Амортисьори, Skoda Octavia Kombi 2017 150hp

Всичко за Шкода Октавия, произведена от 2013г. до днес
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
alexjohnson

Шкода Новак

Мнения: 6
Регистриран на: 06.04.2023, 08:42:38
Репутация: 0

Амортисьори, Skoda Octavia Kombi 2017 150hp

Мнение от alexjohnson »

Здравейте, колата е с адаптивно окачване и мисля, че дойде време за смяна или ремонт на предни амортисьори.
Причината поради която съм почти убеден, че са за смяна е факта, че след "щателна" инспекция на предното окачване не установиха проблеми с носачи, тампони и т. н. Обаче проблемът с тропането, когато слизам от легнали полицаи, както и специфичния "прихъркващ" звук при разтягане на амортисьорите с ниска скорост си остава.
Гледайки цената на нови амортисьори малко ми стана лошо, та ще се радвам някой с подобен проблем да сподели решение, което да е адекватно и да не струва 1600+ лв. за нови амортисьори.
От Бургас съм, ако някой ще пита.

Много благодаря предварително.
Аватар
zloQQ

ŠKODA MASTER

Мнения: 4182
Регистриран на: 25.03.2017, 23:29:31
Репутация: 1717
Местоположение: София
Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Амортисьори, Skoda Octavia Kombi 2017 150hp

Мнение от zloQQ »

Има един агент, баш от Бургас - @ЦецоNOL. Предполагам,че може да удари едно рамо я със стока, я със съвет. А тези не подлежат ли на рециклиране? Смяна/ремонт на някой възел в тях?
alexjohnson

Шкода Новак

Мнения: 6
Регистриран на: 06.04.2023, 08:42:38
Репутация: 0

Амортисьори, Skoda Octavia Kombi 2017 150hp

Мнение от alexjohnson »

Подлежат, поне според една фирма в Годеч (не съм сигурен дали няма да наруша правилата на форума, ако я спомена). Искат 450лв на амортисьор.
Просто се чудя дали си заслужава...
peshodh

Škoda Фен

Мнения: 121
Регистриран на: 28.09.2022, 20:59:29
Репутация: 53
Гараж: Skoda Superb 3 2.0TDI 190(+) 7DSG 4x4

Амортисьори, Skoda Octavia Kombi 2017 150hp

Мнение от peshodh »

Аз след като смених амортисьорите, това характерно прихръкване(както се изяви ти, остана) и при мен е от тампоните, при суперб, знам че се "ретрофитват" от ттрс и спира с тея звуци. Дори и да не изглеждат заминали тампоните, пробвай първо с тях, защото адаптивният амортисьор си е цифра. [smilie=pardon.gif]
alexjohnson

Шкода Новак

Мнения: 6
Регистриран на: 06.04.2023, 08:42:38
Репутация: 0

Амортисьори, Skoda Octavia Kombi 2017 150hp

Мнение от alexjohnson »

Съмнява ме да са тампони. Когато вляза в дупка с малко по-висока скорост буквално усещам как амортисьора се премазва и се чува силен удар. Интересното е, че и от двете страни се усеща и чува по един и същ начин. Пропуснах да спомена, че и при слизане от не толкова високи неравности понякога предната броня се осурква в земята. Бях заподозрял пружини, но не мисля, че са те.
Така де, само конспирации към този момент. Просто след едно от последните ми ходения при майстор вече съм екстремно предпазлив относно диагнози и ремонти. Старата ми кола беше буквално обезобразена
Публикувай отговор

Обратно към “Octavia III”