Škoda Superb 3 Facelift 2019

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

Гараж: > VW Golf MK4
> Skoda Superb 3, L&K, 2.0TSI/272HP, 7DSG, 4X4
> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

Значи - Аз - тъп!!!

От меню Phone, настройки - не става да си играеш с Bluethoot профилите.
Обаче в меню Setup\Bluethoot има налично всичко необходимо - премахване на конкретен профил, добавяне, включване, изключване и т.н.
Stevek

Škoda Фен

Гараж: Superb III

Мнение от Stevek »

Това е така, защото BT връзката не се използва само за "телефон".
Използва се и за мултимедия - пускане на музика ...
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

Таакаааааа....
Явно почвам да свиквам с каруцата,след 22К км, щом започвам да чувам шумове разни. Старата болест, която се надявах с нов автомобил да изчезне ама... [smilie=wacko2.gif]

Не говорим за разни паразитни поскърцвания, които за сега са минимални до толкова, че не ме дразнят. И също така не мога да кажа дали този шум винаги го е имало, просто ми впечатление от около седмица... Новия момент за това време е, че сменихме гумите и зимните, отново 18-ки, като че ли са дори по-тихи по лош асфалт - нещо което с летните е проблем.

Става въпрос за виене, което е трудно да локализирам, но се чува от към задния мост, със следните коментари:
> няма музика в колата или е тихичка, че да направи впечатление;
> случва се при движение по инерция, т.е. в Drive режим, без подаване на газ;
> започва да се чува около 90км/ч, от 85 до 80 км/ч е ясно доловим, като след това до 70 км/ч затихва и изчезва изцяло;
> при ускорение изчезва и се появява малко след, като махнете крака от педала на газта, и сте в посочения скоростен интервал;
> предваката не е от значение - побвах на 7, 6, и 5-а - няма промяна. Звука си върви равномерно и не се влияе дори от самото превключване;
> леко обиране на спирачките не води до промяна.

Пропуснах да сменя режима към Sport или Comfort, карах само на Nоrmal, но вярвам че няма да има разлика.
Напомня ми за звук от ретардер на тежка машина, много по-финно разбира се :)
Не мисля, че е от гумите, щото щеше да вие и при ускорение...
Не е скоростна, щото не се влияе от смяна на предваките.
Остават Haldex, някоя помпичка евентуално... знам ли...

Някой? Нещо? Нормално ли е за Haldex/двойно предаване?

п.с.
предната ми кола бе със задно и там винаги съм чувал виене подобно на това от заминаващ си лагер. Но бе много стара и се считаше за нормално при все че самите лагери не ромоляха. Още продавам новите в Bazar.bg [smilie=sarcastic.gif]
Аватар
mariyan

Škoda Ентусиаст

Гараж: 2019 Superb 3 Combi 4x4 TDI 190hp 7DSG
ex 2014 Octavia 3 Combi 4x4 TDI 150hp 6М

Мнение от mariyan »

vankissa написа: 27.11.2020, 10:29:45 Нормално ли е за Haldex/двойно предаване?
На Октавията имах леко "виене" от халдекса от ден едно докато я издадох след пет години. Но при мен само при ускорение, когато скоростта минеше 100-110. Сега при Супърба не съм усетил да има такова нещо.
Monky

Škoda Фен

Мнение от Monky »

vankissa написа: 27.11.2020, 10:29:45 Таакаааааа....
Явно почвам да свиквам с каруцата,след 22К км, щом започвам да чувам шумове разни. Старата болест, която се надявах с нов автомобил да изчезне ама... [smilie=wacko2.gif]

Не говорим за разни паразитни поскърцвания, които за сега са минимални до толкова, че не ме дразнят. И също така не мога да кажа дали този шум винаги го е имало, просто ми впечатление от около седмица... Новия момент за това време е, че сменихме гумите и зимните, отново 18-ки, като че ли са дори по-тихи по лош асфалт - нещо което с летните е проблем.

Става въпрос за виене, което е трудно да локализирам, но се чува от към задния мост, със следните коментари:
> няма музика в колата или е тихичка, че да направи впечатление;
> случва се при движение по инерция, т.е. в Drive режим, без подаване на газ;
> започва да се чува около 90км/ч, от 85 до 80 км/ч е ясно доловим, като след това до 70 км/ч затихва и изчезва изцяло;
> при ускорение изчезва и се появява малко след, като махнете крака от педала на газта, и сте в посочения скоростен интервал;
> предваката не е от значение - побвах на 7, 6, и 5-а - няма промяна. Звука си върви равномерно и не се влияе дори от самото превключване;
> леко обиране на спирачките не води до промяна.

Пропуснах да сменя режима към Sport или Comfort, карах само на Nоrmal, но вярвам че няма да има разлика.
Напомня ми за звук от ретардер на тежка машина, много по-финно разбира се :)
Не мисля, че е от гумите, щото щеше да вие и при ускорение...
Не е скоростна, щото не се влияе от смяна на предваките.
Остават Haldex, някоя помпичка евентуално... знам ли...

Някой? Нещо? Нормално ли е за Haldex/двойно предаване?

п.с.
предната ми кола бе със задно и там винаги съм чувал виене подобно на това от заминаващ си лагер. Но бе много стара и се считаше за нормално при все че самите лагери не ромоляха. Още продавам новите в Bazar.bg [smilie=sarcastic.gif]
При мен се прояви подобно виене след като сложих зимни гуми (колата е почти нова, гумите са нови Michelin Alpin 6 16 инча). Аз го определям като виене като от офроунд гуми или нещо наподобяващо разбит лагер главина. Но при мен това го нямаше с летните гуми.
Аватар
Aelyon

Škoda Фен

Гараж: Superb 2 2013 LB 2.0 170

Мнение от Aelyon »

И аз имах подобен проблем преди години с Опела си. В диапозанона между 90-100 имаше едно много гадно виене - нито преди тази скорост, нито след. Оказаха се гумите
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

От гуми и аз съм имал шумове подобни, но те се усещат и при ускорение, и при спиране.

Днес пак се заиграх...
скоростта е около 90;
пускам газта;
чакам около 2-3 секунди;
скоростта е вече около 85 и ясно се чува виенето;
подавам лееекичко газ - моментално изчезва;
пак пускам газта и след още, отново, 2-3 секунди, понеже съм все около 85 - пак започва.

Звучи като задействане на някаква система когато колата е на скорост и по инерция, тъй като се случва по точно определен алгоритъм и с еднакво време-закъснение.
didoya

Škoda Фен²

Гараж: Superb III L&K 272ps 4x4

Мнение от didoya »

vankissa написа: 01.12.2020, 12:46:11 Звучи като задействане на някаква система когато колата е на скорост и по инерция, тъй като се случва по точно определен алгоритъм и с еднакво време-закъснение.
А има ли връзка с оборотите, да не са винаги между 2 и 3 хиляди?
Аватар
vankissa

Škoda Фен²

> Renault Captur TCe 154

Мнение от vankissa »

По-скоро не, тъй като на 7 с 90 мисля са под 2К, май...
А съм тетсвал на 7, 6 и 5-а - не се влияе въобще от оборотите.
didoya

Škoda Фен²

Гараж: Superb III L&K 272ps 4x4

Мнение от didoya »

На колко км пробег си?
Публикувай отговор

Обратно към “Superb III”