Съвет за покупка на Skoda Kodiaq

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
fktt

Мнение от fktt »

Здравейте на всички,

Нов съм във форума (и марката).
В голямо чудене съм относно закупуване на Първи личен автомобил. Сега се завърнах в България за постоянно (НЕ заради COVID-19!!! ;) ) и смятам, че за нашите ширини едно СУВ-че ( 4х4 + просвет) би било много добре. Като цяло съм отворен за всякъвки съвети и предложения (ключително и други марки) Ще живея в София, мисля, че ще се използва 70/30 извънградско, около 20 000 км годишно предвиждам.
За двигателя се бях зарекъл да е Бензин, но....вече и аз не съм сигуре (особено що се отнася до СУВ), но със сигурност искам да е 2.0 (TDI или TSI) 7DSG, 4x4.

Някой ако може също да изкаже мнение за този екземпляр - Цена, оборудване и т.н...пък току-виж се окаже някой от вас предишният собственик [smilie=search.gif]
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=euiu1g

Благодаря на всички които ще се включат с мнения.
Последно промяна от fktt на 26.03.2020, 16:52:29, променено общо 1 път.

fktt

Мнение от fktt »

Също си мисля, че ако е 5 местен май по-добър вариант е Karoq. Забелязах, че няма нито една бройка в България, която да се продава на старо.

tuningmania

Škoda Ludicrous

Мнение от tuningmania »

До @fktt - Има разлика в размерите между "Kodiaq" и "Karoq". Ако в ежедневието си има къде да Паркираш спокойно, определно по-голямия Автомобил си е по-удобен. От друга страна ако няма да го пълниш с Хора и/или Багаж, то пък наистина няма смисъл от повече големина. Определено "SUV" за България е предимство. Но пак има "ако". Има Хора, които никога не излизат с Автомобил извън асфалта. Като цяло са малко Колегите с такива модели Автомобили във Форума. Между Дизел и Бензин - и двата вида имат плюсове и минуси. Какъв ТИ е стила на Шофиране? Ако Обичаш да даваш Газ е едно а ако си "Hyper Miler" е по-друго. Колко време смяташ да притежаваш този Автомибил? Ако ще го сменяш след 3-4-5 Години е едно а ако искаш да го пазиш 10 Години е по-друго. Що за Човек си, относно Автомобилите? Ако имаш над средните познания и ще се грижиш за него педантично е едно а ако за ТЕБ е просто една вещ, с която да отидеш от точка "А" до точка "Б" и не се интересуваш какво и как е случва/трябва да се случва, е по-друго :)
Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Face Lift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG.

fktt

Мнение от fktt »

- Стил на каране...ами обичам да си изпреварвам доста, но не съм някакъв "състезател"
- Намерението ми е да притежавам автомобила дълго време
- Не бих казал, че имам Над средните познания, но не съм мърляч и правя всичко възможно да си пазя вещите
Също ако някой би могъл да съпостави Кодиак със Сантафе?

Аватар
Scub40

Škoda Фен

Гараж: Шкода Кодиак Стайл Дизел 2.0 150 к.с 4х4 ДСГ7

Мнение от Scub40 »

Привет!
Добре изглежда тоя на снимките, дано да е нормално експлоатиран. Не разбрах пет или седем местен е. Седем местната версия е с намалено багажно пространство,което е минус за мен, ако не са изрично нужни доп. места. Карок се бях залетял да вземам аз и добре, че се освестих-за мен е тесен отвътре и дизайна му, според мен е по-зле от на Кодиака. Това, разбира се е мое мнение.
Аз си взех Кодиак и не съжалявам,като изключим трополящото ВАГ-окачване и някои дребни пропуски в качеството, но те са допустими според мен за ценовото ниво на марката.
Съвсем скоро замина едно хубаво СантаФе, веднага май като се обяви, мисля че беше на мн. изкушаваща цена...
Успех с избора!

fktt

Мнение от fktt »

Според мен е 5 местен.
Scub40, ако е удачно да попитам колко пари ти е каското?

Аватар
Никола Иванов

Škoda Фен

Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Обратна връзка:

Мнение от Никола Иванов »

Баща ми продаде Санта Фе от 2013 и си купи Кодиак.
Минуси на Санта Фе:
1- Доста дървен борд компютър. Може в последния модел да е по-добре.
2- Много люлеещо окачване - непрекъснато ти се струва, че ще излетиш от завоя. Има комфорт, но пе обича завоите.
3- Муден двигател с голяма турбо дупка - иска да влезе в обороти, за да се усетят тези 197кс.
Плюсове на Санта Фе:
1- Широки и удобни седалки
2- По-тежък и имиджов вид.
3- По-добри спирачки.
4- Гумите са с по- голям диаметър.
5- Цената е убийствена в сравнение с Кодиак. По спомен над 100 000лв.

Плюсове на Кодиак:
1- Удобно и голямо пространство
2- Много комфортно окачване, при това взима завоите като нормална кола.
3- Модерна и добре работеща ВАГ електроника.
4- Пъргав двигател и (колкото и да е невероятно) неусетни регенерации.

Минуси на Кодиак:
1- Неприятно превключване на DSG, когато не си свикнал да не си "играеш" с газтта. [smilie=sarcastic.gif]
2- не се сещам нещо конкретно

Разход на Санта Фе 2013г - 2.2diesel 197hp AWD ,ръчна кутия 8-8.3 л/100
Разкод Кодиак 2018 г - 2.0TDI 190hp 4x4 DSG 7.8-8.8 л/100
Разхон Карок 2018г - 2.0 150hp TDI 4x4 DSG 6.8-7.7л/100

Аватар
Никола Иванов

Škoda Фен

Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Обратна връзка:

Мнение от Никола Иванов »

Изображение

Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Superb 2.8 /ex Octavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service /Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/530 xd lci powered by Gunter Service

Мнение от stefan L »

Имиджов [smilie=sarcastic.gif]
-грешно - правилно
-предстой - предстоИ
-найстина - наИстина

човекът коЙто (ед.число) / хората коИто (мн.число)
някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)
батерия (ед.ч.) / батериИ (мн.ч.)

Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

Никола Иванов написа:
28.03.2020, 21:30:55
непрекъснато ти се струва, че ще излетиш от завоя.
Тук аз не съм съгласен [smilie=pardon.gif]

Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”