Темата за моята Купра :)

Всички други марки автомобили, мотори, камиони и т.н.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Аватар
sonnyer

Škoda Ентусиаст

Гараж: Kia Sportage NQ5 1.6 T-gdi 150ps Manual-6 speed
Ex: Skoda Superb II FL CFGB

Мнение от sonnyer »

Честито ! С пожелание за много усмивки, положителни емоции и доволни пасажери !
georgemilev написа: 22.08.2023, 09:28:19 Правилно ли съм се ориентирал за в града, да карам само на Спорт?
по-скоро да, но той държи ненужно високи обороти. При 6ст. DSG, аз не намерих оптимален вариант. Все трябва да сменям. Примерно по малките улички и задръстванията - спорт. Изляза ли на Малинов или бул. България - Drive. Ремапа е задължителен според мен. :)
Аватар
YYakovliev

Почетен член

Гараж: Superb III Facelift L&K, 2.0 TSI, EA888 Gen.4, 7DSG, 4x4, 426 PS, 561 Nm

Мнение от YYakovliev »

georgemilev написа: 22.08.2023, 09:28:19 Правилно ли съм се ориентирал за в града, да карам само на Спорт?
Да.
тема коментари: viewtopic.php?f=37&t=3706 | тема проект: viewtopic.php?t=4340
istoyanov

Škoda Фен²

Гараж: Seat Leon ST FR

Мнение от istoyanov »

Аз често си помагам с перата, но при спорт остава на М.
Аватар
slavkoff

Škoda Racer

Гараж: подземен
Обратна връзка:

Мнение от slavkoff »

Ехааа, евала Жорка! Да ти е честит новият самоУет! [smilie=hunter.gif]
VRS
Жегов

Škoda Фен²

Мнение от Жегов »

Страхотен автомобил, а цвета е много хубав с оглед на жегите в България. От България или от чужбина е закупен?
БДЖ / Градски транспорт
Аватар
todor87

Škoda Racer

Гараж: Skoda_Superb_3_Combi_2.0_TSI_4×4=>
=>Revo Stg_2 killer😁

Мнение от todor87 »

Честито, със Здраве и безаварийно да се кара!
Аз, лично не виждам какво толкова ви дразни 6-та с 60...все пак колата и от толкова си има сила и изобщо не се затруднява да ускори..., все пак трябва да има и един нормален/по-лежерен режим [smilie=pardon.gif]
peyopetrishki

ŠKODA MASTER

Гараж: Ръждивка

Мнение от peyopetrishki »

Честита! Бензин и газ само да иска. Може ли снимка на мястото отзад с нагласена за каране шофьорска седалка? Или още по-добре ако идваш пак в Пловдив да ми се обадите, да мина през Стефан, да я видя на място.
It's not about the car you drive, it's about the way you drive it.
Аватар
intense

Škoda Ентусиаст

Гараж: Octavia 3 FL 1.8 TSI DSG

Мнение от intense »

Честито!
Аватар
georgemilev

Škoda Фен²

Гараж: Fabia vRS Mk1 2007

Мнение от georgemilev »

Жегов написа: 22.08.2023, 12:15:13 Страхотен автомобил, а цвета е много хубав с оглед на жегите в България. От България или от чужбина е закупен?
Внос от Германия :) такива в България видях една да се продава и замина за няколко дни, а втората беше 2017 и нямаше екстри, като моята. Като ще е гарга, да е рошава. [smilie=sarcastic.gif]
todor87 написа: 22.08.2023, 13:52:22 Честито, със Здраве и безаварийно да се кара!
Аз, лично не виждам какво толкова ви дразни 6-та с 60...все пак колата и от толкова си има сила и изобщо не се затруднява да ускори..., все пак трябва да има и един нормален/по-лежерен режим [smilie=pardon.gif]
Благодаря, вчера само карах на магистралата и изцяло на спорт, сега ще тествам повече в града на "D". Сега тествах малко градско и ще събера повече впечатления и ще споделя. Много рано ми сменя и ми е много странно, но ще и свикна ... Ако ли не ... знам де да дойда [smilie=sarcastic.gif]
peyopetrishki написа: 22.08.2023, 14:11:48 Честита! Бензин и газ само да иска. Може ли снимка на мястото отзад с нагласена за каране шофьорска седалка? Или още по-добре ако идваш пак в Пловдив да ми се обадите, да мина през Стефан, да я видя на място.
Благодаря. Аз съм висок 187 и с настроена седалка в положение удобно за мен, мога да седна отзад и краката ми имат два-три см да опрат в седалката.
Аватар
Rangel

ŠKODA MASTER

Гараж: Octavia 3 FL 2.0 TSI 6M REVO STAGE 1

Мнение от Rangel »

Честито и от мен. Колата е страхотна, само усмивки да ти носи.
Аватар
joro_kem

Škoda Фен²

Гараж: Octavia I Tour 1.9 TDI Octavia III FL 2.0 TDI

Мнение от joro_kem »

честито! само бензин да и сипваш!
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

Гараж: i30N Drive-N '22
ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Мнение от digitalundgrd »

georgemilev написа: 21.08.2023, 22:08:56 Да се похваля и Аз с новата придобивка. Колата е Seat Leon Cupra ST300 с OPF.
Ай честито и хиляди безаварийни км браво

Рязък завой си направил от това, което писахме надълго-нашироко във фейса и месинджъра в края на Май [smilie=pardon.gif] (беше се засилил и той да мине в корейската секта с N-ка муаххаххахах )

Теоретично си направил по-разумният избор - факторът цена(предполагам си я взел по-изгодно от i30N), комби (вече си семеен), 4х4 + възможност за тунинг / стейЖове (съпорт от Аршинков Брадърс) и направо скачаш на @YYakovliev , @vankissa, и другите силни 4х4 форумни коли, на събор 2024 [smilie=hunter.gif]
Аватар
georgemilev

Škoda Фен²

Мнение от georgemilev »

digitalundgrd написа: 22.08.2023, 15:59:38 Ай честито и хиляди безаварийни км браво

Рязък завой си направил от това, което писахме надълго-нашироко във фейса и месинджъра в края на Май [smilie=pardon.gif] (беше се засилил и той да мине в корейската секта с N-ка муаххаххахах )

Теоретично си направил по-разумният избор - факторът цена(предполагам си я взел по-изгодно от i30N), комби (вече си семеен), 4х4 + възможност за тунинг / стейЖове (съпорт от Аршинков Брадърс) и направо скачаш на @YYakovliev , @vankissa, и другите силни 4х4 форумни коли, на събор 2024
Благодаря Светльо, да Хюндая буквално го отказах в последния момент, договора беше готов, само трябваше да се подпиша... причините са няколко, поради които се отказах. Основните са две - 4х4 и мотора... за съжаление корейците са далече все още и не могат да направят такъв мотор като vw... а, няма какво да се лъжем и Хюндай да си бях взел пак щях да го пипам. Та, премислих го пак и се спрях на Сеат-а :)

Нещата се "готвят". Само това ще кажа по въпроса със силните форумни 4х4. [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
digitalundgrd

Škoda Ludicrous

Гараж: i30N Drive-N '22
ex.MEGANE RS CUP '20
ex.Fabia Monte Carlo '17

Мнение от digitalundgrd »

Да, да точно !

Тебе си те сърби да бараш...За малко успя да ме заблудиш, че искаш да закупиш нещо с гаранция и да си караш стоковицата [smilie=sarcastic.gif]

Не, че и за Хюндая няма опции да се пипне сравнително безболезнено до 350-60 коня, но наистина за парите, които ще дададеш с Купрата (или друг неин VAG аналог) ще получиш много повече мощност.

Ами успех с проекта, поне тук пътеката е ясна и отъпкана ;)
Аватар
georgemilev

Škoda Фен²

Мнение от georgemilev »

Дам, сърби си ме :) Благодаря, да видим каква ще стане тя. Утре вечерта ще направим кратка среща с @Audirulzz, на Гернана, иска да вади на умряло куче нож [smilie=sarcastic.gif] Та, който иска, да заповяда на малко лаф и да почерпя за новата кола :)
Публикувай отговор

Обратно към “Други марки МПС”