Съвет за покупка от Das Welt Auto

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2008г. до 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
atashev

Škoda Фен

Мнение от atashev »

Здравейте на всички, оглеждам се за Superb MK2 Facelift и в момента виждам, че Das Welt Auto са пуснали една:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... 5QTVgx8vyY

Имам няколко въпроса, чиито отговори се надявам да ми помогнат с покупката:
1. Някой с опит от Das Welt Auto? Като цяло изчетох и форума на VW, но искам да питам някой със Шкода от там, понеже са рядкост. Има и гаранция, която по телефона ми казаха, че ще е между 6 месеца и година;
2. Някой случайно да е ходил да я види точно тази на живо?
3. Като най-важни неща да проверя, когато я видя са: История на ремонти/поддръжка се подразбират; DSG - ще я пробвам и на ниски, и на високи предавки да няма тракане/тресене; евентуално проблем с вътрешни карета (треперене на волана след 100-120км/ч); Разбира се, ако някой се сеща нещо друго задължително, което да проверя по някакъв начин, ще съм благодарен да сподели.

Километрите не са малко, но моторът е железен и се надявамда е в добро състояние. Как си ве виждат 22900лв. за 2.0ТДИ 170к.с. 4х4?

Благодаря!

kograman

Škoda Ludicrous

Мнение от kograman »

Тия нови коли, не се гледат само с каране. Качваш я на диагностика, и гледате живи данни. Ровите по модулите, и търсите къде/какво е пипано.

Кирилов
Гараж: Супер2 ,2.0тди дсж 170коня

Мнение от Кирилов »

Тресене може да има не само от вътрешни карета, но и от луфт в рейката, ако е над 200 хиляди

atashev

Škoda Фен

Мнение от atashev »

kograman написа:
23.06.2020, 13:10:53
Тия нови коли, не се гледат само с каране. Качваш я на диагностика, и гледате живи данни. Ровите по модулите, и търсите къде/какво е пипано.
Те гарантират, че са проверени след като са върнати от лизинга, дават гаранция за това. Не знам дали се съгласяват да гледаме като отида, уж за това са Das Welt Auto, да нямс съмнения. За това питам дали някои има опит с тях.
Кирилов написа:
23.06.2020, 13:17:05
Тресене може да има не само от вътрешни карета, но и от луфт в рейката, ако е над 200 хиляди
Разбирам, в случая е почти 200, така че ще го имам предвид, благодаря! В крайна сметка ако се усеща тресене ще им кажа да си я видят, макар че според мен трябва да е стегната, уж не са случайни.

Аватар
sonnyer

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Superb II FL 2.0 TDI DSG
Opel Astra G 1.6 (ex)
Renault Laguna II FL 2.0T
Audi A4 B8K5 2.0TDI Quattro 177PS ECU

Мнение от sonnyer »

Цената за покупка на автомобила не е лоша. Ако километрите са верни, предстои смяна на доста неща:
- масло и филтри кутия
- масло халдекс
- ремъци и ролки
Цифрата ще стане голяма и ще доближи следващия Супърб 3, където при повече търсене може да се стигне до не лоша сделка.

Иначе колата не е лоша. Карам същата, но без 4х4. Сега имам мистериозно тресене, което за момента все още не мога да установя от къде идва. :)
Всеки човек има път, който трябва да извърви и грешки, които трябва да направи. Не чакай ... извърви го !

Keep walking .. Johnie Walker.

atashev

Škoda Фен

Мнение от atashev »

sonnyer написа:
23.06.2020, 13:25:20
Цената за покупка на автомобила не е лоша. Ако километрите са верни, предстои смяна на доста неща:
- масло и филтри кутия
- масло халдекс
- ремъци и ролки
Цифрата ще стане голяма и ще доближи следващия Супърб 3, където при повече търсене може да се стигне до не лоша сделка.

Иначе колата не е лоша. Карам същата, но без 4х4. Сега имам мистериозно тресене, което за момента все още не мога да установя от къде идва.
Благодаря! Аз съм с надеждата, че като я продават от Das Welt Auto ще е минала тази поддръжка :? Иначе доколкото знам за кутията е на 60к км поддръжката, така че нищо чудо да не са я направили, защото "не ѝ е дошло времето" - на 179к км е и след 1000 ще трябва да се правят :) Ще ги видя тези неща като ида на място другата седмица, стига да е още активна обявата.

А относно Супърб 3 - честно казано под 30к не виждам как мога да намеря читава, а и по-добре да взема тази и да ѝ оправя всичко и да си знам, отколкото да взема най-евтината тройка и да почнат драмите...

kograman

Škoda Ludicrous

Мнение от kograman »

atashev написа:
23.06.2020, 13:24:08
Те гарантират, че са проверени след като са върнати от лизинга, дават гаранция за това. Не знам дали се съгласяват да гледаме като отида, уж за това са Das Welt Auto, да нямс съмнения. За това питам дали някои има опит с тях.
Гаранция за кое дават? Тази седмица познат ми се оплака от ЕТ Бургас или Варна(не помня). Февруари месец му изтича гаранция на Октавия 3 2.0 ТДИ. Януари е вкарана за това че губи антифриз. И само са му доляли антифриз. Всичко било наред.
Тази седмица е омешала маслото с антифриза през охладителя в радиатора.
Ама шом те кефи, купувай на юнашко доверие.
Das auto внасят лизингови автомобили, 90% са били слубени и гонени до дупка. Чрез позанти се бях засилил да купувам един пасат тди 240к.с от тях,и като го проверихме в Германия, е язден доволно. Бил е някакво шефче в диларската мрежа на марката. За 4г 180к км. Тепърва започваше да му излиат болежките. А там евтино няма.

atashev

Škoda Фен

Мнение от atashev »

kograman написа:
23.06.2020, 13:34:16
Гаранция за кое дават? Тази седмица познат ми се оплака от ЕТ Бургас или Варна(не помня). Февруари месец му изтича гаранция на Октавия 3 2.0 ТДИ. Януари е вкарана за това че губи антифриз. И само са му доляли антифриз. Всичко било наред.
Тази седмица е омешала маслото с антифриза през охладителя в радиатора.
Ама шом те кефи, купувай на юнашко доверие.
Относно гаранцията - ще питам за детайли. Това, че някой не си е свършил работата се случва навсякъде. Питам дали някой от форума има опит с Das Welt Auto точно заради това - дали някой е имал оплаквания след купуване на кола от там. Иначе не претендирам, че разбирам достатъчно за да гледам и да се ровя сам, винаги всичко могат да ми кажат.

atashev

Škoda Фен

Мнение от atashev »

kograman написа:
23.06.2020, 13:34:16
as auto внасят лизингови автомобили, 90% са били слубени и гонени до дупка. Чрез позанти се бях засилил да купувам един пасат тди 240к.с от тях,и като го проверихме в Германия, е язден доволно. Бил е някакво шефче в диларската мрежа на марката. За 4г 180к км. Тепърва започваше да му излиат болежките. А там евтино няма.
Тази е купувана и карана в БГ, повече детайли ще видя като отида на място. Не очаквам да не е карана, ако е поддържана както трябва може да няма нищо сериозно скоро време. Или поне се надявам, но купувайки кола на 6 години винаги го има този риск.

kograman

Škoda Ludicrous

Мнение от kograman »

Сложи едни 2-3к още към цената да си спокоен че си сменил всичко от което може да каже мяу. Тук включвам и комплект нови гуми. И газ.
Ремъци и ролки, водна помпа, термостат и масла навсякъде за С3 са около 1800лв в официален сервиз. 1000лв гуми и 200лв да напълниш резервоара :)

Публикувай отговор

Обратно към “Superb II”