Предварително ревю на Skoda Superb IV

Всичко свързано с модела Супърб, произведен след 2024г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

Леле, не предполагах, че толкова лично сте приели битката, щях да се откажа още в началото. Печелите, отивам да ближа рани, ама ще ви оставя преди това малко матриал:

Сметайте новия, колко е зле откъм вложени материали, след като струва по-евтино при 20% инфлация и увеличена печалба на концерна. Яко са пестили.

[smilie=sarcastic.gif]
Бееееее.....
Аватар
ostavime

Škoda Фен

Гараж: Omaha SL

Мнение от ostavime »

Цецо75 написа: 13.05.2024, 23:15:52 Сметайте новия, колко е зле откъм вложени материали, след като струва по-евтино при 20% инфлация и увеличена печалба на концерна. Яко са пестили.
Хоп, ето го първия кладенец :)
nmnikolov

ŠKODA MASTER

Гараж: ŠKODA Octavia Combi III FL Vision 1.5 TSI DPCA DSG

Мнение от nmnikolov »

@Цецо75 не се знае колко са пестили от материали. Факт е, че и 04 и С3 бая поскъпнаха последните 2 години именно заради инфлацията на труда и вложените материали. Последните месеци инфлацията сериозно се забави, така че може би просто Skoda са решили да разчитат на повече оборот, защото иначе биха си изгубили ценовото предимство.

Иначе е факт, че L&K е с почти всички екстри. От ревюта, които съм гледал, новото DCC всички го хвалят адски много и мнението е, че е класи сравнено с това в S3. За мен това е едно от нещата, които най-много си заслужават в новия Superb спрямо стария, както и новите матрични фарове.

Edit: Вероятно и обезшумяването ще е по-добро. Иначе видях, че в L&K дори пише "Допълнително обезшумяване", което не знам за S3 дали имаше разлика в обезшумяването между различните нива на оборудване.
Аватар
Архимандрит Дионисий

Škoda Мод

Гараж: SKODA SUPERB L&K
2.0 TSI 190 к.с.
Старата любов:
SKODA OCTAVIA 1.4 TSI
150 к.с.

Мнение от Архимандрит Дионисий »

ostavime написа: 14.05.2024, 09:31:13 Цецо75 написа: ↑13.05.2024, 23:15:52
Сметайте новия, колко е зле откъм вложени материали, след като струва по-евтино при 20% инфлация и увеличена печалба на концерна. Яко са пестили.
Хоп, ето го първия кладенец
Аз от Тати знам, че математиката е точна наука. И даже да предположим, че цената е била една и съща. Тази отстъпка от 20% си е 20% на 100 000лв. сие 20 000лв. това е 1/5 разлика. Да не говорим, че от тази цена се формират и други последващи разходи по колата.
Не съм го виждал още новия модел на живо, но от това което имам като информация разликата със стария е минимална. И ако на човек не му пречи да кара НОВА КОЛА от стария модел това си е сделка.
Ако все пак теб не те бъркат едни 20 хил.лв можеби други ги бъркат или предпочитат да ги дадат за друго.
Да и аз бях тръгнал преди 3 месеца да поръчвам нова, ама ми излезе на оферта върната, на малко години и километри, даже с повече добавени неща над L&K от това което щях да поръчвам. За нас това излезе най-добрия вариан защото я взехме с лични средства, в другия случай трябваше да е на лизинг. Е за мен това е важно, колата да ме закара безаварийно от точка А до точка Б. Също така ми е вашно колко съм дал за тази кола и за колко ще я продам в последствие. Ето тази разлика също е важна. Така разсъждавам аз, ти разсъждаваш по друг начин.
Ама разликата сие 20% както и да я гледаш.
shpeki

Škoda Ентусиаст

Мнение от shpeki »

Архимандрит Дионисий написа: 14.05.2024, 10:02:56 Аз от Тати знам, че математиката е точна наука. И даже да предположим, че цената е била една и съща. Тази отстъпка от 20% си е 20% на 100 000лв. сие 20 000лв. това е 1/5 разлика. Да не говорим, че от тази цена се формират и други последващи разходи по колата.
Не съм го виждал още новия модел на живо, но от това което имам като информация разликата със стария е минимална. И ако на човек не му пречи да кара НОВА КОЛА от стария модел това си е сделка.
Ако все пак теб не те бъркат едни 20 хил.лв можеби други ги бъркат или предпочитат да ги дадат за друго.
Да и аз бях тръгнал преди 3 месеца да поръчвам нова, ама ми излезе на оферта върната, на малко години и километри, даже с повече добавени неща над L&K от това което щях да поръчвам. За нас това излезе най-добрия вариан защото я взехме с лични средства, в другия случай трябваше да е на лизинг. Е за мен това е важно, колата да ме закара безаварийно от точка А до точка Б. Също така ми е вашно колко съм дал за тази кола и за колко ще я продам в последствие. Ето тази разлика също е важна. Така разсъждавам аз, ти разсъждаваш по друг начин.
Ама разликата сие 20% както и да я гледаш.
Купи си някоя още по-старичка на 10 години, съвсем ще ти е евтино.
Цецо75 написа: 13.05.2024, 23:15:52 Леле, не предполагах, че толкова лично сте приели битката, щях да се откажа още в началото. Печелите, отивам да ближа рани, ама ще ви оставя преди това малко матриал:

[smilie=sarcastic.gif]
Така е, да. Твоята камик или квото беше е последната шкода с истински материали. Всичко след това е леш, събират материалите от Надин от стари шкоди.[smilie=sarcastic.gif] [smilie=sarcastic.gif]
Явно не се усещате колко се излагате.
nmnikolov написа: 14.05.2024, 09:54:51 @Цецо75 не се знае колко са пестили от материали. Факт е, че и 04 и С3 бая поскъпнаха последните 2 години именно заради инфлацията на труда и вложените материали. Последните месеци инфлацията сериозно се забави, така че може би просто Skoda са решили да разчитат на повече оборот, защото иначе биха си изгубили ценовото предимство.

Иначе е факт, че L&K е с почти всички екстри. От ревюта, които съм гледал, новото DCC всички го хвалят адски много и мнението е, че е класи сравнено с това в S3. За мен това е едно от нещата, които най-много си заслужават в новия Superb спрямо стария, както и новите матрични фарове.

Edit: Вероятно и обезшумяването ще е по-добро. Иначе видях, че в L&K дори пише "Допълнително обезшумяване", което не знам за S3 дали имаше разлика в обезшумяването между различните нива на оборудване.
Как така новото DCC ще е по-добро или има по-добро обезшумяване, не може да се оборят оунърите на старите шкоди които са с последните истински материали.
Аватар
gbuyukliev

Škoda Фен²

Гараж: M440i
Ex: Skoda Superb 3 L&K 2.0 TSI 272 PS MY21
Ex: Skoda Fabia 3 Combi Edition 1.2 TSI 110 PS MY17

Мнение от gbuyukliev »

Архимандрит Дионисий написа: 14.05.2024, 10:02:56 Тази отстъпка от 20% си е 20% на 100 000лв. сие 20 000лв. това е 1/5 разлика.
Седан с всички екстри беше 90к лева, с отстъпката, и 105к без отстъпката. Сега седан с всички екстри е 98к лева, без отстъпка. Цената е реално със 7% надолу, а ако броим отстъпката от разпродажбата, което също не е напълно честно, защото все пак е разпродажба на продукт, който вече се счита за морално остарял (да не забравяме, че моделът е на 9 години вече) - с 9% нагоре, не с 20%. Аз също очаквах да е поне 20% разликата, но няма да си кривя душата - приятно изненадан съм от ценообразуването.

Все още не ми харесва дори новата (може би съм предубеден, тъй като съм бил много доволен собственик на старата), но стига сте изкривявали фактите:
- Поскъпването, дори ако се брои разпродажната отстъпка (което е крайно некоректно), е под 10%, а не 20%.
- Материали са орязани, да. Но няма автомобил тази година, при който да не са. Разликата е, че при повечето наистина се вдигат цените въпреки орязването.
- Старият модел си е кола на 9 години. Много хубава кола, но все пак на 9 години.

Доволен съм, че аз лично не изчаках новия Супърб - щях да го чувствам като стъпка надолу от предходния в някои отношения и щеше да ме е яд, въпреки че изобщо не очаквах тази цена, а по-скоро нещо с 10к нагоре. Според мен, на тези пари, въпреки орязванията, колата е 9 години по-нова от предходната, и всеки поръчал си я ще остане много доволен. Също така, всички които са взели предния модел на разпродажбата, вероятно при евентуална препродажба след години, почти няма да видят финансов кяр от цялата гимнастика, но съм абсолютно сигурен, че също ще са супер доволни от покупката си, защото колата е уникална.

Да не забравяме и, че доста хора поръчаха по-"голи" L&K-та, нямайки нужда от всичките допълнителни екстри. При новата го няма този вариант и, ако няма да се ползват въпросните екстри, това пак може да се брои като излишен разход за тези хора.
Последно промяна от gbuyukliev на 14.05.2024, 10:33:44, променено общо 1 път.
Аватар
Stoyanov

Škoda Фен²

Гараж: Superb III, L&K, TSI 190 к.с.
BMW 3 e92, 400+ к.с.

Мнение от Stoyanov »

@shpeki, тотално не си в час. Даже не знам по принцип как ти се занимава да пишеш глупости.
Не знам дали и осъзнаваш, че има двама различни Цецо - с Кодиак и Камик браво
А и ме кефи как тука някои като пубери спечелили спор се превъзбудиха [smilie=pleasantry.gif] Едва ли не ние другите си глътнахме граматиката понеже новия модел не е 100 и не знам си колко хиляди.
Новият модел изглежда с много добра цена, но пак си е една не малка разлика, която не всеки ще иска и да я даде + чакането за новият модел.
Реално много от хората са поръчали кола дори септември миналата година (когато започна промоцията). Ако чакахме новият модел за да поръчаме сега ( това 8 месеца разлика.
Аватар
lybrator

Škoda Фен²

Гараж: '05 C180 Kompressor SportCoupe LPG
'15 Vivacity 50cc 2T
'19 Leon Cupra ST300 4drive DQ381
Ex: O3, w211, 159, 147, lybra, dedra, delta

Мнение от lybrator »

gbuyukliev написа: 14.05.2024, 10:29:13 При новата го няма този вариант и, ако няма да се ползват въпросните екстри, това пак може да се брои като излишен разход за тези хора.
Това е вярно, но може да се поръча второто ниво на оборудване и към него да се добават само необходимите пакети (които така или иначе са част от оборудването на L&K). Има варианти според мен. По този начин разликата от 15-16К между второ и третото ниво на оборудване може да се съкрати - пак в зависимост от това кой на какво държи като екстри.

Мисля, че дребните сметки на точно колко % кое е поскъпнало в този нов модел са като цяло излишни. Разликите не са големи.

Всичко опира до това кой каква кола иска, с какво желае да е оборудвана и какво може да плати за нея.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

nmnikolov написа: 14.05.2024, 09:54:51 @Цецо75 не се знае колко са пестили от материали.
Май не схващате, кога човек говори сериозно и кога се ебава. Спирам.
Бееееее.....
Аватар
tihich

Škoda Фен

Гараж: Superb Scout 2.0 TSI 280

Мнение от tihich »

Някой има ли информация каква е разликата в новия двигател 265кс сравнено със тария 280кс evo4? Може би е само софтуерно скопен?
Аватар
gbuyukliev

Škoda Фен²

Мнение от gbuyukliev »

tihich написа: 14.05.2024, 10:41:21 Някой има ли информация каква е разликата в новия двигател 265кс сравнено със тария 280кс evo4? Може би е само софтуерно скопен?
@bega4kata мисля че го беше обяснил много много добре преди няколко седмици. Доколкото помня, скопяването е хардуерно, като мотора е приравнен до този в RS-ките, а не обратното.
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

gbuyukliev написа: 14.05.2024, 10:44:27 @bega4kata мисля че го беше обяснил много много добре преди няколко седмици. Доколкото помня, скопяването е хардуерно, като мотора е приравнен до този в RS-ките, а не обратното.
С уточнението, че това са догадки, така звучи най-логично, да.
Бееееее.....
Аватар
chill

Škoda Фен

Гараж: Дакел 280

Мнение от chill »

Стария па си няма черна кутия [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
Драгомир

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 3, 1.4 TSI, 140к.с., 6M
Octavia 4, 1.5 TSI, 150к.с., 6М

Мнение от Драгомир »

Архимандрит Дионисий написа: 14.05.2024, 10:02:56 Аз от Тати знам, че математиката е точна наука. И даже да предположим, че цената е била една и съща. Тази отстъпка от 20% си е 20% на 100 000лв. сие 20 000лв. това е 1/5 разлика.
Коментирано е и преди, но виждам, че продължава смятането на 20% отстъпка от крайната цена.

И точно, защото математиката е точна наука:

Отстъпката е в размер на ДДС, което на 100к лв. е 16667 лв. ;)
Аватар
gbuyukliev

Škoda Фен²

Мнение от gbuyukliev »

Драгомир написа: 14.05.2024, 10:49:30 Коментирано е и преди, но виждам, че продължава смятането на 20% отстъпка от крайната цена.

И точно, защото математиката е точна наука:

Отстъпката е в размер на ДДС, което на 100к лв. е 16667 лв.
И още един дребен детайл - беше на базовата цена на изпълнението на автомобила, незасягайки добавени екстри, че дори и цвят. Абе отстъпката си беше добра, на фона на пазара, но се преувеличава с тия сметки понякога.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb IV”