Предварително ревю на Skoda Superb IV

Всичко свързано с модела Супърб, произведен след 2024г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
chill

Škoda Фен

Гараж: Дакел 280

Мнение от chill »

ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12 Обяснявам, че старата губи много от цената
Мен едни приятели ми обясняваха, какъв премиум втора ръка е можело да си взема за тия пари и пак въртяха някакви проценти, които се губили от покупката на нова кола. Ма единия се прибра на репатрак от Алпите преди години с премиумчето. Другия прави кутия няколко пъти и т.н. Вероятно и на теб някой някога ти е обяснявал, какъв балък си и колко % си изгубил от покупката на новата маздичка, как па не успя да го разбереш? Различните хора поставят различна стойност на различни качества, но явно само ти си способен да проумееш истината [smilie=yahoo.gif]

Аз лично след Superb 4 няма да се оглеждам, но виж големият allroad с торсена [smilie=hunter.gif]
Последно промяна от chill на 22.03.2024, 09:47:53, променено общо 1 път.
Аватар
style34

Škoda Фен²

Гараж: Kodiaq FL, 2024, 2.0 TSI 190 4x4
Octavia 3, 2014, 2.0 TDI DSG

Мнение от style34 »

@ostavime
Какво значи "ако ги имаш парите"??
Ами аз ги имам ей сега да отида да ги изсипя в брой и за новия Кодияк, колкото и да струва. Искам ли да ги дам и приоритет ли ми е, обаче?
Естествено, че парите са фактор, иначе няма да купуваме Шкода. Нито ти Мазна.
Иначе помни си думите, че има-няма 10К ще е разликата между моделите.
Аз поръчах Кодияк за малко над 85К. С доволно екстри и 190 к.с. бензин. Да, странно е, скъсаняк ще кара СУВ на бензин....
Ще го конфигурирам същия като излезе ценовата листа на новия да видим разликата. Залагам на 20К горница. Готов ли си да се обзаложиш на пари, че разликата ще е до 10К??
Друго - какво смяташ колко се губи като излезе от магазина? Новата като излезе не губи ли стойност?
Вечно моя щяла да бъде....
Тази я взимам за 85, след 2 години, ще струва, примерно 65. Новата я взимам за 105, след 2 години колко ще й взема?? Сам ще сметнеш, гледам правиш чуждите сметки. Нещата са реципрочни. Даже колкото по-скъпо купуваш при колите, толкова повече обезценка има.
Иначе да, аз бих взел новия Кодияк. Супърба не ме грабва.
Но и така сумата за ламарина не е малко, да не говорим още 25% отгоре да дам.
Мога, имам, но не искам. Има много други глупости, за които давам пари, за да се глезя. На теб ако ти е важна ламарината да се мислиш на голям, това е друг въпрос.
Аватар
sh0g0_
Гараж: Superb III Estate L&K 2.0TDI

Мнение от sh0g0_ »

ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12 Няма кой да ме убеди, че човек, който има парите няма да вземе ново. Такъв вариант просто няма.
Ето аз съм пример за това, без да те убеждавам ти го казвам. Ако ти е интересно мога да ти обясня защо направих този избор от моята гледна точка, но реално не очаквам да разбереш и да ти обясня.

Иначе ако при покупка на каквото и да било, първата ти мисъл е колко ще се обезцени като го купиш и за колко ще го продадеш след време, нещата са загубени. :)
Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, DTUA
ex CFGB, ex ALH

Мнение от Цецо75 »

ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12 Аз 5 страници цикля върху това, но явно хората тук не го проумяват.
Ами хората, с които "спориш" са два вида: Глупаци, които не те разбират. И скъсаняци, които се обиждат. Няма много смисъл от цикленето, трети тип явно няма. [smilie=pardon.gif]
ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12 Колкото до влизането с бутонките. Няма кой да ме убеди, че човек, който има парите няма да вземе ново.
Безмислено е да те убеждават в каквото и да е, фиксацията ти върху "новото" е непробиваема.
Последно промяна от Цецо75 на 22.03.2024, 10:00:15, променено общо 1 път.
Бееееее.....
silent

Škoda Фен²

Мнение от silent »

ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12
gbuyukliev написа: 21.03.2024, 20:49:29 Иначе, по темата за Супърба - Супърб 3 280 коня L&K фул екстри беше към 105к, сега новия май се очертава да е на същата цена. Реално, цената не мърда. Просто 3-ката, като при почти всяка разпродажба, има голяма и примамлива отстъпка. Съгласен съм с всичко, което Цецо75 каза по темата, и според мен се получи много интересен момент, при който отстъпката е достатъчно добра и разликите с новия модел са достатъчно малки, за да направят по-морално остарялата кола по-приемлив избор за доста хора. Според мен новия Супърб ще си е обективно по-добре в почти всяко отношение като по-новата кола, но всеки сам си преценява дали това си струва за него и дали го чувства "емоционално" (или там каквото е обратното на рационалното).

Аз съм може би странен и фен на "новото" и никога не бих дал пари за "нова стара" кола, както обичам да го наричам. Модел 2015 година с фейслифт 2019-та и голям вътрешен ъпдейт 2020-та, закупен през 2024-та на цена, дори с отстъпката си, по-висока от тази, на която колата е била през 2020-ра. Да не говорим, че тази кола автоматично ще си изгуби голяма част от отстъпката някой ден като дойде време за продажба, именно защото вече ще е толкова стар модела. Но както казах по-горе, напълно разбирам всеки, който я е предпочел пред Супърб 4, предвид текущата ситуация с пазара на автомобилите. Аз все пак наистина не бих, та единствената ми опция, колкото и да не ми се искаше, бе да сменя марката. Сега карам нови 400 коня 6 цилиндъра на цена много много близка до тази на новия Супърб 4 L&K 265 коня. Да видим докога ще продължи тази далавера, но в съответната ситуация Супърб 4 имаше 0 икономическа или каквато и да било логика, освен ако не ми трябваше повечето интериорно пространство на абсолютно всяка цена.
Глупости, ти нищо не разбираш. [smilie=tease.gif]

Аз 5 страници цикля върху това, но явно хората тук не го проумяват. Или просто, когато им го кажеш директно, се обиждат. Обяснявам, че старата губи много от цената (веднъж, че излиза нов модел и веднъж, че купувайки нова кола от магазина има една автоматична обезценка от 10-15%) и като дойде време за продаване реално ще си е вечно тяхна - не, не било така. Обяснявам, че новата е със сигурност по-добра - не, и това не е така, защото щяла да има "детски болести" (пълни глупости) при положение, че уж била като старата. И двигателите същите, и скоростите същите... ама не, проблеми ще има. Фейслифт била, не била нова. Явно под нова се разбира двигателя да бъде в багажника, а волана на задната седалка. Само това е истинска промяна. :)
Цената щяла да е с 30% отгоре, а реално на дали ще има разлика и 10 хил. лв. Материалите били кофти и т.н и т.н.

@Цецо75, Колкото до влизането с бутонките. Няма кой да ме убеди, че човек, който има парите няма да вземе ново. Такъв вариант просто няма. По-скоро щеше да е нормалено да се каже, че сега е най-икономически изгодно да се купи Сюпърб 3, което с 20% беше факт.

А за Маздата... никога и никъде не съм споменал, че е ТОП колата, а точно обратното. Има много неща, които ме дразнят, но има и такива, които са добре.
Това е твоята истина, моята е друга хипотетично на човека до мен е трета. Явно искаш да ни убедиш че твоята истина е най-истина. Да така е ти си един от малкото най-умни и товоята истина е най-истина. Мисля, че след това признание може да се успокоиш и да не си губиш времето в дълги описания и сметки за просветление на незрящите дето никога няма да видят колко са глупави. [smilie=sarcastic.gif]
Все пак и от нас нещо. Всяка кола нова или стара си е набутвеация. И почнеш ли да правиш сметки колко ще загубиш по добре се вози с рейса.
Моята истина имах Пасат Б5,5 купих го за 6х.лв беше един от най скъпите на пазара. На 3тата година бях на 15х. после спрях да смятам, при все че аз го правих и ползвах части с 40%отстъпка. Така или иначе за мен пак си остана кочина и ненавиждана кола. Разкарах го на петата година за 3,5х. за новия собственик беше върха на сладоледа. Три години по късно за него още е страхотната кола.
След него в яда си набързо купих един Рапид за 28х. при това от последните с него закриха модела. След 5г. го продадох за 23к.
Моята истина ми казва не купувай повече стари кочини още повече след като нямаш желание да ги ремонтираш-вече нямам.
Твоята истина ти си я знеш но моята не като твоята и нито аз ще те убеждавам в моята нито искам ти да ме убеждаваш в твоята.
И както казах приемам че ти си по-умен от мен и по-умен от всички с други истини и искрено се надявам това да ти донесе душевен покой.
Последно промяна от silent на 22.03.2024, 10:10:19, променено общо 3 пъти.
Аватар
gbuyukliev

Škoda Фен²

Гараж: M440i
Ex: Skoda Superb 3 L&K 2.0 TSI 272 PS MY21
Ex: Skoda Fabia 3 Combi Edition 1.2 TSI 110 PS MY17

Мнение от gbuyukliev »

ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12 Цената щяла да е с 30% отгоре, а реално на дали ще има разлика и 10 хил. лв. Материалите били кофти и т.н и т.н.
И съм съгласен и не съм съгласен с теб. Ще обясня...

Супърб 3 272 коня фул екстри взех края на 2020-та за 84 000 лева. Лека-полека тази кола стана 103 500 лева, докато не дойде ДДС отстъпката и сега на промоция като се купуваха много Супърби, стойността на същата кола беше 88 000 лева.

Кофтито в този случай е, че даваш 88 000 лева за кола, която е модел на има-няма 9 години, която г-д същата преди 3 години и нещо е била даже с 4000 лева по-евтина, а вероятно по-рано и с повече. Хубавото е, че предвид, че нова Опел Корса с фул екстри вече е 60 000 лева, това не звучи като толкова лоша оферта.

Както без отстъпката Супърб 3 беше 103 500 лева, новия с всички екстри вероятно ще е между 105к и 110к. Нещата отиват на към 20 000 разлика с новия. Материалите наистина се влошават с всяка следваща година и това е факт при всички производители. Пести се от абсурдни неща. При мен на БМВ-то за последната моделна година (не фейслифт, а моделна година) ми орязаха от багажника мрежа, кука и контакт, а предната моделна година махнаха шкафчето в ляво от волана. Ако бях изчакал няколко месеца, щяха да ми махнат шитата кожа на капака на въздушната възглавница на волана и да ми я сменят с пластмасов "turtle shell", както е при Шкодите. В края на годината пък излиза фейслифт и махат доста матиран хром и амбиентно осветление от купето.

Освен това, VW се отказаха от Пасат и го продължиха като проформа чрез Шкода. Наистина ДВГ разработката при ВАГ е на втора линия вече, особено при VW и Шкода, и макар и с доста по-модерна визия вътре, новия Супърб наистина не предлага скок като функции, иновации и усещане спрямо предходния модел, както е било при по-старите модели миналите години. Затова казвам, че напълно разбирам ако някой реши да спести 20 000 лева от тази по-модерна визия, като няма много други разлики. Наистина, част от тези пари би трябвало да се изгубят при препродажба после, защото модела вече ще е доста стар, но и style34 е прав, че като пък тръгнеш от по-високо, това също ще увеличи обезценката. Да не говорим, че вероятно след година-две новия модел ще има неизбежно все някаква отстъпка, което също ще му редуцира препродажната цена.

Основният проблем е това, което споменах в предходен коментар - новия Супърб 265 коня L&K ще бъде към 105к - 110к, недай си боже с всички екстри и 115к, ще видим. БМВ 3/4 с 6 цилиндъра и 400 коня без много екстри в Унгария е точно толкова пари. С горе-долу всички екстри е малко над 120к. Това ми е основния проблем на новия Супърб. Супърб 3 на цена около 80к беше страшно добра сделка. Супърб 4 на 110к - не мисля, или поне не и докато го има това с БМВ-то.
Аватар
zloQQ

ŠKODA MASTER

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

shpeki написа: 22.03.2024, 08:07:47 Ти си за тойота...
Масонски форум...
Е, тойота няма как да искам. По-скоро съм за електричка...
Просто не смятам, че иновациите и съпътстващите бъгове струват 20К (или там, каквато ще е разликата). Предпочитам да ги дам за друго тези финанси. Вие просто гледате само от вашата камбанария, а за мен, най-новия модел на дадена марка не е приоритет. Проблема (образно казано) е, че Вие смятате, че всичко опира до пари! Ако за Вас е така, за много други хора не е ;)
igeorgiev82 написа: 22.03.2024, 08:51:59
zloQQ написа: 21.03.2024, 23:01:19 И накрая имаш едни финанси за прилична почивка зимата в Алпите, а лятото в...Доминикана
Туй е малко,като онуй с цигарите [smilie=sarcastic.gif]
Ванка, не схванах т'ва с цигарите [smilie=pardon.gif]
Но е истина, че с удоволствие намествам спестени пари от разни дейности в пътувания по света. Повече кеф ми носи просто [smilie=thank_you2.gif]
Аватар
igeorgiev82

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 1.4TSI DSG-BLUE MAGIC

Мнение от igeorgiev82 »

zloQQ,
Непушача,който казал на пушача,че за 20г.ако е спестявал тея пари от цигарите,щял да си купи Ферари,пък пушача го питал,къде е неговото ферари като не пуши и е спестил от цигари ;)
Аватар
zloQQ

ŠKODA MASTER

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

igeorgiev82, именно. Моите спестени средства са изгърмяни из земното кълбо [smilie=sarcastic.gif]
Ама колегата по-горе смята и гледа от неговата си гледна точка, опитвайки се да убеди другите, че тайно мечтаят за новия модел, но взимали стария с намаление, защото нямали средствата. Не бе, пари има. Приоритетите са други наздраве
Аватар
marcas

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb III L&K 272 PS, 7 DSG

Мнение от marcas »

zloQQ написа: 22.03.2024, 10:46:08Приоритетите са други
Докато си мислим, че си "балък", който е нищо в живота, защото не си си купил НАЙ-ЯКАТА бегачка, няма да се променят нещата.
Мен ми се подиграваха, че съм си купил Супърб 272 коня, ама съм казвал, "че бензина е скъп".
Всякаш, ако изкарвам Х-пари на година не бива да имам елементарна финансова култура и като отиде бензина на 3,45 лв. от кумова срама нищо да не споменавам.

Това е масово залегнало в България. И точно от кумова срама, хората понякога се вкарват в такива главоболия и крайния ефект гледаме уж лъскави коли да висят паметници по улиците или сервизите.
Аватар
lys

Škoda Фен

Гараж: Subaru Forester SG 2.5 XT 230hp Stage 2
Superb III L&K Combi 2.0 TSI 280HP Y24

Мнение от lys »

ostavime написа: 22.03.2024, 09:25:12 Глупости, ти нищо не разбираш.
Поредно доказателство, че ти не просто изказваш мнение, а изключително арогантно, егоцентрично и невъзпитано се опитваш да убедиш останалите, че ти си най-прав, че твоето мнение е най-меродавно, и че всички останали изобщо не са наясно защо правят изборите, които са направили. Твърдението ти, че всеки който избира нещо по-евтино и по-старо, като модел, вместо най-новото и по-скъпото, защото няма достатъчно пари, като единствена причина, е меко казано детско, недорасло и наивно.

Аз пак ще си кажа моето мнение и то е - Радвам се, че успях да поръчам С3 преди да са свършили. Отдавна разглеждам опцията за нова семейна кола, но чак сега узря момента и ако бях изпуснал възможността за поръчка на С3, не виждам какво друго бих поръчал, което да ми пасне толкова добре на изискванията за автомобил. При това, което виждам, като цени, екстри и дизайн - С4 не бих поръчал.

Хайде сега, обясни ми пак, как съм взел С3 вместо С4 защото нямам пари и как ще се оглеждам след С4 [smilie=search.gif] и ще пускам по 1 сълза, самосъжалявайки се какъв скъсаняк съм.
Единствената константа в живота е промяната.
alexinchains
Гараж: Octavia Combi 24 2.0 TSI 4x4

Мнение от alexinchains »

Сега бях до Шкода Дружба и и правеха фотосесия на С4, скоро ще има ценова листа сигурно.

Иначе колата изглежда доста добре отвън.
Zhelyazkov89

Škoda Фен

Гараж: Citigo 1.0 MPI
Octavia 3 FL 1.8 TSI Vision
Fabia 3 FL Edition 1.0 MPI
Superb 2 FL, 2.0 TDI CR, 4x4
Superb 3 FL Edition, 2.0 TDI 7DSG, 4x4

Мнение от Zhelyazkov89 »

alexinchains написа: 22.03.2024, 15:25:49 скоро ще има ценова листа сигурно.
Вчера търговец ми каза до края на месеца. Днес някъде прочетох 01.04.24 като конкретен ден. Да излиза, че съм запазил един L&K 280 и чакам да съпоставя със С4 и да видя с какво ще си тръгна :)
Аватар
oggie

Škoda Фен²

Гараж: Škoda Octavia Combi 1.5 TSI

Мнение от oggie »

Ех добрата стара Шкода. Тъкмо си бях помислил, че нещо ще се промени и на 10:35 Please reduce oil level. [smilie=sarcastic.gif]
Но хайде да не сме дребнави, останалото е много добре, освен това в един момент и мина от само себе си [smilie=sarcastic.gif]
Изображение
Последно промяна от oggie на 22.03.2024, 22:29:41, променено общо 1 път.
Аватар
Stoyanov

Škoda Фен²

Гараж: Superb III, L&K, TSI 190 к.с.
BMW 3 e92, 400+ к.с.

Мнение от Stoyanov »

https://automedia.investor.bg/a/2-novin ... NvItaR_9U0

Тази статия е интересна. Тука някой (даже ADAC в случая) си е правил труда да сметне колко к.с за колко кила кола са необходими за безопасно изпреварване. Пращам го тука, понеже тука имаше спор дали 150 к.с са достатъчни за тая цел на това купе.
Публикувай отговор

Обратно към “Superb IV”