Сеат

Всички други марки автомобили, мотори, камиони и т.н.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
istoyanov

Škoda Фен²

Гараж: Seat Leon ST FR

Сеат

Мнение от istoyanov »

Колата е служебна и на оперативен лизинг. Да, смяната беше наложителна заради лизинга и заради корпортивните ни вътрешни правила.
Бих казал, че е по-тиха във всяко отношение (тази е със стъклен покрив, а О3 не беше).
За съжаление клаксон и потенциал от към конье няма да мога да пипна. Освен през ODB ?? [smilie=diablo.gif]

Разликата в цената не беше малка - мисля над 5-6 със същите екстри. НО тук лизинга е през Аутотехника/Херц - един и същ купува и отдава под дългосрочен наем. Та вероятно отстъпката е много по-добра от Еуратек към тях.
Бих дошъл на някоя сбирка да ставня O4 по-обстойно.
А от към двигател - чуден е, а изобщо не съм я натискал все още. Но върви много по-"мазно" и "леко" спрямо 1.5 150 к.с.

@digitalundgrd, напълно съм съгласен. Уау ефекта очаквах да дойде от DCC, ама то не било точно DCC и бла бла - ще разнищваме случая с леко грешна информация.

И все пак - чудесна служебна кола. Изобщо не се оплаквам !
Аватар
Драгомир

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 3, 1.4 TSI, 140к.с., 6M
Octavia 4, 1.5 TSI, 150к.с., 6М

Сеат

Мнение от Драгомир »

istoyanov написа: 29.06.2023, 16:33:34 Уау ефекта очаквах да дойде от DCC, ама то не било точно DCC
Как така не точно DCC? Има избор на режим на шофиране, но без DCC ли?
istoyanov

Škoda Фен²

Сеат

Мнение от istoyanov »

Това пише в инструкциите:
Изображение

Това е ценовата листа и стандарното оборудване на FR:
Изображение

При нас обаче Cofmort няма, нито DCC го има като опция в Individual, а според горното за мен следва да го има.

Обясни ни се, че DCC е само за Cupra Leon и VZ:
Изображение

За нас - информацията е подвеждаща, а и аз неколкократно зададох въпрос дали се усеща DCC - а отговорът беше "почти не", което тогава ме още ме озадачи, но явно защото няма [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
Taratajki

ŠKODA MASTER

Гараж: Fabia 3 1.2 tsi ; Octavia 3 2.0 tdi

Сеат

Мнение от Taratajki »

М,да. За това е казано "черно на бяло" [smilie=pardon.gif] Няма ли го в мейла, не се е случило- мое правило [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

Гараж: i30N Drive-N '22
ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Сеат

Мнение от digitalundgrd »

istoyanov написа: 30.07.2023, 13:11:00 Трябваше да върна моята служебна и всеки твои пост налива сол в раната
Какво те е ядосало сеатчето [smilie=sarcastic.gif]
istoyanov

Škoda Фен²

Сеат

Мнение от istoyanov »

@digitalundgrd, да се чете, че жаля Октавията, а не, че не харесвам Сеата [smilie=beach.gif]
Удоволствието от голям багажник и мааалко повече пространство вътре си ми тежат. Иначе си е супер. Бих го препоръчал за возещ по-стегнато автомобил [smilie=sarcastic.gif]
На някоя сбирка ще дойда да го сравня с някоя О4.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Сеат

Мнение от Цецо75 »

istoyanov написа: 29.06.2023, 19:31:39 За нас - информацията е подвеждаща
Византийски простотии. Това ако човек си го постави за цел и ако колата е на физическо лице, може да им спретне една проверка от разните комисии... бахти боклуците.
Бееееее.....
istoyanov

Škoda Фен²

Сеат

Мнение от istoyanov »

Подвеждаща информация или незнание - не мога да преценя. Ядно е едно - некоректна информация подвела ни! Иначе колата си е добре. С паркирането нямам проблем, но асистираното такова ме кефи много, а баткото полудява от кеф. Голям смях пада. Вика - това да не е Бъмбълби. [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

Гараж: i30N Drive-N '22
ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Сеат

Мнение от digitalundgrd »

Сто тей стана... [smilie=pardon.gif]

"Иcпaнcĸaтa ĸoмпaния Ѕеаt (чacт oт Vоlkѕwаgеn Grоuр, бeл. peд.) вeчe нямa дa пpoизвeждa лeĸи ĸoли. Πpoизвoдcтвoтo нa aвтoмoбили щe бъдe зaвъpшeнo cлeд ĸpaя нa жизнeния циĸъл нa нacтoящитe мoдeли нa иcпaнcĸaтa мapĸa.Toвa зaяви в интepвю зa Аutосаr шeфът нa Vоlkѕwаgеn Grоuр Toмac Шeфep."
Lemi_

Сеат

Мнение от Lemi_ »

. “Cupra makes more sense.”
Аватар
DoH_KuXoT

Škoda Ентусиаст

Гараж: Passat B8 2.0tdi - 190hp

Сеат

Мнение от DoH_KuXoT »

digitalundgrd написа: 07.09.2023, 00:52:15 Сто тей стана... [smilie=pardon.gif]
Специално в България марката като, че не се наложи, аз поне много рядко виждам Сеат по пътя и това открай време си е така.
ИзтрЪпнал

Škoda Фен²

Гараж: kamiq style 1.5tsi evo2 6m my23

Сеат

Мнение от ИзтрЪпнал »

По-малко препокриване измежду моделите на групата, по-малко вътрешна конкуренция. Всяка марка ще се съсредоточи върху конкретни паразни ниши. Логично ми се вижда за групата.
NRG

Škoda Ентусиаст

Гараж: Октавиа 3 2.0D

Сеат

Мнение от NRG »

Днес изживях нещо което не бях изживявал до сега. Мой приятел си взе джипа Купра, бензин 4х4 незнам какъв мотор иколко коня е, но това нещо е бруталия. Тръгнахме с кикове в движение, колата ускорява брутално, има едно много яко леко тръгване с купето на страни от 4х4. Седалките са уникални, не бях сядал в такава седалка, така да те обхваща и на седалището и на гърба. И такааааа…. Дойде най ужасното нещо което съм преживявал. Режим двойна купра и лаунч от място. Като тръгна…. Направо щях да припадна. Така ускорява, че ми стана лошо, главата ми забуча и имах чувството, че всички органи ми се преобръщат в тялото. Направо щях да се разрева от зор и лошо където ми стана. Никога повече няма да се кача при него и да лаунчва.
Иначе, страшно впечатляваща сола във всяко отношение.
Аватар
stefan L

ŠKODA MASTER

Гараж: Golf 7 R CJXC powered by Gunter Service/ F10 535i xdrive/ F25 3.0d/ exOctavia 2.0TDI BKD powered by Gunter Service/в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Сеат

Мнение от stefan L »

Адаша с пловдивската октавия комби ускорява за 3.9, демек с цяла секунда по-бързо от Купрата и усещането би трябвало да е несравнимо.
Аватар
lybrator

Škoda Фен²

Гараж: '05 C180 Kompressor SportCoupe LPG
'15 Vivacity 50cc 2T
'19 Leon Cupra ST300 4drive DQ381
Ex: O3, w211, 159, 147, lybra, dedra, delta

Сеат

Мнение от lybrator »

Може би тук е темата да споделя, че другия месец ще дойде и моята Купра, а именно 2019 Леон Купра СТ 300к.с. Като чета колегата какво е написал, нямам търпение направо [smilie=diablo.gif]
Публикувай отговор

Обратно към “Други марки МПС”