Предварително ревю на Skoda Superb IV

Всичко свързано с модела Супърб, произведен след 2024г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
tuningmania

ŠKODA MASTER

Гараж: Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Facelift Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.

Мнение от tuningmania »

До @nmnikolov -
nmnikolov написа: 14.05.2024, 14:29:19 много хора не могат дори 75к. да извадят за кола, камо ли 99к
Като не четат, така е [smilie=sarcastic.gif] ТИ още малко ще изкараш, че някои са откраднали Десетки Милиарди..
Съд, Конфискация и Затвор - Сега!

Skoda Octavia 1 Combi, 1999г, 1.9TDI, 110кс;
Skoda Superb 2 Facelift Combi, 2014г, 2.0TDI, 170кс, 4х4, 6DSG;
Skoda Octavia 1 Combi, 2002г, 1.9TDI, 90кс.
Аватар
ostavime

Škoda Фен

Гараж: Omaha SL

Мнение от ostavime »

shpeki написа: 14.05.2024, 15:49:13
ostavime написа: 14.05.2024, 15:47:47 Божинка, ти ли си?
Не съм на това ниво, беше иронично.
То щото мойто беше наистина. ;)
Отклонихме се от темата. Като видя колата, ще пиша колко са "евтини" материалите и ще питам колко са спестили.
Иначе е ясно, защото всички екстри са вкарани в различните нива на оборудване. Така се пести време за производство, респективно чакане. Има 3-4 нива и се правят масово такива коли. Само в редки случаи ще има какво да се добави.
Много добро решение на Шкода.
Последно промяна от ostavime на 14.05.2024, 19:25:48, променено общо 1 път.
shpeki

Škoda Ентусиаст

Мнение от shpeki »

ostavime написа: 14.05.2024, 18:44:41 То щото мойто беше наистина. ;)
Отклонихме се от темата. Като видя колата, ще пиша колко са "евтини" материалите и ще питам колко са спестили.
Иначе е ясно, защото всички екстри са вкарани в различните нива на оборудване. Така се прести време за производство, респективно чакане. Има 3-4 нива и се правят масово такива коли. Само в редки случаи ще има какво да се добави.
Много добро решение на Шкода.
Да, виж дали са слагали чаршафи вместо кожа примерно. [smilie=sarcastic.gif]
Те другите марки са го измислили 2-3 нива на оборудване и като екстри цвят или някоя панорама. Няма нужда от хиляди пакети за доплащане.
Но най-вероятно фаг груп заради ниските продажби са предприели подобна стъпка.
kevin1
Гараж: Superb L&K 2.0 TSI 190

Мнение от kevin1 »

Всяка една нова кола от магазина е хубава и тоя дето си я е купил е 100% доволен и се кефи, дори и да е дачия [smilie=pleasantry.gif]
Ако е новият модел следващо поколение , би трябвало да е още по добре. Вече е въпрос на личен избор и вкус, финансови възможности и търпение да почакаш . Август 2023 получих оферта за октавия 2.0 тди 150к едишън за 63к и щях да взимам октавията, тогава даже и не гледах супърбите дето бяха по 90 к и нагоре. И малко по късно излезе офертата с ддс-то, и за още 7к отгоре на октавията взех супърб ЛК, който подкарах месец и нещо по късно и смятам че е чудесна кола и съотношение цена качество си отговарят. Моето виждане е , че ако ще се взима кола за над 95 100к лева, вече се гледат новият артеон, мерцедес C или GLA, новата рав 4. Като цяло, радвайте се че имате възможност да карате нови коли [smilie=music.gif]
OctavianNot
Гараж: Škoda Karoq

Мнение от OctavianNot »

Нямам впечатления от новият Супърб все още, а и е рано да се каже, преди да се види дали ще има други нива на оборудване? Трябва да се сравни с Пасата, за да видим какво-що.
И съвсем добронамерен въпрос (към който знае) - защо ги смятате тея нови коли, колко ще струват след X/Y/Z години? Нали караме нови коли за кефа, удобствата, безопасността, надежността и прочие - какво значение, че след 5 години ще струва N по-малко пари.. нали сме я карали, а не сме я държали в гаража?
pavel31

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq 190 TDI 4x4

Мнение от pavel31 »

Добронамерен отговор: колите, които обикновените хора купуваме са в огромна част пасив отколкото актив: последваща загуба на сумата, която си инвестирал в началото: амортизация, разходи и разбира се загуба на цената с течение на времето. Ако човек бере парите по дърветата или е футболист от ранга на примерно Меси … няма нужда да знае колко ще загуби от дадена кола. Ако си купуваш специфичен автомобил, например ретро, може и да спечелиш пари с времето. Аналогия с часовниците: Ролекс в по-голяма част от колекцията си не губи стойност а прибавя. Т.е това е добра инвестиция. Всеки прави каквото си реши според дебелината на портфейла и правилната преценка :)
Поздрави!
OctavianNot

Мнение от OctavianNot »

@pavel31: да, това го разбирам и е така - автомобилът е пасив, но нали го купуваме с определена цел? Тоест би трябвало да сме предвидили (или ако не предвидили, то поне да сме се примирили), че няма да му вземем същите пари или повече (като на ролекса). И аз съм работник, и с работа си изкарвам парите, но ми се струва, че е твърде енергоемко да смятам, сега аджеба 5000 лв по-малко ли ще взема от последващата продажба или 8000 по-малко. Да, 3000 лева са доста пари, ама струва ли си да се тревожа за тях (ако не ми/ни зависи живота от тях (ако ми зависи, каква ми е работата да си взимам нова кола, а не да си карам старата и да си живея?))?
Поздрави!
Аватар
bega4kata

Škoda Мод

Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Обратна връзка:

Мнение от bega4kata »

Мале,какви сметки,какви неща чета [smilie=sarcastic.gif] [smilie=sarcastic.gif] [smilie=sarcastic.gif]
Абе всеки който си е купил нова кола е набутан [smilie=sarcastic.gif]
Да се наливат пари в железа не е работа. Спестявайте си ги,не харчете. Стискайте се и накрая ставаш дътрак
GUNTER SERVICE
Изображение
pavel31

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq 190 TDI 4x4

Мнение от pavel31 »

OctavianNot написа: 15.05.2024, 10:41:35 ама струва ли си да се тревожа за тях (ако не ми/ни зависи живота от тях (ако ми зависи, каква ми е работата да си взимам нова кола, а не да си карам старата и да си живея?))?
Всеки сам си избира за какво и колко да се тревожи и каква финансова политика да си води :)
OctavianNot

Мнение от OctavianNot »

pavel31 написа: 15.05.2024, 12:32:04 Всеки сам си избира за какво и колко да се тревожи и каква финансова политика да си води :)
факт

Иначе гледайте тука - ако част от тези системи ги няма вече и ще трябва да ги добавят, неминуемо ще вдигнат цените?
https://www.gtue.news/technik/pressemit ... juli-2024/

Не съм намерил на сайта на европейска комисия потвърждението (на това кои са системите).
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

Тия неща обикновенно вървят с модела. Т.е. ако не са влезли като задължителни при хомологацията на модела, така си се продава.
Бееееее.....
Аватар
neshtoZabavno

Škoda Фен²

Гараж: Skoda Octavia VRS Estate 2.0 TSI 2023

Мнение от neshtoZabavno »

В ЕТ Пловдив на Карловско Шосе вече има по една бройка Superb Combi и Kodiaq. Преди малко като бях там им хвърлих едно бързо око, харесват ми като цяло. Кодиака си е доста удобен вътре, поне на мен ми хареса. С махането на скоростния лост между двамата пътника се е отворило доста пространство, което може да се ползва за това онова. В Superb-a е същата работа. Ако сега трябваше да избирам кола честно казано пак бих избрал моята. Не виждам кой знае каква голяма разлика визуално в багажниците, което за мен беше и е значителен фактор.
Flaviana

Мнение от Flaviana »

Колко струва такава кола с отстъпката? Искам я. Много е красива!
Аватар
style34

Škoda Фен²

Гараж: Kodiaq FL, 2024, 2.0 TSI 190 4x4
Octavia 3, 2014, 2.0 TDI DSG

Мнение от style34 »

Брех, да се регистрираш специално, за да напишеш този коментар, значи действително много я искаш :D
Въпросът е, че с по-малко усилия можеш да посетиш сайта на Шкода и да си поискаш оферта.
kevin1
Гараж: Superb L&K 2.0 TSI 190

Мнение от kevin1 »

Здравейте, някой дали знае как работи тази система, блокираща запалването при употреба на алкохол в новият супърб?
Четох че ще е задължителна за всички нови произведени коли, но на принципа на дрегер ли е?
Публикувай отговор

Обратно към “Superb IV”