Новият SUV на Шкода - Kodiaq

Модел Kodiaq - 7-местен SUV
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Ме4о Коди

Škoda Фен

Гараж: Skoda Kodiaq TDI 190 DSG , Opel Astra H
Обратна връзка:

Мнение от Ме4о Коди »

От шофьорската врата има нещо- може би от чадъра- не знам, но мисля е въпрос на някаква малка корекция. За конете- за мен са достатъчно, е няма да е “резачка” по светофарите, но аз това не търся. Минало ми е времето за това, а и като наблъскат камери на всеки ъгъл- край със “ състезанията”. За мен е важен комфортът, а тази кола го има. Над 150-160 по старите участъци на магистралата има шум, аз го отдавам на гумите- въпросните Ханкуууууук?!?, с които дойде окомплектовката

Аватар
Никола Иванов

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Обратна връзка:

Мнение от Никола Иванов »

Честито! От първо лице мога да кажа, че е много тих и комфортен автомобил (карам с 18ки).

Ме4о Коди

Škoda Фен

Обратна връзка:

Мнение от Ме4о Коди »

И аз смятам да сляза на 18’- ки за зимни.

Аватар
lubomirov1985

Škoda Мод

Гараж: 1. Mercedes - Benz W164, Edition 10 - 320 cdi 4matic
2. Land Rover Freelander 2.0 TDI

Мнение от lubomirov1985 »

Честито, колега. МНого да те слуша и положителни емоции.
Бирата е божествена напитка!
Доставя ти удоволствие и когато влиза и когато излиза!

Аватар
SlipX

Škoda Фен

Гараж: Skoda Superb II 2.0 TDI DSG

Мнение от SlipX »

Да напиша няколко реда и аз за Кодиак 2.0 тди 190 ДСГ. След 35 000 км. разхода падна около 7,5/100 смесено, като в полза е извънградското. Мотора стана една идея по-шумен от колкото като в началото, особено при подаване на повече газ, но пък имам чувството, че е по-пъргава сега. Прави впечатление, че копчето за палене и на двата автомобила, не винаги сработва при натискането му. Тоест няколко пъти се налага да натискам копчето понякога, за да запали. Има ли го този проблем на други места?

Ме4о Коди

Škoda Фен

Обратна връзка:

Мнение от Ме4о Коди »

Хм, при мен не,но аз съм на 2200 км все още. Дотук среден разход 8,3. Ще ми се да падне още малко, но аз съм с 19’ - мисля , че и това оказва влияние.Карам я засега в режим Eco и Normal, избягвам Sport все още по препоръка на дилъра. Това ,което най ме впечатли негативно е , че влиза в регенерации на всеки 250км.При вас така ли е?

Аватар
Георги Г

Škoda Ентусиаст

Гараж: Superb 3, 2.0 TDI, 190HP

Мнение от Георги Г »

При мен регенерациите са 350-450 км, но ако караш предимно градско не е ненормално.

Ме4о Коди

Škoda Фен

Обратна връзка:

Мнение от Ме4о Коди »

Не, не е само градско- даже магистралното май е малко повече. Зареждам засега само на ОМВ. Май така са им заложени циклите за регенерации. Добре е поне, че приключват бързо- около 10 мин. През времето на регенерация обаче качва разхода с 2-3 л. ми се струва.Друго, което ми направи впечатление , че понякога не се сдвоява с блутута на телефона, и не мога да го ползвам през медията на колата. Прави го често. А онзи ден пускам радио и ... работи само задна лява колона- звукът беше като от ВЕФ.Изгасих- паля, всичко наред. Някакви софтуерни бъгове предполагам.

Аватар
Цецо75

ŠKODA MASTER

Гараж: BKC+, CFGB, ALH

Мнение от Цецо75 »

Честичко регенерира. На мен не ми се струва нормално. Може през първите километри да е така, знам ли.
Бееееее.....

Аватар
Никола Иванов

Škoda Фен²

Гараж: Octavia 2 1.9TDI
Karoq 2.0TDI 4x4 DSG
Обратна връзка:

Мнение от Никола Иванов »

Аз се чудя, как така за 11000 км съм забелязъл 2 регенерации... странна работа. Зареждам само на Газпром G-drive.

Публикувай отговор

Обратно към “Škoda Kodiaq”