Добре дошли в ШКОДА ФОРУМ! Моля, регистрирайте се за да вземете участие в дискусиите.
Намерете ни във Facebook Изображение || Google+ Изображение || Instagram Изображение

>>> Вземете своята брандирана Шкода Форум чаша! <<<

Octavia 3 RS Revo Stage3 Бялата стрела

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Потребителски аватар
JORDITO

Почетен член
Гараж: Skoda Octavia III 1.6TDI-CR, 105PS

Мнение от JORDITO » 13.07.2019, 21:52:45

Край падна и цената за "нов внос" [smilie=sarcastic.gif]

Моята тема за колата : Škoda Octavia III Комби 1.6 TDI-CR 105 PS

Потребителски аватар
todor87

Škoda Racer
Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~400hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 » 13.07.2019, 22:08:19

Офтопик
JORDITO, още не е паднала достатъчно.
Трябва да иде да отпуши някой канал с нея и тогава да я налазваме [smilie=sarcastic.gif]

Изображение & Изображение
tuned by Performance99
and DSG-doctor BG

Потребителски аватар
bega4kata

Škoda Мод
Гараж: Оctavia 3 RS TSI
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Контакти:

Мнение от bega4kata » 14.07.2019, 00:16:42

Вчера идва лайнарката(така му викаме на момчето, приятели сме от преди 20 години-една компания бяхме), да тегли шахтата. Даже вдигнал цените [smilie=diablo.gif] ВиК-то нещо му вдигнали някаква такса за там където изпразва.... Като реша да я продавам, ще му я дам за 1 седмица за лична кола. Да не ме е яд после, че я давам евтино. Майтапа на страна, ама гледам да приготвя точно пари да му дам, щот не ща да си слагам в портмонето от неговите [smilie=sarcastic.gif]

Revo stg3

Потребителски аватар
todor87

Škoda Racer
Гараж: Skoda Superb 3 Combi 2.0 TSI Revo Stg3~400hp
Nissan Pulsar 1.6 DIG-T 190hp M/T

Мнение от todor87 » 14.07.2019, 00:19:53

bega4kata написа:
14.07.2019, 00:16:42
ще му я дам за 1 седмица за лична кола
Няма смисъл, повози го и готово lol

Изображение & Изображение
tuned by Performance99
and DSG-doctor BG

NRG

Škoda Фен²
Гараж: Октавиа 3

Мнение от NRG » 14.07.2019, 02:12:38

Тамън е станала за смяна на масло [smilie=sarcastic.gif]

Потребителски аватар
SimichOil

Škoda Ентусиаст
Гараж: Superb 3 L&K 4x4
ex..Octavia 2 vRS 2011
Контакти:

Мнение от SimichOil » 14.07.2019, 09:09:17

На идване към събора сменяхме памперс в колата. Дали е тоталка вече, да я пускам на безценица и да се отървам ? [smilie=search.gif]

Потребителски аватар
Баш Майстора

Ретро Škoda
Гараж: Шкода120L-52hp,
Контакти:

Мнение от Баш Майстора » 14.07.2019, 10:05:38

Ако е бил твоя памперс - продавай веднага ! [smilie=sarcastic.gif]
А Бегачката верно станала за смяна на масло ...
Освен ако не е от тези с доживотна смазка.. [smilie=sarcastic.gif]

Потребителски аватар
bega4kata

Škoda Мод
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Контакти:

Мнение от bega4kata » 18.07.2019, 23:17:18

Повечето колеги са запознати със сагите ми с генерацията-че ми е шумна (субективно за мен).На някои хора не им пречи :)
Аз,правих гърнета,чуканчета,катове...постигнах МНОООГО задоволителен резултат. Но ми се иска,когато искам да е още по-тиха като оем.
Когато поръчвахме Булхикса,имаше възможност да е от този вариант с клапа - снимката по долу. Клапа има на лявото гърне.Изображение
Не поръчахме такава генерация с клапа и заради цената и заради параноята на чичо Ваньо да не му се спънела колата. [smilie=kiss3.gif]
Поръчах такава клапа,ще я монтирам др.седмица,която има опция да се управлява по ОБД,чрез медията с режимите на шофиране и чрез педала на газта.Има и опция за контролер за управление с дистанционно,както е на бай Миле Ремуса.
Прекарах инсталацията,разглобяване падна,не става да вземеш захранване от запалката в багажника защото,мерих с мултицета,че контролера има постоянна консумация от 0,02 ампера и аз както не я карам,ще ми изхабява акумулатора.Трябва захранвяне от корав модул през контакт.Взех от бензиновата помпа,тя след 30 сек. след връщане от контакт и се прекратява захранването.
Надявам се вече като си круизвам на магистралата с над 130-140 да съм в пълна тишина. Не мисля.че ще я спъна,остава с права генерация на 76,до крайното гърне на 65.То тя заводски е на 65 генерацията с камерни гърнета. А и на пълна газ като се гоня с някой ,ще съм с отворена ест. :)

Ще направя клипче със звук,когато я монтирм.

Revo stg3

Потребителски аватар
La Furia Roja

Škoda Racer
Гараж: Skoda Octavia V/RS APR Stage 3 IS38
Контакти:

Мнение от La Furia Roja » 19.07.2019, 11:17:24

bega4kata написа:
18.07.2019, 23:17:18
Не поръчахме такава генерация с клапа и заради цената и заради параноята на чичо Ваньо да не му се спънела колата.
Трябва коректно да се пише и за това ще Ти припомня, Самуиле как бяха нещата, защото обичаш да си ги нагласяш както си искаш най-редовно [smilie=kiss3.gif]

1. Когато аз си поръчвах Бул Хикс, Ти хабер нямаше от това, а още повече пък да си сменяш Бащука. Не сме поръчвали нищо двамата, а още повече да сме умували за Бул Хикс с клапи или така нар. Его хикс.

2. Аз си поръчах без Клапи Бул Хикс, защото струваше 2000лв, а Клапи Вариантът струва близо 6000лв и за да ги дам, трябва да съм 100процента убеден, че ми е необходима подобна генерация...................още повече, че нито на мен, нито на семейството ми е пречело ръмженето в определени обороти. Отделно каквито и клапи да ми слагат, Генерацията с Клапи няма как да бъде Толкова проходна ,колкото без Клапи.
Аз харесвам басов звук, който дава допълване на тези 400плюс коня на Шкодата. Този басов звук го имат Бул Хикс и Фокс................Клапите на Ремуса на Милчо не дават Басов звук, Режеща е някак неговата генерация. Малко е и Фито 70мм, но Той си иска тишина когато му е нужно и си го сложи. Бащука също го има басовия звук, но там знаеш беше друга драма.

3. Не исках преходи 76 към 63 където имах след катализатора към Фокса. Отделно Исках още коне, защото Бул Хикс е проходна на 76.2мм, а Фокса беше проходна но на 63.5мм...............получих близо 12 коня отгоре и 6Нм като пикови стойности и въобще повече Коне във Високите обороти.
На главини с Фокса даде 403к.с. срещу 415к.с. с Бул Хикса, при Нютоните 587 срещу 593. Графиките са ми в темата......Чичо Ваньо ВСИЧКО МЕРИ и ПРОВЕРЯВА и не вярва на СЪЛЗИ [smilie=sarcastic.gif]

4. Когато с Бат Васка ми сложихте Бул Хикса Ти се побърка, защото като Гърнета се оказа, че това е най-красивата генерация, която сме слагали.
Искаше да махнеш Цигулките Бащук, получи разрешение да ме копираш [smilie=kiss3.gif] и Ти поръчахме Бул Хикс. Хиляда пъти тогава те карах да чуеш как ръмжи моята, защото Бащука беше много Тих. Ти обаче както винаги първосигнално........Поръчай ми ако си ми Приятел. Ами поръчхме и на теб.
Колата Ти имаше уникален звук..........Пукоти, Тътнежи, които дори моята нямаше. Не разбрахме разликата от къде е. Дали от различните средни гърнета или фактът че тогава беше Катлес. Просто обаче колата ти беше по-шумна от моята и ТО НЕ НА ТЕБ, а на Жужито. Тя се оплакваше и ти дори не можеше да настъпиш за да изпревариш.

5. Насра си после Генерацията с Чуканчета и простотии. Тя утихна, но не толкова, че Жужито да е доволна. Ти колата не я вадиш цяла година и на никой не бръмчи под бурката.
Сега си возил до Соколския Жужито, тя отново Ти е казала, че колата Ти е Безобразна и Ти веднага понеделника след събора чехълската [smilie=punish.gif] ми позвъни за тая клапа къде си я поръчал, дали и аз не искам. Казах ти, че не искам китайски ментета и То Ако така ставало, Бул Хикс просто на проходната си генерация щяха да сложат клапа на едното гърне и да го запушат. Виждаш, че САМОТО ГЪРНЕ на Его хикса има два Прохода, от които единият се запушва от клапата, А НЕ ДА СЕ ЗАПУШИ Цялото Гърне. Ами щом искаш с 1 гърне, вземи си Дизелов РС.

...............добре че и през ум не ми мина да си взема и аз тази глупост......клапата, че историята щеше да бъде представена:

Чичо Ваньо големият рейсър и той не издържа и си поръча клапа за гърнето и покрай него реших и аз да опитам

Ела в Неделя на Албена да Ти издърпам ушите, че поредна глупост ще направиш с Генерацията си.

Потребителски аватар
bega4kata

Škoda Мод
Tiguan TDI 4motion
0896670196
Контакти:

Мнение от bega4kata » 19.07.2019, 11:57:43

Перфектна ще стане. Цялото гърне запушват Булхикса. Няма втори проход.
Пробвал съм преди да поръчам клапата :) , ефект има голям. Карах с наврян-натъпкан
мокър парцал в едното гърне. [smilie=sarcastic.gif] Идеална е.
Ще стана и модерен освен това. Ще имам хем фейк ауспух, хем истински с натискане на бутончето. Фалшивите ауспуси са на мода сега бе [smilie=punish.gif]. Индианец си ей :)
На Жужито не и бръмчи, на мен ми бръмчи.
Жужито главата я заболява като направя няколко изпреварвания и спра. От ускоренията и спиранията и се размътва главата, не от шума.Tя си кара Тигуана всеки ден и е свикнала с комфорта му.Там всичко е спокойно,тихо,няма шум от гумите,от вятъра,от мотора,дори и от колите които минават покрай теб.Вози се меко и на високо.И мормално е,като се качи в Шкодата и седне на земята ,както тя се изразява и я одрусам,обръмча и т.н. да и е некомфортно. И аз така се почувствах,като трябваше в Турция да карам колата на Милчо едната вечер като излизахме ,защото беше пил.След като бях карал Тигуана 1000км. и се качих в Шкодата и на мен ми се стори голямо дърво. И му казах....ама то си е така. Ниски гуми,спортно окачване,спортна генерация,по слаба шумоизолация,по тънки стъкла.Просто различни концепции,единия автомобил е със спортна насоченост,другия който си кара тя е комфортно ориентиран.

Revo stg3

Отговори

Върни се в “Octavia III”