Мнения за Seat Leon Xperience 1.8 TSI от Аутотехника ЕООД

Всички други марки автомобили, мотори, камиони и т.н.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
svilen

Мнение от svilen »

Здравейте, колеги.
Може ли да споделите мнения за Seat Leon Xperience 1.8 TSI 4x4 DSG 2017 година.

По-конкретно - този екземпляр:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=s5waq6
https://www.stock-center.bg/bg/searchre ... le/SC43153

Продава се от АУТОТЕХНИКА ЕООД, което, доколкото намирам информация, означава,
че колата е или върната от оперативен лизинг, или е била рента кар.
Надявам се там, като официален дилър, да поддържат колите качествено и навреме...

Привидно ми изглежда добре,
има леко разминаване на преден ляв калник с броня (най-вероятно е била ударена),
но всичко друго, включително цената, ми изглежда добре за тази година, екстри и километри (ако може да се разчита, че са реални).

Уж за новите бензинови двигатели трябва да няма проблеми с маслото,
евентуално, може би, ще трябва да се смени веригата...

- Та - може ли малко мнения, размисли и страсти, и каквато и да е друга (полезна) информация.
Последно промяна от svilen на 03.05.2023, 09:31:13, променено общо 3 пъти.
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

svilen, Това е еквивалента на Скаут ,но от Сеат.За двигателя може да споделят колегите с 1.8 тси от тези години.Старият беше проблемен ,след това го оправиха доколкото знам или поне подобриха значително.Това ,което мога да те посъветвам е да му провериш внимателно историята за това дали са сменяли редовно всичко по двойното задвижване и DSG-то .На не повече от 60 к км.тези възли би трябвало да са обслужвани включително и цедката на Халдекса почиствана(този Сеат е с Халдекс 5 ,където няма филтър ,а цедка) ,защото при запушването й ,има опасност да изгори ел.помпата му.Даже за нея интервалът е на макс.40 к км.Това е което мога да споделя.Иначе и на мен ми харесва колата ,като дизайн и концепция :)
P.S: Добре е да я провериш как е отдолу ,защото много хора си мислят ,че колата е за приключения извън пътя и потрошават дъното ,предпазни кори ,прагове и тн.Истината е ,че това си е по-висок автомобил за нормални пътища и съвсем безобидни забежки извън тях ;) Иначе се усеща стабилно пътно поведение на мокро и сняг ,но не трябва да се прекалява и с това!
Dieselgate Team member
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Взимай
GUNTER SERVICE
Изображение
Аватар
stanley

Škoda Ентусиаст

Гараж: Skoda Superb II FL 2.0TDI 6M 4x4, Skoda Superb 1.8TSI 6M, VW Passat 6 2.0TDI DSG6 ex, Skoda Superb 1.9TDI Tiptronik-ex, Skoda Octavia 1.6 MT-ex
Обратна връзка:

Мнение от stanley »

svilen написа: 03.05.2023, 08:52:16 Продава се от АУТОТЕХНИКА ЕООД, което, доколкото намирам информация, означава,
че колата е или върната от оперативен лизинг, или е била рента кар.
Надявам се там, като официален дилър, да поддържат колите качествено и навреме...
Точно така.

Тук @AUTOCOMPLEX RS, може да е полезен с мнение.
7 години съм карал служебни коли собственост на Аутотехника и са били обслужвани там и мога да кажа че си следят препоръките на производителя и си обслужват колите по предписание. Сега какви части са ползвали и какви масла са наливали - нямам идея. Дали само оригинални или е имало и Ауто+ или Тех Ко не мога да кажа.

Иначе за конкретния модел - си е чиста алтернатива на Октавия Скаут, може би една идея да е по-тясна колата вътре.
Има голяма вероятност да е била мениджърска кола в някоя фирма и да не е видяла черен път.
има и другата вероятност да е била пак мениджърска кола и да е карана, като за последно, защото е служебна и фирмата плаща, каквото и да де счупи.

Имаше една мениджърка при нас... на една Инсигния за под 100 000км май 2 пъти сменяха съединител.
Аватар
lybrator

Škoda Фен²

Гараж: '05 C180 Kompressor SportCoupe LPG
'15 Vivacity 50cc 2T
'19 Leon Cupra ST300 4drive DQ381
Ex: O3, w211, 159, 147, lybra, dedra, delta

Мнение от lybrator »

Мой приятел има същата, беше служебна на Сеат, но той я взе много млада, на година и нещо и 30-40000км. В момента е на около 80000км.

За 3.5г не е имал никакви драми с мотор и кутия. Имаше някаква драма с това, че бързо заминават дискове и накладки отзад, покрай ел. ръчната май идваше драмата, не помня. Не ми се вижда нещо фатално.

Моторът е 3та Генерация и е доста безпроблемен. Разход на масло няма. Кутията е старата dq250, доказала се през годините. Колата е адски пъргава, върви учудващо добре за конете и килата си, което впрочем е валидно за всички 1.8/2.0 ТСИ от тия години, вървят доста повече от на хартия или спрямо конкуренцията.

Огледай хубаво и ако е свежа, купувай. Като цяло доста адекватна комбинация мотор-кутия-задвижване. Доста приличен багажник също.

П.С. Виж дали водната помпа е била сменяна гаранционно. Относно веригата, преди 200000км рядко съм чувал някой да сменя верига на тоз мотор.
Audirulzz

Škoda Ludicrous

Гараж: Skoda Octavia 3 1.8TSI 4x4
Обратна връзка:

Мнение от Audirulzz »

Водната помпа и да е сменяна гаранционни,си я дават около 100к да сгъва.
Има редки изключения да изкара повече,но са редки [smilie=sarcastic.gif]
Мотора е убийствено здрав.Масло НЕ харчи.
Верига аз лично няма да барна,докато не се разхлопа или,обтегача не покаже,че е за смяна

Мойта вече е на 300к км
Засилена доволно много.Още е със заводска верига,и съединители на кутия.
Водна помпа смених преди има няма 2 месеца,като свалихме оригиналната
AUTOCOMPLEX RS

Škoda Фен²

Гараж: Сервизът се намира на бул. Европа 130 и Анри Нестле.
Обратна връзка:

Мнение от AUTOCOMPLEX RS »

Обслужват се на 30 000 в аутотехника така беше поне преди 10г с оем филтри а маслото беше циклион и не сме има ли проблеми и личните сме кара ли с него .
Аватар
_v_

Škoda Фен²

Гараж: Шкода Октавия Скаут

Мнение от _v_ »

svilen,

Единствено мога да кажа, че обявата я гледам от доста време - това разбира се не означава нищо и не е редно да се правят заключения, по-скоро имай едно на ум относно цената - според мен би могло да я спазариш добре [smilie=pardon.gif]

Успех, колата изглежда много добра!
Застрахователно посредничество и правна защита - https://www.facebook.com/Обезщетение-от ... 626356002/
bahyr
Гараж: Голф 3, 1.6

Мнение от bahyr »

30 000 за масло да, и всичко останало както си пише по книга си спазват: спирачна течност, анифриз, свещи....
(Моят Леон е от тях)
counter_real

Мнение от counter_real »

Привет, колеги. Обявата стой от доста време и се чуда нещо пропускам или ? Някаква нова информация за нея има ли ?
peyopetrishki

ŠKODA MASTER

Гараж: Ръждивка

Мнение от peyopetrishki »

counter_real написа: 13.06.2023, 10:12:25 и се чуда нещо пропускам или ?
Нищо не пропускаш - пазара е такъв. Ако ти харесва, ходиш, гледаш, пазариш и се взимаш. Аз не бих се чудил какво не й е наред понеже седи доста време )
It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

counter_real, Доста неоправдано съмнение ,да не казвам безсмислено е това ,че "обявата стояла дълго".Моята стоя почти година навремето ,но вече я имам почти от 9 и й навъртях още толкова пробег на колкото я купих.Може би е и въпрос на късмет.Но започнеш ли с такива съмнения ще ти е трудно да избереш ;)
Dieselgate Team member
istoyanov

Škoda Фен²

Гараж: Seat Leon ST FR

Мнение от istoyanov »

Колата ходих да я гледам ч(заради друго бях там) и е доста приятна. Над бюджета ми е иначе вероятно бих в взел. И ми изглеждаше запазена вътре.
HristoT

Мнение от HristoT »

Привет, малко ще ъпна темата, за да не отварям нова. Аз се сдобих със същата преди точно една година. Отлични впечатления за колата, като поведение и функционалност. Купих я на 107,000, сега е на 120,000, последно е посещавала официален сервиз на 102,000. Тъй като е купена и облужвана в представителстовто в Пловдив Хаас-60, нямам информация какво точно е сменяно и облужвано последно (искат да ида в работно време с колата и талона,отказват да дадат информацията по мейл или на друг,изпратен от мен човек). Та незнам дали ще успея да стигна в оказаното време, а искам да си облужа колата по предписание(друго незнам освен лонг лайфа сложен на 102.000). Смятам да си я облсужвам ежегодишно и тъй като не навъртам повече от 15к на година смесено каране, по скоро няма да е лонг лайф.
Та въпроса ми е, пистов ремък и водна помпа кога? За хелдекса(нямам информация дали е облсужвано, знаете ли кога би трябвало да е) прочетох всичко възможно във форума тук и ще си го обслужа и изискам да се почисти филтъра. От представителството нямат информация да е сменяно маслото на DSG, да съм проверил дали не е със сух съединител(което няма как да, защото е 4х4 DSG6), както и да е, явно толкова е компетентен приемчика. Та ясно, че ще сменянме масло на dgs и адаптация. Веригата до колкото разбирам, само при признаци за разтягане, което за сега не се наблюдава.
накратко: пистов ремък/водна помпа кога?
антивриз кога/кога би трявбвало да е извършено в представителство?
спирачна течност кога/кога би трявбвало да е извършено в представителство?
хелдекс кога би трявбвало да е извършено в представителство?
Бъдещи интервали?
Публикувай отговор

Обратно към “Други марки МПС”