трябва си дебнене, време и мерак да си намериш.

Изображение

Доктора_85

Мнение от Доктора_85 »

Да за съжаление всичко е до късмет!
Иначе на 99% искам да е шкода просто ми харесва!
Имах интерес към опел инсигниа,горе долу в същия клас но нещо не може да ме грабне иначе пасати бол но не е моята кола.
Два пъти изкочиха за същата цена рапид с мотор 1.2 но бързо изчезнаха обявите а и бяха 2013 с ръчни скорости...

Отговори

Върни се в “Купувам”