Историята на един "препекан" Superb III

Всичко за Шкода Супърб, произведен от 2015г.
Правила на форума
- Потребител, който с поведението си системно пряко или косвено цели да насажда негативно отношение към марката Шкода, както и когато това му действие е свързано, или от него произтича уронването на престижа на Шкода Форум-България, може да бъде наказан с предупреждение, а след преценка на Администратор - и с БАН.

- СПАМ не се толерира при никакви условия в този форум. Под СПАМ да се разбира повтарящи се мнения с кратко, натякващо и дразнещо съдържание, или само емотикона/и.
Мнение, което няма нищо общо със заглавието, съдържанието и насочеността на темата в която е написано може да бъде директо изтрито или преместено по преценка на Модератор, без предупреждение към автора.
Публикувай отговор
Аватар
YYakovliev

Škoda Ентусиаст

Гараж: Superb III, 2.0 TDI, 6DSG, 4x4, ≤238 HP, ≤495 Nm, Revo-St1

Мнение от YYakovliev »

Дойде време да направя истински дневник на колата!

Темата е продължение на предишния сезон - "Купуване и обслужване", който е цели 58+ страници : viewtopic.php?f=37&t=3040.

Името на новата тема е инспирирано от истински събития и тежки експертни оценки (без лоши чувства, майтап да става).
[smilie=sarcastic.gif]

Накратко: аз съм втори собственик на колата, която е: Skoda Superb III, 2.0 TDI, 190 PS, 4x4, 170 000 km, края на 2016. Взех я след 20 000 км. последно гаранционно обслужване в Skoda Stuttgart Germany, в почти перфектно външно и вътрешно състояние. В момента на взимане в купето не скърца абсолютно нищо, а моторът работи равномерно и тихо. За да я направя моя, купих нови джанти 18-ки с нови летни гуми, старите джанти 17-ки оставих за зимни.

Ето най-важното, случило се в предишния сезон:
YYakovliev написа: 13.09.2020, 10:32:24 Малко ъпдейт: започнах да търся усилено автомобил. Колата ще я купя от Германия и ще бъде докарана с автовоз. Наех хора, които се занимават с това и ще помагат с процеса на първоначални прегледи, проверка на документи и история и докарване.

Първоначалните ми впечатления са следните - за бюджета който имам, а именно - 30 000 лв за кола + 5 000 лева за сервизиране и докарване, е трудно да се намери 4х4. Първо колите са доста по-редки от тези с предно, съответно избора се стеснява с около 80%+ и второ са доста по-скъпи. Отделно ми казаха, че тази година пазара на коли втора ръка като цяло е доста по-слаб, заради пандемията. Хубавото е, че аз не бързам и все пак ще се опитам да взема 4х4, когато изпадне добра оферта. Ако видя че процеса се удължава прекалено в бъдеще, ще се откажа от 4х4 и ще взема с предно. Все още оставам с първоначалния си план максимум. Това е засега.
YYakovliev написа: 19.09.2020, 09:32:33 Харесах кола, проверихме документите - всичко излиза читаво засега. Вторник ще ходи човек на място да я гледа в Щутгарт. Пълна сервизна история в Шкода, влизала за последно сервизиране преди 20 000 км. 4 годишна е колата на 170 000 км. 4х4 Style е оборудването с всичко необходимо за мен като екстри. Не е имала удари. Минала е TUV август 2019, без забележки. 1-ви собственик, на снимката изглежда като нова отвън и салона, да видим какво ще излезе от техническата проверка на място. Голяма красавица е, дано да няма подводни камъни и я взема .
YYakovliev написа: 24.09.2020, 18:43:40 Преведох парите преди малко, вече съм горд собственик на нов автомобил. Отдавна не съм се вълнувал така покрай покупката на каквото и да било... Ето първоначални снимки от Германия, като дойде тук и я измия и пастирам ще я наснимам както трябва. До 3 седмици ще я докарат с автовоза:
YYakovliev написа: 30.09.2020, 13:29:29 1:0 за форума. Много са яки, бяха изложени в Еуратек - не издържах на напрежението като ги видях и не съжалявам:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
YYakovliev написа: 01.10.2020, 16:16:19 Натовариха я. Вторник-сряда ако всичко е наред е тука.

Изображение
YYakovliev написа: 06.10.2020, 19:50:15 Днес беше много дълъг ден и съм скапан, но поне колата вече е при мен.

Искам да похваля колегата @_v_ (Васил), който свърши перфектна работа и за гражданската и за каското. Избрах Булстрад в крайна сметка. Васко не само че беше много отзивчив, бърз и обяснителен за всяка една стъпка, ами и смъкна значителен процент от цената и за двете. Аз само лежах и подписвах документи. Удоволствие е да се работи с него, ще го ползвам със сигурност и занапред, не само за коли.

Първи впечатления от автомобила: влюбен съм в него. Колата дойде без (почти) нито една драскотина по екстериора или вътре, изглежда нова. Единственото нещо, което ме подразни е че след като я измих, лъснаха на предния капак доста точки от камъчета, които са обелили боята на места. Не се вижда отдалеч, ама като се приближиш си личат - ще видя по-нататък какво да правя с тях. Само на предния капак е това, по другите елементи боята е запазена.

Като возия със 17-ките съм много доволен, да видим като дойдат новите гуми и лепна 18-ките как ще я усещам. Салона ми харесва адски много. За парите си е доста "бизнес". Пробвах я няколко дължини по паветата на Иван Асен - не скърца нищо вътре, усеща се плътно. Не съм я натискал, докато не я обслужа по-късно тази седмица ще карам като пенсионер. После като е готова, съм решил да си пусна отпуск и да се прибера до Стара Загора, да я усетя по магистралата за един ден.

Голяма красавица е, като и сложа новите джанти ще я нащракам както си трябва. Много ме кефят заводски затъмнените задни прозорци. Ето малко снимки от днес (налята с G-Drive до козирката):
YYakovliev написа: 10.10.2020, 19:18:01 Обухме 18-ките:

Изображение

След цял ден каране в града - не виждам разлика във возията между 17-ките и 18-ките. Да речем 15-20% по-шумно е като мина през неравности, било то бабуни или дупки. От към комфорт е същото. Сега, ясно е че ако вляза в някой трап ще е различно, но от ежедневното каране не видях разлика, което ме радва. В крайна сметка не съжалявам, че послушах хората дето агитираха за 18-ки. Това вече е моята кола, преди някак си не беше. Сега има нещо от мен, вкарано по нея като дизайн и крайния резултат ме изпълва от всякъде - не мога да спра да я гледам цял ден днес. Джантите й заспаха, в гумаджийницата минаха около 4-5 човека докато ги слагаха и всички се накефиха как се получи. Утре отивам на 700 км преход.
YYakovliev написа: 12.10.2020, 10:21:17 Върнах се от голямото пътуване, навъртях към 600+ км. (София - Стара Загора - Казанлък - Старозагорски Минерални Бани - София). Първи истински впечатления от колата:
  • Набира добре, мотора е динамичен, харесва ми как звучи като го пусна на Sport. Има предостатъчно мощност за изпреварвания и за комфортно каране по всякакви маршрути. Не е нещо уникално бързо (все пак е 190 коня, не 300+), а колата си е тежка с това 4x4, но ми правеше удоволствие всеки път като я настъпвам до долу. От спряло положение се изстрелва много добре.
  • Скоростната кутия няма какво да кажа за нея - перфектна е, особено в режим Sport. И с нея и с педала на газта се разбирахме чудесно. Среден разход за цялото пътуване (градско/магистрала/полу-планинско) - показа 7.5/100, като по магистралата карам с 160-170 през цялото време.
  • Най-добро впечатление колата ми направи как се държи по завоите, като залепена е. Не знам дали е от колата или от гумите дето сложих или от двете, ама я чувствах адски стабилна при всякакви видове завои, не се накланяше и волана беше много прецизен. Голям кеф.
  • Купето е шумно (вятър), гумите ми са шумни, но това го очаквах и знаех, че е слаба страна. Няма и какво друго да искам за тия пари. Като пусна Canton-а да свири вътре боря веднага всякакви шумове и се пренасям някъде другаде. Страшен саунд има колата.
  • Фаровете светят доста добре в тъмното - доволен съм от видимостта на би-ксенона.
  • Много умна, бе! Пищи, показва знаци, предлага да пием кафе като й омръзне да кара. "Simply Clever", нали така беше?

Автомобилът е чудесен, оправда всичките ми очаквания, радвам се че избрах него и нямам търпение да го карам още много!
YYakovliev написа: 20.10.2020, 09:36:33 Изображение

Като хищник дебне в храстите да хване някоя кола за врата като минава.
YYakovliev написа: 20.10.2020, 19:37:26
bjrov написа: 20.10.2020, 17:26:01 Колега YYakovliev , в крайна сметка не разбрах на финала подмина ли бюджета, който беше определил 30 + 5 К за покупка и послеващи разходи за обслужване?
@bjrov, с новите джанти и гуми го минах, да. Ако не ги бях купил, с обслужване, докарване и всичко щях да съм под тази сума. Цената за която я купих беше нормална (най-ниската за критериите които бях задал) - всички останали 4х4 с този мотор започваха от 16 500-17 000+ евро (колкото по-малко километри, слагай още евра отгоре и на тези суми). В момента пазарът е много свит, изборът е минимален, нови обяви почти не се появяват и цените са високи (фактор за това е, че и колата е Евро 6).
YYakovliev написа: 18.10.2020, 18:49:00 Само да я наснимам хубаво (скоро) и правя нова тема. До тогава ще продължа тук.

Бях на Софийската среща, изкарах много добре и в приятна компания. Всички се радваха на колата, @Rangel я счупи от каране. Слушахме дружно мотор-а как работи, търсехме други препечени елементи по нея и се посмяхме. Покарах и на Рангел колата, и двете вървят много добре.

Ето малко снимки от събитието: https://photos.app.goo.gl/FBKzvbLERX6NTMgn6
Аватар
YYakovliev

Škoda Ентусиаст

Гараж: Superb III, 2.0 TDI, 6DSG, 4x4, ≤238 HP, ≤495 Nm, Revo-St1

Мнение от YYakovliev »

Наснимах я как си требе: https://photos.app.goo.gl/ozfbGnw967DYNwPm9

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от YYakovliev на 25.10.2020, 10:38:08, променено общо 1 път.
Аватар
joro_kem

Škoda Фен²

Гараж: Octavia I Tour 1.9 TDI Octavia III FL 2.0 TDI

Мнение от joro_kem »

страхотен автомобил! безаварийно пътуване!
Аватар
zar

Škoda Ludicrous

Гараж: О2 Scout ,Powered by NOx

Мнение от zar »

YYakovliev, Автомобил - слънце!Със здраве ,удоволствие и радост да си го караш и без почти никакви "детски болести" ;)
Dieselgate Team member
Аватар
BlackPearl

Site Admin

Гараж: Octavia mk3 vRS-BlackPearl2
Обратна връзка:

Мнение от BlackPearl »

Честито и със здраве и усмивка да си го "боцаш"!
Изображение
Аватар
ЦецоNOL

Škoda Racer

Гараж: 089 911 69 69
Обратна връзка:

Мнение от ЦецоNOL »

Честито отново.
Заглавието кърти [smilie=music.gif]

Цветът на автомобила+турбинните джанти = къртят на прасенцето недвижимият имот.
:)
Изображение
Аватар
zloQQ

Škoda Ludicrous

Гараж: ŠKODA Octavia L&K 1.9 TDI AHF
ŠKODA Octavia vRS 2.0 TDI CR CEGA
Обратна връзка:

Мнение от zloQQ »

Без повече проблеми да изскачат из невиделица ти пожелавам! Само раздаване с десния педал и широка усмивка на лицето!
mitex1983

Škoda Фен

Гараж: Шкода Супърб 2.0TDI DSG 170 hp

Мнение от mitex1983 »

Честито и от мен ! Страхотен автомобил си си взел. Пожелавам ти много безаварийни километри и много приятни емоции с пичовете от форума ! ;)
Аватар
The Hooligan

Škoda Racer

Гараж: FreakOBoost

Мнение от The Hooligan »

Прекрасен Суперб! Със здраве да се кара! наздраве
Аватар
ЦецоNOL

Škoda Racer

Гараж: 089 911 69 69
Обратна връзка: